Katarzyna Skrzynecka dostała pismo z ZUS-u. „Jest tragedia”. Wysokość emerytury brzmi jak ponury żart

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka pochwaliła się wysokością emerytury, którą wyliczył jej ZUS. Za taką sumę nie byłaby w stanie przeżyć. Zdradziła, jak zabezpieczy finansową przyszłość. 

Katarzyna Skrzynecka to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Karierę rozpoczęła wiele lat temu i udowodniła, że żadna z ról nie jest dla niej problemem. Pokazywała się już zarówno w serialach, na dużym ekranie, jak i na deskach teatru w różnych odsłonach.

Szczególnie jednak jest doceniana za swój wielki talent komediowy. Niektóre z jej ról są uznawana za kultowe. Bardzo spodobała się fanom w kontynuacji komedii Kogel-Mogel, gdzie wcieliła się w żonę filmowego Piotrusia, czyli rezolutną, zaradną i zabawną Marlenkę. Wystąpiła też w kolejnej części wielkiego hitu, który właśnie wchodzi na ekrany kin.

Gwiazda, biorąc udział w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, udowodniła po raz kolejny, że ma również talent wokalny. Od drugiej edycji zasiada w show jako jeden z jurorów. Trzeba przyznać, że to artystka o naprawdę wielu talentach.

Katarzyna Skrzynecka pochwaliła się wysokością prognozowanej emerytury

Kasia cały czas jest aktywna zawodowo. Chociaż pracuje na pełnych obrotach, to niestety już teraz martwi się o swoją finansową przyszłość. W rozmowie z Pudelkiem opowiedziała o prognozowanej emeryturze. Niestety ZUS nie wyliczył jej zbyt wiele. Na koncie emerytalnym zgromadziła fundusze, które aktualnie pozwoliłyby na wypłacenie emerytury w wysokości 35 zł.

Taką swego czasu dostałam prognozę z ZUS-u, że te nasze prognozy emerytalne raczej nie przedstawiają się błękitnie i szczęśliwie… – powiedziała Pudelkowi.

Gwiazda postanowiła sama zadbać o spokojną przyszłość. Już teraz zaczęła odkładać na emeryturę cześć zarobionych przez siebie pieniędzy.

Myślę, że każdy z nas, póki jest jeszcze człowiekiem w miarę młodym, dużo i energicznie pracującym i aktywnym zawodowo, powinien myśleć o swojej przyszłości i starać się w jakiś sposób swoją przyszłość i swoje rodziny zabezpieczać, odkładając jakieś oszczędności na funduszach emerytalnych. Jeżeli nasze państwowe zasoby nam tego nie zapewnią, to trzeba samemu o tym myśleć, żeby zadbać o siebie, o swoją rodzinę w przyszłości, kiedy już nie będziemy mieli tyle sił, żeby tak dużo pracować – opowiedziała.

Aktorka ma pewność, że za sumę, którą otrzymałaby z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, nie udałoby jej się przeżyć, dlatego sprawę traktuje bardzo poważnie. Zgromadzonych funduszy nie zamierza beztrosko wydawać.

Pewnie by się nie dało przeżyć za 35 złotych, więc póki dużo pracujemy, bo staramy się oszczędzać coś i nie ruszać tego zasobu, bo jest dla nas i dla naszej rodziny na przyszłość. Myślę, że większość osób pewnie tak robi, bo trudno byłoby żyć tylko dniem dzisiejszym i potem nagle, kiedy już jesteśmy starsi i trochę brak nam sił, okazuje się, że nie pomyśleliśmy o tym zawczasu i wtedy jest tragedia.

Trzeba przyznać, że Kasia to jedna z nielicznych gwiazd, które tak odpowiedzialnie podchodzą do tematu emerytury. Już wiele znanych nazwisk show-biznesu ubolewało w mediach nad wysokością tego, co jako seniorzy będą otrzymywać od państwa. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.


Katarzyna Skrzynecka - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4. 

Katarzyna Skrzynecka - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4. 

Katarzyna Skrzynecka z córką

Katarzyna Skrzynecka z córką

Katarzyna Skrzynecka - sylwester 2021

Katarzyna Skrzynecka - sylwester 2021

Komentarze

 • GośćDziunia pisze:

  NASTĘPNA NAWIEDZONA JAK ONE POKONCZYLY TE SZKOŁY SKORO PROSTYCH RZECZY NIE ROZUMIEJĄ

 • Gośćkita pisze:

  Trzeba było opłacać składki ZUS .teraz przeżywa jakby sraczki dostała.schudniesz trochę gruba krowo

 • Gość pisze:

  Ja jej też nie lubię

 • Gaga pisze:

  Kochana, żeby mieć 1500 zł, trzeba składać du ZUS całe życie. Ja 42 lata, więc się nie dziw jak ZUS omija liście szerokim łukiem. Co z moich mają dać wam szanownym artystkom 👎

 • Gość pisze:

  Hm…. z tego wynika, że cały kapitał emerytalny Pani Skrzyneckiej wynosi ok 10 000,00zł.

 • Gość zorro pisze:

  Aktorzy i inni tak zostali nauczeni to nie ich wina tylko system jest do du,….dziwne mamy wybitnych ekonomistów a robią taki zamęt we wszystkim od 30 lat szkoda! Dlaczego? Kto to naprawi? Może z USA jakiś ekonomista ?

  • Gośćlutek pisze:

   Był przecie min.finansow po zagranicznych fakultetach wybrany przez KRULA EUROPY szczery do bUlui co POwiedział PININFZY NI MA I NI BEDZIE

 • GośćFranek pisze:

  Przestancie wreszcie pisac o tym jakie emerytury maja aktorzy piosenkarze czy inni podobni bo oni szastali pieniedzmi przez cale zycie nie placili do zus skladak a teraz narzekaja ale za wystepy zcy reklamy teraz otrzymuja dziesiatki czy setki tysiecy pieniędzy jezdza luksusowymi samochodami m aja luksusowe wille zyja w przepychu i ja mam ich zalowac a co z tymi co cale zycie ciezko pracowali i maja grpsze.

 • Zaniepokojona tym że nikt nie weryfikuje celebrytów pod kątem odprowadzanych składek pisze:

  Wygląda na to że nie odprowadzała składek .Każdy wie że pracuje to czy tak wolno? A ciekawe jak że składkami zdrowotnymi u Pani Kasi też nie odprowadza ?