Szukaj

Córka Zbigniewa Wodeckiego we wzruszającym wywiadzie wspomina zmarłego ojca: „To z nim spróbowałam pierwszych papierosów”

Zbigniew Wodecki wspomnienia córki

Zbigniew Wodecki wspomnienia córki

Zbigniew Wodecki był wspaniałym ojcem

Polski muzyk, Zbigniew Wodecki zmarł wiosną 2017 roku. Tragedia wstrząsnęła całe środowisko artystyczne, które wspierało rodzinę w tej ciężkiej chwili. Zmarły muzyk miał trójkę dzieci, Pawła, Joannę oraz Katarzynę. To właśnie ta ostatnia na łamach Newsweeka udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym przywołała wiele wspomnień z dzieciństwa z ojcem.

Kiedy przyjeżdżał w nocy, siostra, brat i ja wychodziliśmy z łóżek, stawaliśmy w szeregu w piżamkach i witaliśmy tatę – powiedziała Katarzyna.

Zbigniew Wodecki, aby zapewnić rodzinie dobrobyt dużo koncertował. Robił, co mógł, by zapewnić bliskim to, co najlepsze. Nie raz dobre intencje Wodeckiego odbywały się kosztem relacji z dziećmi, które bardzo tęskniły za nim, gdy znikał na jakiś czas z domu.

Chodzenie z nim po mieście nie było przyjemne. Czuliśmy się jak kaczuszki, które idą za przywódcą stada, kaczorem, który rozdawał autografy. Nie wiadomo było, czy nas nie zgubi na tym spacerze – wspomina córka Zbigniewa.

Jak zdradziła Katarzyna Wodecka-Stubbs, jej ojciec nie był stereotypowy i nie wychowywał swoich dzieci schematycznie. Bardzo często wyłamywał się z narzuconych przez społeczeństwo kanonów doskonałego rodzicielstwa. Lecz właśnie to sprawiało, że Wodecki był w oczach dzieci wyjątkowy.

To z nim spróbowałam pierwszych papierosów – wyznała Wodecka-Stubbs.

Córka zmarłego artysty podkreśliła również, że to ojciec nauczył ją najważniejszych wartości rodzinnych, które do dziś kontynuuje.

Tak jak kiedyś czekaliśmy w piżamach na jego powrót, tak teraz stawialiśmy się ze swoimi rodzinami na kolację w domu rodziców, restauracji albo w moim mieszkaniu na wspólne gotowanie.

On był jednak dość konserwatywny, totalnie przywiązany do tradycji, domu, do nas. To właśnie on nauczył mnie, że rodzina jest zawsze najważniejsza – zdradziła Katarzyna Wodecka-Stubbs.

 

Zobacz: Powstanie fundacja imienia Zbiegniewa Wodeckiego? Komentarz córki rozwiewa wszelkie wątpliwości

Zobacz: Olga Bończyk we wzruszający sposób oddała hołd Zbigniewowi Wodeckiemu [WIDEO]

Zobacz: Awantura o piosenkę Zbigniewa Wodeckiego. Rozgoryczona Olga Bończyk nie kryje żalu!


Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku

Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku

Olga Bończyk nie zaspiewa dla Wodeckiego

Olga Bończyk nie zaspiewa dla Wodeckiego

Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki

Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×