Szukaj

Katarzyna Dowbor pokazała, jak mieszka. Przestronnie i przytulnie! Z takich wnętrz aż nie chce się wychodzić

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor chętnie wpuszcza fanów do swoich czterech kątów. Dom gwiazdy pełen jest eleganckich mebli, drewna i bieli. W tak klimatycznym miejscu aż chce się zostać na dłużej. Jak mieszka ulubienica widzów?

Katarzyna Dowbor prowadzi program Nasz nowy dom, który emitowany jest na Polsacie. Od kilku lat wspólnie z fachowcami podróżuje po Polsce. Odwiedza potrzebujące rodziny, które mieszkają w trudnych warunkach. W ciągu pięciu dni ekipa budowlana remontuje rozpadające się budynki, dając domownikom nowy start w lepszą przyszłość.

Mimo że po niespełna tygodniu remont dobiega końca, Dowbor jeszcze przez lata żyje sprawami bohaterów programu. Jeszcze w tym roku zaangażowała się w pomoc pani Beacie, która straciła swój dobytek w pożarze.

Katarzyna Dowbor w trakcie każdego odcinka zajmuje się lżejszymi pracami budowlanymi oraz dobieraniem stylowych dodatków. Nic w tym dziwnego, ponieważ największą inspirację czerpie z wnętrza swojego pięknego domu. Nie brakuje tu eleganckich dekoracji czy sezonowych kwiatów.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor długo szukała domu idealnego. Dotychczas miała ich aż sześć, jednak w żadnym nie została na dłużej. Dopiero siódmy posiada niemal wszystkie cechy, których dotychczas poszukiwała.

W rozmowie z redaktorem portalu Dobrze Mieszkaj, Katarzyna zdradziła, jak nabyła wymarzoną posiadłość:

[…] Pewnego dnia wracając ze stajni wpadałam na pomysł, tak całkiem spontanicznie, aby odwiedzić swoją koleżankę, która na co dzień mieszka w Warszawie. Wiedziałam tylko, że jej dom znajduje się na końcu osiedla po prawej stronie.

Przyjechałam i dzwonię. Moja koleżanka zdziwiona otwiera drzwi, pytając skąd wiedziałaś, że tu będę, bo jestem w tym domu pierwszy raz od trzech miesięcy. Powiedziałam wtedy, że coś kazało mi tu przyjechać. I tak właśnie było. Weszłam do środka, we wnętrzu paliło się w kominku, a mój pies Pepe od razu znalazł sobie wygodne miejsce na kanapie i zadowolony zasnął. W tym momencie zaproponowałam swojej znajomej, że kupie od niej ten dom. To był impuls, miłość do pierwszego wejrzenia. Ona jednak wcale nie zamierzała go sprzedawać. Dopiero po kilku miesiącach zmieniła zdanie. I tak kupiłam ten dom. W tym czasie już negocjowałam sprzedaż swojego domu. W ciągu kilku miesięcy załatwiłam jednak wszystkie formalności i stałam się właścicielką tego miejsca.

Gwiazda mieszka w domu położonym w malowniczej okolicy, który jest otwarty na ludzi i zwierzęta, których ma całe stadko. Do jego wnętrza prowadzą piękne, duże zielone drzwi, po których bokach są dwa drewniane filary. Jeden z nich jest porośnięty bluszczem, a tuż przy schodach w donicach rosną kwiaty. Budynek otacza niski, drewniany płotek.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Z zewnątrz nie brakuje drewnianych akcentów. Za domem znajduje się duży taras, na którym gwiazda latem jada posiłki, a zimą spędza czas z ukochanymi psami. Drewniane filary zdobią popularne obecnie okrągłe lampki, które w letnie wieczory tworzą niepowtarzalny klimat. Na działce znajduje się dużo krzewów ozdobnych i kwiatów.

Sercem domu jest salon, w którym koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie domowników. To tutaj Katarzyna często pozuje do zdjęć i filmików, które później publikuje na Instagramie.

W części wypoczynkowej domu nie brakuje eleganckich, drewnianych mebli nawiązujących nieco do antycznych wnętrz oraz dodatków utrzymanych w tej stylistyce. Pod schodami wiodącymi na pierwsze piętro znajduje się kącik, w którym gwiazda chętnie wypoczywa. Wysoki, rzeźbiony fotel obity jasną tkaniną ustawiono przy niewielkim stoliku, na którym znajdują się kryształowa lampka nocna oaz starodawne radio. Tuż obok znajduje się piękna biała witryna z książkami.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Dowbor chętnie wypoczywa przed telewizorem, oglądając kolejne odcinki swojego programu. Przy wygodnej, jasnej kanapie ustawiono niewielki stolik kawowy, który wykonany jest ze starego kufra. W drewnianym kredensie oprócz książek znajdują się również segregatory, w których znajdują się przepisy kulinarne, listy i inne ważne dokumenty. Na parapecie dostrzegamy białe figurki przedstawiające wizerunki koni i psa, które Katarzyna Dowbor uwielbia. Tutaj także można znaleźć elegancką lampę, tym razem z piękną, rzeźbioną, białą podstawą i kraciastym kloszem.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Prowadząca Nasz nowy dom nie może narzekać na brak zajęć i, jak sama przyznała, nie ma zbyt wiele czasu na gotowanie, jednak kuchnia w jej domu spełniłaby oczekiwania najbardziej wymagających kucharzy.

Duża płyta indukcyjna została umieszczona na ciemnym blacie, który kontrastuje z białymi, przecieranymi szafkami i okazałym okapem kuchennym. Pani domu ma tutaj wszystkie niezbędne przyprawy i akcesoria pod ręką. Na czarnych wieszakach wiszą przeróżnej wielkości łyżki, tuż obok suszone papryczki i wianki czosnku, a przy płycie znaleźć można oliwę i aromatyczne przyprawy.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

W jadalni znajduje się bardzo dużo bibelotów, jednak nie widać tutaj przepychu. Na ścianach wiszą różnej wielkości malowane talerze. Tuż obok nich znajduje się ścianka, na której znajdują się pocztówki i pamiątkowe fotografie.

W wysokiej, białej witrynie znajduje się komplet obiadowy przywodzący na myśl ceramikę z Bolesławca. Obok znajduje się stół, przy którym ustawione zostały wiklinowe krzesła. Nad stołem znajduje się lampa z okazałym kloszem. Podobnie, jak w poprzednich pomieszczeniach, tak i tutaj w rogu znajduje się niewielki reflektor, który dodatkowo doświetla pomieszczenie.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

W jednym z pokoi, obok łóżka z metalową ramą, znajduje się starodawny sekretarzyk. To prawdziwa perła, której Katarzynie Dowbor mogą pozazdrościć amatorzy takich wnętrz. Na nim ustawiona została również stara maszyna do pisania, pamiątkowa fotografia oraz niewielka lampka.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

W tym domu nie brakuje również miejsca dla zwierząt. Oprócz kota z gwiazdą Polsatu mieszkają trzy psy i ukochana klacz.

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Trzeba przyznać, że styl, jaki panuje w domu Katarzyny Dowbor, zupełnie odbiega od trendów, jednak już na zdjęciach czuć bijące z jego wnętrza ciepło i spokój.


Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×