Córka Wajdy i Tyszkiewicz odziedziczyła willę po ojcu. Gdy weszła do środka zamarła. Opis tego, co zastała przyprawia o dreszcze

Karolina Wajda, Andrzej Wajda

Karolina Wajda, Andrzej Wajda

Karolina Wajda to jedyna córka zmarłego reżysera, Andrzeja Wajdy. Ojciec zapisał jej dom na warszawskim Żoliborzu. Gdy po jego śmierci przybyła na miejsce, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Andrzej Wajda był jednym z najbardziej znanych polskich reżyserów. Jego filmy czterokrotnie były nominowane do Oscara w kategorii najlepszej produkcji nieanglojęzycznej. Specjalizował się on w ekranizacji największych dzieł polskiej literatury. Dzięki niemu na ekranie mogliśmy zobaczyć sfilmowane wersje takich książek jak: Pan Tadeusz, Wesele czy Popioły. Jego film Człowiek z żelaza został nagrodzony Złotą Palmą na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Na swoim koncie ma mnóstwo odznaczeń i wyróżnień, a w 2000 roku otrzymał nagrodę Akademii Filmowej (Oscara) za całokształt twórczości.

Licznych sukcesów Andrzeja Wajdy nie sposób wymienić. Jednak w życiu prywatnym nie układało mu się już tak dobrze. Był aż czterokrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Gabriela Oremba, kolejną Zofia Żuchowska, a po raz trzeci na ślubnym kobiercu stanął z Beatą Tyszkiewicz. To właśnie z piękną aktorką doczekał się swojej jedynej córki – Karoliny. Po rozwodzie z Tyszkiewicz ożenił się z Krystyną Zachwatowicz, a ich związek trwał aż do jego śmierci w 2016 roku.

Karolina Wajda zamarła, gdy zobaczyła, w jakim stanie jest dom jej ojca

Karolina Wajda pomimo tego, że jej rodzice rozwiedli się gdy miała niespełna 2 lata, to przez całe życie utrzymywała bardzo dobry kontakt ze swoim ojcem. To właśnie ona była jego oczkiem w głowie, a po śmierci miała otrzymać spory majątek, o który poróżniła się z wdową po Wajdzie.

To do niej miała należeć posiadłość w Głuchach, czyli ich pierwszy wspólny dom. Ojciec jeszcze gdy żył przepisał także na jedynaczkę willę na warszawskim Żoliborzu:

Mieszkałam tam, kiedy odwiedzałam tatę, kochałam każdy kąt, obraz na ścianie, mebel. Mam w pamięci niezwykłe spotkania ze znanymi przyjaciółmi taty i rozmowy, które toczyły się w salonie i ogrodzie. Zawsze powtarzałam ojcu, że nie sprzedam tego domu, bo jest dla mnie zbyt ważny – powiedziała Karolina w rozmowie z serwisem Pomponik.

Po śmierci Andrzeja Wajdy okazało się, że swój testament spisywał on aż osiem razy. Uznanie spadku było powodem konfliktu pomiędzy jedyną córką a czwartą żoną. Karolina domagała się bowiem uznania pierwszej wersji, w której była mowa o ustanowieniu fundacji na rzecz młodych artystów, której konto zasilałyby zyski z tantiem (jest to kwota około 2 mln złotych rocznie). Ostatecznie zrzekła się jednak dziedziczenia, a sąd jako jedynego spadkobiercę uznał Krystynę Zachwatowicz, która obiecała spełnić ostatnią wolę męża i stworzyć fundację.

Dom Andrzeja Wajdy

Dom Andrzeja Wajdy

Karolina Wajda po śmierci ojca udała się do willi na Żoliborzu, której właścicielką została kilka lat wcześniej. Po przybyciu na miejsce nie mogła uwierzyć własnym oczom. Dom był dosłownie zdemolowany.

Dom był ogołocony z niemal wszystkich mebli i pamiątek. Wszędzie piętrzyły się góry śmieci. Wyrwano okap w kuchni, deski sedesowe, wymontowano nawet akcesoria ze zlewu, pozrywano tapety, żyrandole, wieszaki. Do dziś nie mam pojęcia, dlaczego i po co. Nie dowierzałam temu, co widziałam tak bardzo, że poprosiłam mojego ojca chrzestnego Daniela Olbrychskiego, żeby przyjechał na miejsce i zobaczył to razem ze mną. Był tak samo zrozpaczony jak ja – wyznała córka Wajdy.

Karolinie Wajdzie aż dwa lata zajęło doprowadzenie posiadłości do dawnej świetności. W pracach uczestniczył architekt oraz konserwator zabytków. Teraz dom odzyskał swój dawny blask.


Beata Tyszkiewicz i Karolina Wajda - prezentacja kosmetyków

Beata Tyszkiewicz i Karolina Wajda - prezentacja kosmetyków

Karolina Wajda z ojcem Andrzejem Wajdą

Karolina Wajda z ojcem Andrzejem Wajdą

Karolina Wajda konie

Karolina Wajda konie

Komentarze

 • Gość pisze:

  Karolina nie jest zadbana,powinna znaleźć sobie dobrego stylistę ☺️

 • Ascha pisze:

  Pani Wajda piekna skromna kobieta kobieta z klasa .Nie pasuje do tej lordy polaczkow agresywnie napadajacych na siebie

 • Chuda pisze:

  A moja teściowa podrobiła testent na korzyść swojego najmłodszego syna bo mój syn był w związku nieformalnym miał dziecko i byliśmy nie godni na dom

 • Janina Jamka pisze:

  Ludzie czy wy nie potraficie pozbyc sie jadu.Czy okres 5lat rzadow PIS pozbawil was wszelkiej kultury. Zastanow sie jrden z drugim co wy wyprawiacie. Jak my bedziemy dalej zyc w takiej atmosferze dalej?

  • Gośćkolkaa pisze:

   O jej tylko PIS – owcy nie mają kultury i to wszyscy, a wszyscy PO- wcy mają WIELKĄ, widać to na protestach jakimi wyzwiskami szastają na prezydenta , premiera oraz innych ludzi którzy popierają PIS. Takie myślenie jakie pani serwuje tutaj jest największą porażką i to właśnie takie myślenie dzieli ludzi nie według intelektu tylko według preferencji partyjnych.

 • Gość pisze:

  Zaniedbana kobieta…. Włosy siwe. Jej matka wyglada lepiej w swoim wieku

 • ramedlaw pisze:

  stary komuch

  • Gośćnie na temat pisze:

   ty za to młody pisowiec w opakowaniu starczym.głupek!

 • Hann pisze:

  Mogła od razu po śmierci Wajdy chociaż zamki pozmieniać i założyć alarm. Moim zdanie zrobił to ktoś z bliskich, kto miał klucze do willi, chyba, że włamali się złodzieje, nie znamy szczegółów

 • Gość pisze:

  A jak to było ze śmiercią Bartka Frykowskiego w domu Pani Karoliny Wajdy z 7 na 8 czerwca 1999 roku. Zanim przyjechała policja wszystko było posprzątane. Uznano, że było to samobójstwo i śledztwo umorzono. Jaka jest prawda???????

  • Gośćhelar pisze:

   Pan Wajda i pani tyszkiewicz obdzwaniali wszystkie redakcje i prosili o niepisanie na ten temat! Kiedy Karolina Wajda trafi za kratki????

  • Gość pisze:

   Wajda i Tyszkiewicz telefonowali do wszystkich redakcji i prosili żeby nic na ten temat nie pisać! Kiedy ich „pociecha” trafi za kratki?

 • Gość pisze:

  Szkoda ze dopiero po śmierci zobaczyła mieszkanie… Dziwne ze wcześniej u ojca nie była

 • Gość pisze:

  Czy te wdowy po slawnych mezach musza byc takie pazerne i miec za nic jedyne dzieci niezyjacych mezow.Mam na mysli wdowy po A.Wajdzie,K.Krawczyku.Jest to okrutne.

  • Gość pisze:

   Wdowy po nieslawnych tez tak mają…..Druga zoba mojego męza nawet wymyslila,ze tesc wziąl kredyt zeby dac mojemu męzowi pieniądze……Padlam-nie interesowal sie stnem,jego zyciem ,wnukami….

 • Gość pisze:

  Skad w chrześcijanach tyle wredności tego nigdy nie zrozumiem.

  • Gość pisze:

   to te korzenie zydowskie naszej wiary… tak dzialaja…niestety

  • Gość pisze:

   Dla przykładu ci bigaci to akurat ateisci .popierajacy lenina

  • Mari pisze:

   Kto ci powiedział .ze to towarzystwo to chrześcijanie.z wiarą się nie utożsamiają więc
   Dlaczego obrażasz ateistow
   właśnie tych ludzi.

 • Gość Barbi pisze:

  Powiem tak to zrobili złodzieje dla zysku.Dla złodziei nie ma granic.Jak kradną to prawie wszystko.Przykro mi z tego cb powodu.Jak to mówią karma wraca.Zlodzieje dostaną za swoje.

  • Gość pisze:

   Kurczę, dlaczego nazywacie taki dom willą?? Sama mam osobiście ponad 200m2 i dla mnie jest to po prostu dom, zwykły zwyczajny dom. Koleżanką ma 600m2, basen, olbrzymi ogród i nigdy nie nazwała tego willa

  • xxx pisze:

   Zlodzieje?co za glupoty!!!zlodzieje by wynosili i nikt by nie zwrocil uwagi…Zrobil to ktos kto zrobil to bez strachu i na spokojnie i na koniec sie zemscil i zdemolowal.Mnie moja siostra zdemolowala mieszkanie po mojej Mamie a juz wczesniej otrzymala swoja dole kilka krotnie wieksza i wszystko wyniosla tak jak w tym domku.Chciwosc i msciwosc w niektorych zniewolonych ludziach nie zna granic.Dziwie sie tylko ze ludzie nie wierza w zycie pozagrobowe.Tam za wszystko trzeba bedzie zaplacic ,nawet w piekle.

  • Złodziej pisze:

   Dla mnie ,”Złodziej „brzmi dumnie.

 • Gość pisze:

  Corka Tyszkiewicz uroda nie grzeszy.

 • Ola pisze:

  Bartłomiej Frytkowski, pamiętamy

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×