Syn Kasi Nosowskiej Mikołaj Krajewski udzielił pierwszego wywiadu! W Dzień Dobry TVN opowiedział o współpracy z mamą. Musicie to zobaczyć, bo jest bardzo wzruszająco [WIDEO]

Mikołaj Krajewski Kasia Nosowska

Mikołaj Krajewski Kasia Nosowska

Syn Kasi Nosowskiej – Mikołaj Krajewski – wywiad dla Dzień Dobry TVN

Mikołaj Krajewski to syn Kasi Nosowskiej, wybitnej polskiej osobowości muzycznej. Do tej pory niewiele było o nim wiadomo. Zarówno wokalistka jak i on sam dokładali starań, by mógł spokojnie dorastać. Od niedawna do mediów zaczęły trafiać pojedyncze informacje, że Mikołaj Krajewski podpisał kontrakt z jedną z najbardziej prestiżowych polskich agencji modelek Model Plus, odpowiedzialnej za karierę takich gwiazd jak Małgosia Bela czy Magdalena Frąckowiak. Wiadomo także, że pasją Mikołaja jest koszykówka i że jest mistrzem „wsadów” do kosza.

Teraz za sprawą nowej płyty Kasi Nosowskiej „Basta” trafił również do świata muzycznego. Nagrali razem piosenkę „Mówiła mi matka”. Mikołaj Krajewski występuje również na scenie obok matki podczas trasy koncertowej. Podczas koncertu w warszawskiej Stodole udzielił wywiadu Dzień Dobry TVN.

Ja mam to szczęście, że moja mama zawsze mnie trzymała z daleka od tego świata. Dla swoich kolegów nigdy nie byłem Mikołajem Krajewskim synem Kasi, tylko po prostu Mikołajem. To mi odpowiadało, bo miałem szansę na wykreowanie swojego wizerunku wśród osób, na których bardzo mi zależy. Oczywiście teraz, które chciałyby mnie w przyszłości posłuchać albo teraz mnie słuchają, chciałbym pokazać siebie, nie tylko siebie z perspektywy mamy. Dostałem możliwość życia normalnie. – powiedział Mikołaj.

Kasia Nosowska natomiast w tym wywiadzie zdradziła dlaczego zdecydowała się nagrać piosenkę z synem.

To był mój pomysł. Pierwotnie zależało mi, żeby pojawił się w tej piosence, ponieważ jej tekst dotyczy sytuacji, w której otrzymujemy pewien przekaz od swoich rodziców. Moja mama usłyszała pewien zestaw od swojej mamy, ja od swojej mamy, ale potrzebowałam Mikołaja w tekście, bo wydawało mi się, że kiedy on pojawi się w nim, to ja w pewnym sensie pokajam się, ponieważ pomimo tego, że bardzo nie chciałam, również pewien zestaw mu przekazałam. Teksty typu: „Ja w twoim wieku…”

Okazało się, że propozycja nagrania wspólnej piosenki z mamą przyszła do Mikołaja w okresie, w którym bardzo potrzebował oderwania się od trudnego momentu w życiu:

Powiem szczerze, że ja wtedy miałem dość ciężki okres, bo wychodziłem z kontuzji sportowej, trochę słabo sobie z tym radziłem, bo zabrakło mi tego, co sprawiało, że moja codzienność była normalna. I wtedy magicznie zjawiła się moja mama z propozycją. Moja mama jest dla mnie wielkim wzorem, nie tylko pod kątem artystycznym, ale też jeśli chodzi o zwykłe człowieczeństwo. Moja mama wszystkie rzeczy, które robiła w życiu, robiła z miłości, a nie po to, żeby komuś zaszkodzić. Były oczywiście takie klasyczne teksty, ale to była wielka mądrość, której mnie nauczyła.

Kasia wyznała też, że występując na scenie z Mikołajem, za każdym razem czuje się niesamowicie poruszona:

To jest totalne wzruszenie. Zagraliśmy kilka koncertów i za każdym razem to uczucie jest tak samo intensywne i nie mogę się nadziwić. I za każdym razem mówię ludziom ten sam tekst ze sceny: „Jeszcze nie zdążyłam schudnąć po ciąży, a on już tak wyrósł”. To jest właściwie jedyny komentarz. To już jednak mężczyzna, facet, a ja ciągle pamiętam ten moment, kiedy był oseskiem.

Mikołaj Krajewski o Kasi Nosowskiej

Krajewski przyznał, że zawsze obawiał się oskarżeń o „robienie kariery” na popularności swojej mamy. Jak z tego wybrnął?

Zawsze bałem się tego, że jeśli wejdę w ten świat, to ludzie zaczną mnie oceniać. Że idę na łatwiznę, że jadę na plecach mojej mamy, ale wydaje mi się, że jest wiele osób, które dałyby się pokroić za to, żeby mieć taką szansę. Nienawidzenie kogoś za to, że korzysta z kart, które rozdał mu los, jest bezsensowne, bo sami chcielibyśmy mieć te karty i ja swoich nie zamierzam marnować.

A co czuł, stojąc na scenie u boku ukochanej mamy?

Wiadomo, że jest to coś wielkiego, bo mam szansę nie tylko współtworzyć coś z moją mamą i jest to uskrzydlające, bo to podnosi ludzkie ego, ale chodzi o to, że jak się robi coś na takim poziomie, to człowiek czuje obowiązek utrzymać się na tym poziomie. Nie chciałbym z tego doświadczenia przejść w robienie czegoś amatorskiego. Chciałbym trzymać ten fason. Stresowałem się strasznie. To jest odpowiedzialność, to jest marka, czułem odpowiedzialność, żeby po prostu nie narobić jej wiochy. To była też niesamowita radość, bo mieć zaszczyt stanąć na scenie z tak niesamowitą osobą i poopalać się trochę w jej blasku, to też jest mega zaszczyt. Niezależnie od tego, czy to byłaby moja mama, czy osoba na równym poziomie twórczym. Przy okazji jest to też moja mama, więc też mnie to trochę za serduszko chwyciło.

Każda matka chciałaby usłyszeć takie słowa od swojego syna. 😉

Tekst piosenki „Mówiła mi matka” Kasi Nosowskiej i Mikołaja Krajewskiego

nie wychodź
ziemniaki dochodzą
zaraz obiad

najpierw lekcje
a potem ganiania
Kasia, śmietnik
weź śmieci ze sobą
nie garb się, bo będziesz chodzić z kijem
do siebie marsz, wrócisz jak zmądrzejesz

w kogo ty się wdałaś, bo na pewno nie w nas
co z ciebie wyrośnie, pomyśleć strach

na osi czasu drepczę
mam za plecami ciebie
powtórzysz mnie jak echo
znajdziesz w bliźniaczym geście
na osi czasu drepczę
mam za plecami ciebie
powtórzysz mnie jak echo
znajdziesz w bliźniaczym geście

ty mnie chcesz wpędzić do grobu
jak umrę to gorzko zapłaczesz
czekaj wspomnisz moje słowa
jeszcze zatęsknisz za matką
czego nie rozumiesz, czy ja mówię po chińsku
w pokoju masz syf, jakby ktoś nasrał
masz 5 min, i wszystko ma błyszczeć
KPW? i przestań się mazać!
doprowadzasz menie do białej gorączki
jeszcze chwila i trafi mnie szlag
czemu mnie tak Pan Bóg pokarał
za jakie grzechy, ja się pytam aż tak

dla ciebie sobie żyły wypruwamy
a ty tak nam się za to odwdzięczasz
ty się ciesz, ze masz jak masz
aj w twoim wieku nie miałam

na osi czasu drepczę
mam za plecami ciebie
powtórzysz mnie jak echo
znajdziesz w bliźniaczym geście
na osi czasu drepczę
mam za plecami ciebie
powtórzysz mnie jak echo
znajdziesz w bliźniaczym geście

Kasia Nosowska niezwykle szczerze o swojej przeszłości. To o tym opowiada „Basta”? [WIDEO]

Rewia mody w wykonaniu gwiazd pod studiem „Dzień Dobry TVN”: Kasia Nosowska, Daria Zawiałow, Piotr Rubik

Gwiazdy promują swoje książki na targach w Krakowie: Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Katarzyna Niezgoda, Katarzyna Nosowska, Dawid Kwiatkowski


Mikołaj Krajewski jest modelem

Mikołaj Krajewski jest modelem

Mikołaj Krajewski – syn Katarzyny Nosowskiej

Mikołaj Krajewski – syn Katarzyny Nosowskiej

Syn Katarzyny Nosowskiej Mikołaj Krajewski został modelem!

Syn Katarzyny Nosowskiej Mikołaj Krajewski został modelem!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×