30-letni model popełnił samobójstwo. Był gejem – nie wytrzymał nagonki w mediach. Słowa matki rozrywają serce

Michał nie żyje

Michał nie żyje

Damian Maliszewski z Gazety Wyborczej przeprowadził wywiad z Katarzyną Kocha, mamą Michała, modela, który 1 czerwca popełnił samobójstwo. Nie wytrzymał psychicznie nagonki na środowiska LGBT+ w Polsce.

Na łamach Gazety Wyborczej pojawił się wywiad z mamą Michała, modela, bardzo wrażliwego młodego człowieka, który popełnił samobójstwo. Przeprowadził go Damian Maliszewski. Słowa pani Katarzyny Koch powinny dać do myślenia.

Michał popełnił samobójstwo. Dlaczego?

Michał był gejem. Nie wytrzymał mowy nienawiści w polskich mediach, słów, które padały z ust najważniejszych osób w kraju, prezydenta – Andrzeja Dudy, biskupów, posłów reprezentujących nas w sejmie. Targnął się na swoje życie. Miał 30 lat. Pozostawił pogrążoną w rozpaczy mamę, która mówi o nim w wywiadzie z Maliszewskim tak:

Mam trójkę dzieci. Wychowywałam je sama, nieraz nie mieliśmy pieniędzy. Tata Michała żyje, ale nigdy nie utrzymywał kontaktów z żadnym dzieckiem. Przeszłam nowotwór, więc przez 7 lat byłam na rencie, naprawdę było nam ciężko. Pamiętam taką sytuację, Michał dostał wafelka Grześka w szkole od kogoś. Przyniósł go do domu, pokroił na cztery cząstki, żebyśmy wszyscy chociaż po kawałku mieli. Zawsze się wszystkim dzielił. To właśnie był mój Misiu.

Dziennikarz na swoim FB napisał:

Kolejny gej popełnił samobójstwo…Przeczytajcie uważnie. O tej historii musi usłyszeć nie tylko Polska, ale i świat. To Michał. Kilkanaście dni temu popełnił samobójstwo. Był gejem. Zabił się, ponieważ nie był w stanie znieść przemocy i okrutnych słów polskich polityków i biskupów. Nie poradził sobie z wykluczeniem. Prześladowano go od dawna. Zniszczono mu życie.

To ostatnia szansa, żeby Polacy się otrząsnęli. Michał jest kolejnym gejem, który popełnił samobójstwo.

14 letni Domnik z Bieżunia – powiesił się na sznurówkach. 14 letni Kacper – także się powiesił. Transpłciowa Milo – rzuciła się z mostu. 14 letni Wiktor – rok temu rzucił się pod metro. Teraz do grona wykończonych psychicznie osób LGBT dołącza Michał. Piękny i wrażliwy chłopak przed którym było jeszcze całe życie – wylicza dziennikarz.

Co na temat przyczyn tragicznego kroku Michała powiedział jego mama? Zapisała go do katolickiego gimnazjum, dziś wie, że to był wielki błąd. Zamiast wsparcia, jej syn tam po raz pierwszy doświadczył prześladowania.

Proszę zrobić coś z synem, bo może jest z nim coś nie tak – usłyszała, kiedy zwróciła się o pomoc do dyrektora i wychowawcy.

Od księdza dziekana usłyszała podobne słowa, kiedy poskarżyła się, że jej dziecko jest wyzywane w szkole od zboczeńców:

A może jest w tym ziarno prawdy, więc niech Pani jak najszybciej porozmawia z synem.

Katarzyna Koch powiedziała też bardzo znaczące, wstrząsające słowa. Podkreśla, jak ważna jest edukacja seksualna w szkołach:

Codziennie zadaję sobie pytanie: co to za kraj, w którym trzeba umrzeć, żeby być szczęśliwym? Gdyby Michał już w szkole podstawowej miał lekcje edukacji seksualnej i usłyszał od nauczycieli, że każda orientacja jest normalna, to dziś by żył. Chciałabym żeby śmierć mojego syna nie poszła na marne. Popełnił samobójstwo 1 czerwca 2020 r. o 14.30. Mój świat się skończył – stwierdziła Katarzyna Koch.

Na profilu pani Katarzyny na Facebooku, 8 dni po śmierci Michała, pojawił się post, w którym włączyła się w akcję przeciw homofobii. Może uda się uratować jakieś inne, młode, niewinne życie.

Pani Katarzyna jest też bardzo rozżalona, nie potrafi wybaczyć. Na pytanie, co powiedziałaby politykom i biskupom, mówi:

Chciałabym im powiedzieć, że Pan Bóg może im wybaczy. Wierzę, że na tą drugą stronę nie zabiera się nic poza naszym sercem. Bierze się nasze uczynki i staje przed Bogiem. I oni też na pewno będą rozliczeni i niech Pan Bóg im wybaczy, bo ja nie potrafię. Naprawdę nie potrafię. Wszystko, co robią dzisiejsi politycy na czele z naszym prezydentem, jest powrotem do przerażającej, faszystowskiej przeszłości. To są te same mechanizmy i niewątpliwie wracają.


Michał popełnił samobójstwo

Michał popełnił samobójstwo

Katarzyna Koch - zbiórka na FB

Katarzyna Koch - zbiórka na FB

Komentarze

 • Robert pisze:

  Michał był prawdopodobnie wykorzystywany seksualnie w świecie modelingu. Wiadomo, że świat mody i modelingu jest zdominowany prawie wyłącznie przez gejów. Chłopak nie odnosił sukcesów w modelingu, więc próbował robić karierę przez łóżko. I to oraz narkotyki było rzeczywistą przyczyna samobójstwa Michała.

 • Gośćjan pisze:

  A może to LGBT swoim zachowaniem powoduje mowę nienawiści? Żyjemy w dobie Internetu. I wszyscy widzimy na każdym kroku nienawiść osób homoseksualnych i transseksualnych. Rafalala, Katarzyna Augustynek, Marta Lempart, Michał Szutowicz, Monika Tichy, „Stop bzdurom”itd. Czytamy komentarze lgbt, pełne nienawiści wobec Kościoła, PiS, prezydenta Dudy, ministra Czarnka, itd. Na pedeliadach widzimy plakaty, obrażające Kościół i katolików.

 • Ulka pisze:

  Jak mozna posądzać Pana Prezydenta o śmierć człowieka. Idąc ta droga można powiedzieć, że to wina Pana Trzaskowskiego bo podpisał kartę Lgbt i rozpoczął ta cała niepotrzebna dyskusję. Po co to było i te parady tzw równości które nie mieszczą się w mojej estetyce. Niech biorą przykład np z Pana Biedronia zawsze miłego i dobrze ubranego.

 • Anonim pisze:

  Pytam się co ten chłopak komuś zaszkodził bo tylko był gejem?.znam parę osób i osobiście stwierdzam że najbardziej wrażliwi ludzie. Z natury nie jestem mściwa ale marzeniem moim było by dowiedzieć się że osoby które przyczyniły się do Michała śmierci , na czele prezydentem Dudą ,nigdy nie zaznały szczęścia i niech czuja to samo prześladowanie przez cale swoje życie

 • Gość pisze:

  Liczba samobójstw wśród młodzieży oscyluje około 2 tysięcy osób rocznie, w artykule wymieniono trójkę i jedną osobę z ubiegłego roku. Czy mam rozumieć, że pozostałe osoby heteroseksualne były prześladowane za swoją orientację? W ogóle nie wiadomo z jakiego powodu popełnił samobójstwo, zwykle poprzedza ten czyn depresja. Szkoda człowieka, ale nie można dorabiać ideologii do nieszczęścia

 • Sidharta pisze:

  Coś mi tu nie gra… akurat teraz? Wszedzie ten sam wywiad? Dwa zdjęcia i zdjęcie jakiegoś grobu z nieudolnie dorobioną datą i imieniem na tabliczce, gdzie czcionka się wali, jest niewyśrodkowana, a w dodatku jaśniejsza niż pozostałe napisy? kiepski grafik… A może i przez samego Dudę chłopak to zrobił, może należy oskarżyć samego prezydenta i wytoczyć mu proces? A może LGBT to frustracje mniejszości, której ktoś dwie dekady temu rozbudził nadzieje, że uzdrowi się dla nich świat, że będą na równi hetero, a przecież przez tysiące lat było jak było i tego nie zmieni się już… A może to LGBT swoim zachowaniem powoduje mowę nienawiści? Warto się nad tym tematem zastanowić głębiej. Sprawdzic kto finansuje tyle fundacji wspierających LGBT w Polsce. Smutne to wszystko…

 • Gocha pisze:

  Proszę się zastanowić kto rozpoczął ta cała gadaninę o lgbt. Robienie czegoś na siłę, oczekiwanie ze każdy ma być tolerancyjny doprowadza niestety do takich tragedii. Przeciętnego człowieka nie interesują preferencje tylko jakim jest człowiekiem. Głupich nie brakuje a ludzie, szczególnie młodzi targają się na życie z różnych powodów, nie tylko że są gejami.

 • Gość pisze:

  Szkoda młodego człowieka. Bardzo współczuję Mamie.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×