Szukaj

Żona Piotra Adamczyka zmaga się z ciężką chorobą. Pokazała ciało pełne blizn po operacji. Zdjęciem ostrzega inne kobiety

Karolina Szymczak w szpitalu

Karolina Szymczak w szpitalu

Ukochana Piotra Adamczyka opublikowała zdjęcie, na którym eksponuje brzuch z kilkoma bliznami. W ten sposób chciała opowiedzieć o tym, jak walczy o płodność i życie bez bólu. Na co choruje Karolina Szymczak?

Piotr AdamczykKarolina Szymczak są parą od blisko 4 lat. Modelka jest młodsza od aktora o 19 lat, jednak nie stanowi to dla nich przeszkody. Od raz połączyło ich silne uczucie, które starają się trzymać z dala od blasku fleszy. Nie zdradzają dziennikarzom szczegółów ze swojego życia prywatnego oraz rzadko publikują wspólne zdjęcia.

Żona Piotra od dawna zmaga się z niezwykle podstępną chorobą, przez którą ostatnio musiała poddać się operacji. Na profilu na Instagramie opublikowała kadr wykonany dzień po tym, jak znalazła się na stole operacyjnym. Zachęcała wówczas inne kobiety zmagające się z tym samym problemem do poddania się leczeniu bardziej inwazyjnemu:

Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Tak że warto.
Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś czego się wstydzimy. O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tylu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią. Zdecydowałam się też mówić o endometriozie, bo zaczyna dotykać mniej więcej co szóstą kobietę na świecie. A nie wiemy o niej praktycznie nic. Jak mówię komuś na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego, albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. […]

Żona Piotra Adamczyka dodała zdjęcie po poważnej operacji

Karolina zdecydowała, że za pośrednictwem social mediów będzie opowiadała o swoich zmaganiach z endometriozą. Na swoim przykładzie chce pokazać kobietom, jak ważne jest, aby dbać o zdrowie. Przy okazji edukuje i udowadnia, że ból towarzyszący miesiączkom czasami może być oznaką problemów zdrowotnych.

Endometrioza rozwinęła się u Szymczak w takim stopniu, że była ona zmuszona poddać się operacji. 10 dni po tym, jak znalazła się na stole operacyjnym, dodała kadr, na którym wyeksponowała brzuch oraz opowiedziała o tym, jak się czuje:

To dla mnie trudny post, ale wiem, że tak wiele z Was bardzo się boi. Pytacie mnie jak to wygląda po operacji. Piszecie mi o tym, że musicie zacząć się leczyć, na przykład dla swoich dzieci, które patrzą jak mama mdleje co miesiąc i są tym faktem przerażone. To choroba, nie tylko kobiety, ale też jej najbliższych. Wszyscy cierpią. Kiedy są dzieci i patrzą na cierpiącą mamę i kiedy endo zabiera płodność i trzeba razem walczyć, żeby tę płodność ratować. Dlatego tak ważne jest wsparcie partnera.

Szacuje się, że na endometriozę cierpi około 300 milionów kobiet na świecie. W Polsce zmaga się z nią nawet 2 miliony pań:

Endometriozy nie widać, nie jesteśmy naznaczone. Tam gdzie jeszcze mam szwy, tam właśnie najbardziej nas boli. To nie jest zdjęcie w bikini na rajskiej plaży, z idealnym ciałem, ale mam to gdzieś. Już się nie wstydzę. Jeśli to może spowodować, że chociaż jakąś część z Was Drogie EndoKobiety będę w stanie poruszyć do walczenia o siebie, to jest dla mnie sukces. Dostaję od Was także wiadomości, że lekarze odsyłają Was do psychologa albo psychiatry, bo sobie wymyślacie ból. Owszem powinnyście być objęte opieką psychologiczną, ale tylko dlatego, że endometrioza bardzo mocno wpływa na naszą psychikę, obniża nastrój i czasem prowadzi także do depresji, między innymi dlatego, że bardzo długo żyjemy w bólu, latami z niezdiagnozowaną chorobą, bo jest nam wmawiane, że wszystko jest w porządku i tak ma być, a nie dlatego, że wymyślacie sobie ból. Pozdrawiam lekarzy, którzy tak „rzetelnie” podchodzą do swojej pracy. Ręce opadają… – napisała Szymczak.

Przyjmuje się, że diagnozowanie tej choroby trwa nawet 8-10 lat. Karolina niespełna dwa tygodnie temu przeszła operację i dopiero teraz była w stanie pokazać, jak wygląda jej ciało:

To mój 10 dzień po operacji. Brzuch jeszcze nabrzmiały. Waga przy diecie zaczyna spadać, nawet przy hormonach wprowadzających ciało w menopauzę, także bardzo Wam polecam trzymania się diety po zabiegu. Życzę Wam mnóstwo siły.

Pod kadrem pojawiły się słowa wsparcia od innych kobiet. Niektóre utożsamiają się z historią Karoliny, inne pozostawiają słowa wsparcia:

  • O ironio, nasi mężowie chodzili razem do tej samej klasy w szkole podstawowej i teraz obaj sobie znaleźli żony z endo. Przeszłam jeszcze gorszą drogę po operacji więc chłopaki nie mają życia, trzymam kciuki, zdrówka!
  • Podpisuje się pod każdym słowem obiema rękoma i trzeba głośno mówić, że nie ma się czego wstydzić i warto walczyć o siebie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
  • Bardzo ważny post, niestety my kobiety mamy za małą wiedzę na temat tej podstępnej choroby. Zdrowia!
  • Dużo siły i zdrowia. Też czekam na operację.

Życzymy Karolinie dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia.


Karolina Szymczak choruje na endometriozę

Karolina Szymczak choruje na endometriozę

Karolina Szymczak choruje na endometriozę

Karolina Szymczak choruje na endometriozę

Karolina Szymczak pokazała brzuch po operacji

Karolina Szymczak pokazała brzuch po operacji

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Ludzie co z wami? O co chodzi z tym ekshibicjonizmem? Owszem, trzeba mowic o chorobach, ale zeby pokazywac cialo po operacji? Czy ona jest normalna? Nie wystarczylby post i zdjecie z kroplowka?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×