Kazimierz Mazur nie żyje. Zmarła jedna z największych gwiazd serialu „Barwy Szczęścia”

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje. Media właśnie obiegła smutna wiadomość o śmierci uwielbianego przez widzów aktora z serialu Barw Szczęścia. Ile miał lat? Jakie przyczyny śmierci?

Barwy Szczęścia to serial, który od pierwszego odcinka podbił serca widzów. Telenowela Dwójki opowiada losy bohaterów ulicy Zacisznej i osiedla Pod Sosnami. Losy tych osób i ich rodzin nieustannie się ze sobą przeplatają, a scenarzyści nie pozwalają się nudzić zarówno aktorom, jak i widzom. Cały czas sprawiają, że fani telenoweli tłumnie zasiadają przed telewizorami.

Zasługą tego obrazu jest to, że pozwolił on wielu aktorom na dobre zaistnieć w show-biznesie. Sporą popularność dzięki tasiemcowi zyskała między innymi Katarzyna Glinka, która od pierwszego odcinka wciela się w postać Kasi Górki. Za sprawą serialu młodsi widzowie mogli też poznać starsze pokolenie aktorów. Niestety właśnie media obiegła informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów.

Kazimierz Mazur nie żyje. Ile miał lat?

Kazimierz Mazur sporą popularność zawdzięcza serialowi Barwy Szczęścia. Tam przez ostatnie lata wcielał się w postać Tomasza Wiśniewskiego. Starsze pokolenie znacznie lepiej kojarzy go jednak z roli Tomaszka Niechcica w filmie i serialu Noce i dnie.

Niestety agencja, z którą współpracował od lat, przekazała smutną wiadomość o śmierci aktora. Informację podano w social mediach, a pod wpisem natychmiast pojawił się ogrom komentarzy i kondolencji.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia.

Z WIELKIM SMUTKIEM ZAWIADAMIAMY ŻE W DNIU 6.09.2022 ZMARŁ KAZIMIERZ MAZUR WYBITNY AKTOR FILMOWY, TEATRALNY I…

Posted by WINK management on Tuesday, September 6, 2022

Kazimierz Mazur miał 74 lata. Przyczyny śmierci nie zostały przekazane do wiadomości publicznej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Kim był Kazimierz Mazur?

Kazimierz Mazur w 1974 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W ostatnich latach największą popularność przyniosła mu rola Tomasza Wiśniewskiego w serialu Barwy Szczęścia. Jego bohater był mężem Amelii (Stanisława Celińska). Na swoim koncie ma także role w takich filmach i serialach jak: Wiedźmin, Dom, 40-latek.20 lat później, czy Na Wspólnej. Z telenoweli TVN fani doskonale kojarzą też jego syna, który również nazywa się Kazimierz Mazur i od samego początku wciela się w postać Kamila.

Aktor w 1995 roku założył Rodzimy Kościół Polski, gdzie pełnił funkcję Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika. Był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Drugi raz poślubił kompozytorkę Katarzynę Gärtner, z którą mieszkał w Komaszycach pod Kielcami.


Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Kazimierz Mazur nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×