Córka Zbigniewa Wodeckiego dostaje znaki od ojca: „Wierzyć, nie wierzyć?”. Można się wzruszyć

Katarzyna Wodecka-Stubbs i Zbigniew Wodecki

Katarzyna Wodecka-Stubbs i Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki zmarł cztery lata temu. Jego córka, Katarzyna, w rozmowie z Faktem, zdradziła, że wciąż czuje obecność ojca. Zdobyła się na poruszające słowa.

Zbigniew Wodecki zapisał się w historii polskiej muzyki. Przez wiele lat obecności na scenie stworzył ponadczasowe utwory, wśród których warto wspomnieć takie tytuły, jak m.in. Zacznij od BachaLubię wracać tam, gdzie byłem oraz Chałupy Welcome t0. Pokazał w nich swój niezwykły talent i kunszt artystyczny. Wodecki był nie tylko wybitnym twórcą, ale także osobowością sceniczną. Swoją charyzmę, oprócz na koncertach, pokazywał w programie Taniec z gwiazdami. Przez wiele lat zasiadał w jury i oceniał występujące gwiazdy.

Cztery lata temu muzyk poważnie zachorował. Przeszedł rozległy udar i był hospitalizowany w jednym z warszawskich szpitali. Lekarze robili wszystko, by mu pomóc. Jego stan się jednak pogarszał. Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku. Osiem dni później został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Fani tłumnie odwiedzają to miejsce, czego dowodem są zdjęcia, które publikujemy tutaj.

Katarzyna Wodecka-Stubbs wspomina Zbigniewa Wodeckiego

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego pogrążyła w żałobie jego fanów oraz bliskich, w tym troje jego dzieci Joannę (ur. 1971 r.), Katarzynę (ur. 1973 r.) i Pawła (ur. 1975 r.). W czwartą rocznicę śmierci muzyka, jedna z córek na łamach Faktu podzieliła się swoimi wspomnieniami związanymi ze znanym ojcem.

Katarzyna zdradziła, że skupia się na pracy. Prowadzi fundację, przygotowuje koncerty. Wciąż ma wrażenie, że tata jest tuż obok niej:

Cały czas prowadzę fundację, organizuję festiwal w Krakowie dedykowany tacie i nawet nie zauważyłam upływu tych czterech lat, bo obecność taty wciąż jest intensywna. Ale przychodzą trudniejsze momenty, jak rocznice, spotkania z przyjaciółmi sprzed lat… Na co dzień mam wrażenie, że tata jest obok. Ja z nim pracuję, wydaję jego muzykę i odczytuję od niego różne znaki. Wierzyć, nie wierzyć?

Zdobyła się na poruszające słowa i dodała, że uważa, że ojciec wysyła jej pewne znaki:

Większość osób, które przeszły przez takie wydarzenia, je odczytuje. Czy my sobie je kreujemy? Ja takie znaki widzę. Zawsze na naszych koncertach jest pogoda, nic się nie zepsuło. Widać jesteśmy pod dobrą opieką. Tata pojawia się też w snach, ale są one bardzo indywidualne i związane z wydarzeniami w ciągu dnia. Znaków mam sporo i cieszę się z nich ogromnie.

Katarzyna Wodecka-Stubbs ujawniła też, że Wodecki rozpieszczał swoje wnuki do granic możliwości. Lubił się z nimi bawić, a także spacerować po Krakowie.


Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs – młodsza córka Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs jest podobna do ojca

Katarzyna Wodecka-Stubbs jest podobna do ojca

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×