Katarzyna Dowbor przez „Nasz nowy dom” musiała korzystać z pomocy psychologa. Była świadkiem traumatycznych scen

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor prowadzenie programu Nasz nowy dom przypłaciła sporymi problemami zdrowotnymi. Dopiero teraz przyznała się, że musiała korzystać z pomocy psychologa. Dlaczego?

Katarzyna Dowbor od kilku lat prowadzi program Nasz nowy dom. Format cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ zmienia życia wielu osób. Dziennikarka wraz z fachowcami odwiedza rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i w ciągu zaledwie kilku dni ratuje rozpadające się budynki. Dzięki ich pomocy domownicy zyskują szansę na lepszą przyszłość. Niejednokrotnie dzięki remontowi udaje im się zapobiec rozdzieleniu z dziećmi.

Gwiazda oraz osoby związane z produkcją chętnie ujawniają kulisy powstawania programu. W jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że w realizatorzy w trakcie nagrań zmagają się z wieloma przeciwnościami.

To pięć dni nieustającego podejmowania decyzji. Bardzo często nie dochodzi materiał, który zamawiamy, bardzo często nie ma rzeczy, którą byśmy chcieli zamówić. Zdarza się, że zamawiamy cały komplet mebli, a nagle dostajemy informację, że nie ma trzech rzeczy z tego kompletu, więc cały projekt pada i trzeba coś stworzyć od nowa. Ale lubię tę pracę, naprawdę! – mówiła architekt Martyna Kupczyk.

To jednak niejedyne trudności, jakie ekipa napotyka na miejscu.

Katarzyna Dowbor korzystała z pomocy psychologa. Dlaczego?

Prowadzenie programu Nasz nowy dom nie jest tak łatwym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Prawda jest taka, że każda wizyta w domu osób potrzebujących pomocy jest obarczona ogromnym bagażem emocjonalnym, który nie raz ciężko jest udźwignąć. W każdym odcinku uczestnicy dzielą się z Katarzyną historiami, które odmieniły ich życie. Po wysłuchaniu niektórych w oczach samoistnie pojawiają się łzy, inne natomiast przyprawiają o gęsią skórkę.

Dowbor w rozmowie z Pomponikiem przyznała, że na początku sama bardzo przeżywała osobiste tragedie ludzi, z którymi spotykała się na planie zdjęciowym. Mimo że z wykształcenia jest psychologiem i posiada teoretyczną wiedzę, przy pierwszych sezonach korzystała z pomocy doświadczonych osób.

Obgadałam to z ludźmi z branży psychologicznej […] Ja nie mam płakać nad tymi ludźmi, nie mam patrzeć na te nieszczęścia i przeżywać tego razem z nimi, bo nic wtedy nie załatwimy. Ja mam być osobą, która ma popatrzeć, zastanowić się, jaki jest problem i co zrobić, żeby ten problem się skończył – powiedziała.

Nie od dziś wiadomo, że Katarzyna Dowbor ma ogromne serce i jest bardzo wrażliwa na ludzkie cierpienie, a powyższe słowa są tego potwierdzeniem.


Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor i jej nowa willa

Nowa willa Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor i jej nowa willa

Nowa willa Katarzyny Dowbor

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×