Szukaj

Finał skandalu z koncertem Kasi Kowalskiej. Sąd nie miał wątpliwości. Znamy wyrok

Kasia Kowalska koncert

Kasia Kowalska koncert

Kasia Kowalska w maju zagrała koncert w Ciechanowie, którego finał miał miejsce sądzie. Wokalistka została oskarżona o nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego. Jest już wyrok.

O koncercie Kasi Kowalskiej w Ciechanowie było swego czasu bardzo głośno. Miał to być pierwszy taki występ polskiego artysty na wolnym powietrzu w czasie pandemii, więc był dosyć mocno wyczekiwany. Ze względu na obowiązujący zakaz zgromadzeń, organizatorzy prosili, żeby koncert artystki oglądać z okien i balkonów osiedla. Jednak pod sceną zebrał się spory tłum kilkudziesięciu osób i trudno było utrzymać dwumetrowy dystans. Po obejrzeniu relacji z koncertu oraz zdjęć, w sieci pojawiły się różne reakcje internautów – jednym akcja się bardzo podobała, inni krytykowali artystkę, że spowodowała zagrożenie.

Zarzucano jej, że sama wcześniej w dramatycznym apelu prosiła o pozostanie w domach, a spowodowała, że ludzie zgromadzili się wokół sceny.

Jak podawała Gazeta Wyborcza, sprawę organizacji koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie zaczęła badać policja i prokuratura.

Kasia Kowalska postanowiła odpowiedzieć na skierowane w jej kierunku ataki za brak maski podczas koncertu i to, że sprowokował sytuację zagrożenia dla uczestników koncertu. Na Instagramie opublikowała post, który opatrzyła zdjęciem, na którym pozuje w makabrycznej masce.

w zwiazku ze wladza chce mnie ukarac m.in za to że nie stosowalam sie na scenie do zakrywania ust i nosa …Chcialam podpytac was czy teraz bedzie dobrze ? Czy już nie bedzie wezwan w trybie pilnym ? #dziękuję #policja #bardzoproszę #polishobłuda #auuuuuuuuuuuuuuuuu – napisała.

Sprawa mimo wszystko trafiła do sądu.

Jaki zapadł wyrok w sprawie Kasi Kowalskiej?

W majowej rozmowie z portalem Plejada menedżer Kowalskiej – Maciej Durczak, powiedział:

Wciągnięto nas do tej sprawy pod pretekstem nienoszenia maseczek. Nie ma jednak dowodów, które by świadczyły o tym, że nie mieliśmy maseczek. Na terenie imprezy, wszyscy poruszaliśmy się w maseczkach, a trudno, żeby na scenie wokalistka w niej śpiewała. Ten argument jest tak absurdalny jak co najmniej unieważnienie Listy Przebojów Trójki

Według niego katalizatorem sprawy były rozgrywki partyjne między rządem a opozycją.

Gazeta Wyborcza ustaliła, że to ciechanowska policja złożyła do sądu wniosek o ukaranie Kowalskiej za wykroczenie

W dniu 2 maja 2020 r. ok. godz. 18 w Ciechanowie na ul. Batalionów Chłopskich, w rejonie bloków nr 17 i 25, na osiedlu Aleksandrówka II, naruszyła czasowe ograniczenia prowadzenia działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki oraz nie zastosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Obrońca Kasi Kowalskiej, poznański adwokat Wojciech Wiza, wystąpił do sądu o umorzenie postępowania. W rozmowie z Gazetą Wyborczą zaznaczył, że to nie jego klientka, ale władze Ciechanowa organizowały koncert, więc niesłusznym jest oskarżanie artystki.

Sąd Rejonowy w Ciechanowie odmówił wszczęcia postępowania w sprawie majowego koncertu Kowalskiej.

Wniosek o ukaranie Kasi Kowalskiej był kuriozalny. Piosenkarka miała śpiewać w maseczce w tym samym czasie, gdy minister zdrowia i członkowie rządu na konferencjach prasowych występowali bez jakichkolwiek zabezpieczeń – mówił adwokat gwiazdy w Wyborczej.

Warto zaznaczyć, że wyrok ciechanowskiego Sądu Rejonowego nie stanowi reguły i odniesienia dla innych sądów, które będą rozpatrywać podobne wnioski.


Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Kasia Kowalska – koncert w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×