Tak mocnego wywiadu córka Zbigniewa Wodeckiego jeszcze nie udzieliła: „Nadal nie ma w nas zgody na tę śmierć”. Serce pęka

Córka Zbigniewa Wodeckiego - wywiad

Córka Zbigniewa Wodeckiego - wywiad

Katarzyna Wodecka-Stubbs udzieliła poruszającego wywiadu dla Gali z okazji drugiej rocznicy śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Córka muzyka podzieliła się poruszającą opowieścią o życiu po stracie ojca.

Katarzyna Wodecka-Stubbs była córką Zbigniewa Wodeckiego, który chociaż dla wielu był artystą, dla niej był przede wszystkim tatą. W rozmowie z dwutygodnikiem Gala zdradziła, że wieść o chorobie ojca była dla rodziny wielkim szokiem:

Nie mieliśmy tak naprawdę szansy skonfrontować się z sytuacją odchodzenia. Mieliśmy obok wspaniałego i świecącego szczęściem człowieka, który nagle, w ciągu dwóch tygodni zniknął. Nadal nie ma w nas zgody na tę śmierć, jest wiele pretensji do świata, że tak się stało.

Kasia wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą ojca, który był dla niej jedną z najbliższych osób:

Czas stoi w miejscu. W tej chwili ciężar straty jest właściwie taki sam jak dwa lata temu. Tyle że jestem dorosła i lepiej sobie z tym radzę niż moje dzieci.

Zwłaszcza, że cała rodzina przez lata była ze sobą bardzo zżyta. Mieli wspólne rytuały: wspólne obiady i spacery. Kiedy Zbigniew wracał do domu, skupiał się na życiu rodzinnym, nie na komponowaniu utworów:

Śmiałam się, że lubił, kiedy się działo, żeby było kwilenie, dzieci biegały, chciał zupę zamieszać, dosolić, popieprzyć, usiąść obok. Wyniósł to z domu. Babcia dbała o muzyków, o przyjaciół, nie tylko o swojego męża, znakomitego trębacza.

Artysta niemal po każdym koncercie wracał od razu do domu, by celebrować czas z najbliższymi:

Do rodziny przywiązany był jakimś niewidzialnym żelaznym łańcuchem. Zawsze starać się wracać po koncertach do domu. Często o 1, 2 czy 3 nad randem, nie lubił zostawać w hotelach. Sam był wychowywany w kulcie ojca i matki, rodziny.

Wodecka-Stubbs dba o to, by pamięć o Zbigniewie Wodeckim była wieczna, dlatego wraz z rodziną założyła fundację, która poświęcona jest artyście i jego twórczości. Ku jego pamięci organizuje festiwal muzyczny:

Teraz sama przygotowuję festiwal poświęcony Jego pamięci i będę go robić tak długo, jak to możliwe, by pamięć po Ojcu pozostawała żywa. (…) Tak naprawdę żyjemy z Nim codziennie. Ja – nagrywając płyty czy organizując festiwal. Wszyscy byliśmy z nim związani.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku.

Zobacz: Wnuk Zbyszka Wodeckiego został aktorem! Młody Leo zagrał w filmie, którego premiera już za kilka dni!

Zobacz: Alicja Majewska wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Łamiące serce słowa [WIDEO]

Zobacz: Córka Zbigniewa Wodeckiego udzieliła wzruszającego wywiadu. W drugą rocznicę śmierci przekazała przełomową wiadomość


Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×