Katarzyna Dowbor o walce z ciężką chorobą. Poważna operacja zmieniła jej życie

Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację

Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację

Katarzyna Dowbor wiele lat zmagała się z chorobą, która wyniszczała jej organizm. W końcu zdecydowała się na radykalne kroki. Zobaczcie, jak zmieniła swoje życie.

Katarzyna Dowbor miała problemy ze zdrowiem. Gwiazda zmagała się z wieloma problemami i pracowała jednocześnie. Na co dzień spotyka się z taką ilością cierpienia i bólu, że trudno jest się od nich odciąć. Niesie pomoc komu może, ale tym razem sama potrzebowała pomocy. Z jej zdrowiem działo się coś bardzo niedobrego. Katarzyna Dowbor przez wiele lat walczyła z chorobą Gravesa-Basedowa.

Zobacz: Katarzyna Dowbor pożegnała uczestniczkę „Nasz nowy dom”. Jej śmierć wstrząsnęła gwiazdą

Katarzyna Dowbor – operacja. Jak się obecnie czuje?

W końcu dziennikarka zdecydowała się na operację, która przeszła rok temu. W Wywiadzie dla redakcji Faktu opowiedziała historię swojej walki z wyniszczającą organizm chorobą.

Na początku października ubiegłego roku gwiazda programu Nasz nowy dom przeszła operację. Poinformowała o tym fanów na swoim Instagramie, publikując zdjęcie wenflonu i kroplówki. Wszyscy życzyli jej szybkiego powrotu do zdrowia, a w mediach natychmiast zaczęły się spekulacje. Dowbor postanowiła więc skomentować swoje samo poczucie i wyjaśnić kilka spraw:

To nie była nagła decyzja ani potrzeba. Operację zaplanowałam z wyprzedzeniem. Środkami farmakologicznymi nie udało się uregulować pracy tarczycy, a dolegliwości z tym związane były uciążliwe, więc lekarze namówili mnie na zabieg. Mieli rację, bo czuję się o niebo lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu. Wróciłam do domu pod Warszawą i już rozpiera mnie energia. Bez problemu powinnam nagrać odcinki nowej serii – wyjaśniła w Świat i Ludzie.

Zobacz: Katarzyna Dowbor pokazała córkę na okładce „Gali”. Jej uroda powala!

Katarzyna Dowbor przeszła operację tarczycy

Katarzyna Dowbor przeszła operację tarczycy

Z chorobą walczyła 7 lat, po czym podjęła decyzję o operacji wycięcia tarczycy. Teraz jest zadowolona, że podjęła tę decyzję. Odczuwa skutki choroby i musi regularnie się badać, ale jej samopoczucie zdecydowanie jest lepsze.

Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań – opowiadała w wywiadzie.

Choroba Gravesa Basedova – co to jest?

Choroba Gravesa-Basedowa to autoimmunologiczna choroba tarczycy. Powoduję, że narząd ten jest nadaktywny i wydziela zbyt dużo hormonów. Do tego dochodzą typowe dla zwykłej nadczynności dolegliwości, takie jak ciągłe zmęczenie, bezsenność, nerwowość czy kołatanie serca. Choroba wymaga stałego kontaktu z lekarzem endokrynologiem.

Katarzyna Dowbor jest bardzo zadowolona, że podjęła decyzję o operacji, bo jej jakość życia wyraźnie się poprawiła.

Zobacz: Katarzyna Dowbor chwali się dorosłą córkę! Jest tak samo piękna jak Joanna Koroniewska!


Katarzyna Dowbor - Instagram

Katarzyna Dowbor - Instagram

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor i Maria Dowbor-Baczyńska

Katarzyna Dowbor i Maria Dowbor-Baczyńska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×