Szukaj

Ujawniono jedno ze źródeł zarobków księcia Karola. To dosyć zaskakujące informacje

Książę Karol

Książę Karol

Książę Karol jest posiadaczem ogromnego majątku i może sobie pozwolić na to, żeby wspierać synów ogromnymi kwotami. Skąd czerpie dochody? Prasa zainteresowała się jednym ze źródeł i trzeba przyznać, że jest nieco kontrowersyjne.

Książę Karol, jako następca tronu, swoje dochody czerpie z domeny, która jest także w jego tytule, czyli z Kornwalii. Zeznania finansowe całej rodziny królewskiej są udostępniane do wiadomości publicznej, jest jednak jedno źródło zarobków, które może zaskakiwać. Jakie?

Jakie jest jedno ze źródeł zarobków księcia Karola?

Księstwo Kornwalii zostało utworzone w 1337 roku przez króla Edwarda II dla zapewnienia dochodów swemu następcy. Obecnie są to rozlokowane przede wszystkim w południowo-zachodniej Anglii użytki rolne i inne nieruchomości o łącznej powierzchni blisko 55 tys. hektarów. Domena obejmuje ponadto różne lokaty finansowe. Książę Karol jest też patronem kilkunastu organizacji charytatywnych. Od lat 90. następca tronu płaci podatek od dochodów – o ile wykorzystuje je dla celów prywatnych. Wiadomo, że syn Elżbiety II jest posiadaczem niebagatelnego majątku. Jednak jedno ze źródeł może zaskakiwać.

The Daily Telegraph dotarł niedawno do bardzo starych przepisów prawa, które powodują, że książę Walii otrzymuje sporą sumę pieniędzy. Wciąż jednak obowiązuje. Według brytyjskich dziennikarzy, zasady, według których Karol otrzymuje te aktywa, zostały prowadzone przez Wilhelma IV, które panowanie przypadło na początek XIX wieku. Chodzi o to, że książę otrzymuje spadki mieszkańców Księstwa Kornwalii, gdy ci nie pozostawią testamentu, a ich spadkobiercy nie żyją lub nie są znani. Jednak w przypadku pojawienia się krewnych zmarłego, musi oddać otrzymane aktywa. Ile może w ten sposób zyskać? Według oficjalnego raportu o dochodach Księstwa Kornwalii syn królowej otrzymał w ubiegłym roku milion funtów zgodnie z wyżej opisanym prawem.

Może jak na dochody księcia Karola niewiele, ale suma i tak robi wrażenie.

 

 


Książę William i Karol

Książę William i Karol

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol i księżna Camilla świętują rocznicę ślubu

Książę Karol i księżna Camilla świętują rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

  • graffini-luc pisze:

    Do Anakonda.Cos ci jest wiadome,ale nie calkiem.O porwanie dzieci posadzani byli w Walii Polacy,ktorzy okazali sie rumunami.A reszte mozesz sie dowiedziec z mediow lokalnych.UK Walia.

  • Anakonda1 pisze:

    A myślałam że chodzi o handel ludzmi o czy było ostatnio głośno. Ponoć Diana miala na to dowody, co potwierdziła jedna z gazet. Pewnie dlatego jej już nie ma.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×