Zapytali Katarzynę Dowbor o menopauzę. Odpowiedziała najszczerzej, jak tylko mogła. „Ciało jest starsze, może słabsze, ale…”

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu, w którym odniosła się do upływającego czasu. Gwiazda mocno otworzyła się na temat swojego życia intymnego. Pokusiła się o szczere wyznanie.  

Katarzyna Dowbor to jedna z najbardziej znanych twarzy telewizji w Polsce. Od kilku dekad regularnie pojawia się na antenie i zdecydowanie jest ulubienicą widzów. Przez ten czas udało jej się pracować, przy wielu chętnie oglądanych formatach. Wszystko zaczęło się w latach 80., a teraz fani mogą oglądać ją w roli gospodyni programu Nasz Nowy Dom. Na planie odnalazła się wręcz doskonale i razem z ekipą remontową przemierza kraj w poszukiwaniu rodzin, które ze względu na trudne warunki życiowe potrzebują wyremontować swój dom. Format ten cieszy się ogromnym uznaniem widzów, a dzięki temu prezenterka może liczyć na jeszcze większą sympatię ze strony fanów.

Przez wiele lat gwiazda łączyła karierę z życiem prywatnym, w którym działo się całkiem sporo. Ma za sobą aż trzy małżeństwa, doczekała się też dwójki dzieci. Z pierwszym mężem Piotrem ma syna Macieja, który tak samo jak jego mama jest wielką gwiazdą Polsatu. Ze związku z Jerzym Baczyńskim ma córkę Marysię, która również powoli myśli o karierze w telewizji.

Katarzyna Dowbor o menopauzie i seksualności

Katarzyna Dowbor nigdy nie miała problemu z odważnym wyrażaniem swojego zdania. Chociaż nie zwykła opowiadać wiele o prywatności, to w jednym z ostatnich wywiadów postanowiła mocno się otworzyć. Poruszyła temat upływającego czasu i wrażliwego dla kobiet tematu, jakim jest menopauza. Wyznała, że pomimo tykania zegara biologicznego nadal czuje się piękna i może prowadzić udane życie intymne.

Wiele kobiet tak ciężko przechodzi menopauzę, że załamuje się psychicznie. Miewają przekonanie, że oto skończyła się młodość i życie się kończy. A przecież po menopauzie jestem taką samą kobietą, jaką byłam. Ciało jest starsze, może słabsze, ale wciąż mogę być atrakcyjna, mogę prowadzić udane życie seksualne. Mogę pracować i odnosić sukcesy. Uważam, że każdy wiek ma swoje dobre strony – zdradziła w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”.

Przyznała również, że otwarte podejście do cielesności zawdzięcza swoim rodzicom, którzy nie robili z tego tematu tabu. Ona również w ślad za nimi poruszała ten wątek ze swoimi dziećmi.

Miałam mądrych rodziców. Tata był biologiem. Nie robili tabu z seksualności i kwestii związanych z ciałem. W moim domu mówiło się o miesiączce, o seksie, a menopauza nie była nigdy ani trudnym słowem, ani trudnym zagadnieniem. Ze swoimi dziećmi też otwarcie rozmawiam o cielesności – dodała.

Przypomnijmy, że prowadząca Nasz Nowy Dom ma wykształcenie w tym kierunku. Ukończyła studia pedagogiczne ze specjalizacją z seksuologii na Uniwersytecie Warszawskim, dlatego nie istnieją dla niej tematy tabu. Trzeba przyznać, że tym wywiadem nieco pokrzepiła kobiety, które tak bardzo martwią się upływającym czasem.


Katarzyna Dowbor - seksowna kreacja

Katarzyna Dowbor - seksowna kreacja

Katarzyna Dowbor z córką Marysią

Katarzyna Dowbor z córką Marysią

Katarzyna Dowbor

Fotografia: ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×