Szukaj

Córka najbogatszego Polaka skradła serce legendy sportu. 35-latka to kobieta pełna niespodzianek. Odkrywamy kilka z nich

Karolina Sołowow

Karolina Sołowow

Karolina Sołowow to córka najbogatszego Polaka, Michała Sołowowa, a także życiowa partnerka kierowcy rajdowego, zwycięzcy rajdu Dakar, Rafała Sonika. Co jeszcze wiemy o tej niezwykłej kobiecie?

Michał Sołowow na liście najbogatszych Polaków zadebiutował już w 1997 r. W tym roku znalazł się na szczycie rankingu Forbesa. Posiada majątek, który jest szacowany na ponad 15 miliardów złotych. Jest również jednym z największych giełdowych inwestorów nad Wisłą. Posiada akcje takich spółek jak Barlinek, Echo Investment, Cersanit oraz Synthos. Wcześniej także angażował się w działalność mediów. Był między innymi właścicielem Przekroju czy też Życia Warszawy. Był także kierowcą rajdowym.

Sołowow ma córkę. Kim jest Karolina, jedyna spadkobierczyni najbogatszego Polaka? Zobaczcie, co o wiemy o 35-latce.

Kim jest Karolina Sołowow?

Karolina, mimo że jest córką najbogatszego Polaka, samodzielnie pracuje na swoje nazwisko. Ma za sobą doświadczenie w pracy w biurze architektonicznym oraz firmie North Food zajmującej się prowadzeniem restauracji. Jest przewodniczącą Rady Fundacji Fabryki Marzeń. Pomaga w przygotowaniach młodych ludzi do rynku pracy, wspierając przy tym rozwój osobisty każdego z nich. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły – razem remontują domy i mieszkania osobom żyjącym na skraju nędzy. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, funduje stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.

Prywatnie jest związana ze znanym sportowcem i przedsiębiorcą Rafałem Sonikiem. Mają synka Gniewka, który urodził się 3 lipca 2016 roku. Poznali się dzięki wspólnej pasji, jaka są rajdy samochodowe. Zwycięzca rajdu Dakar jest przyjacielem Michała Sołowowa, który także był kierowcą rajdowym.

Pomiędzy Karoliną a Rafałem jest spora różnica wieku, dzieli ich 19 lat. Nie przeszkadza im to jednak w budowaniu udanej relacji:

Związek z Rafałem zaczął się w jednym z trudniejszych momentów w moim życiu. Kiedy cztery lata temu poznaliśmy się bliżej, nie byłam pewna, czy to czas na nowe uczucie. On jednak szybko pomyślał o nas bardzo poważnie i otoczył opieką. Był przy mnie. Nasza bliskość budowała się w oparciu o prawdziwe, niełatwe sprawy, ale to właśnie ją scementowało. Oczywiście nie bez znaczenia jest charyzma Rafała. Oczarował mnie – mówiła w wywiadzie dla Pani.

Zanim związała się z Sonikiem, nie miała szczęścia w miłości. Jako 19-latka po raz pierwszy została mamą, ale chłopak, z którym była w związku, nie sprawdził się jako partner. Kilka lat później urodziła kolejne dziecko z kolejnym wybrankiem. Niestety, ta relacja również się zakończyła, a ona została sama z dwojgiem dzieci. Właśnie wtedy w jej życiu pojawił się Rafał, który o ich relacji mówi w piękny sposób:

Karolina, w której się dość nieoczekiwanie zakochałem, stała się moją nadzieją na rodzinę i dziecko, którego brakowało mi, aby życie było kompletne. Owszem, trochę późno, ale bez desperacji. (…) Znałem jej sytuację. Wiedziałem, że ma córkę i syna z poprzednich związków i że cała trójka potrzebuje bezpiecznego domu bez szalejących emocji.

Zaręczyli się we włoskim Bormio, w 5. rocznicę związku.

Data była szczególna, bo to była piąta rocznica, od kiedy jesteśmy razem. Maszka (córka Karoliny Sołowow z poprzedniego związku – przyp. red.) była suflerem, zupełnie spontanicznym, okazało się, że lepiej wie, co powiedzieć. Oświadczyłem się w Bormio we Włoszech, na takiej pięknie opadającej łące, wieczorem. Ja klęczałem, a Masza mówiła, co mam powiedzieć, mieliśmy spółkę taką – zwierzył się rajdowiec w DDTVN.

Kiedy ślub? Na to pytanie odpowiedziała Karolina:

Ja bym chciała, żebyśmy pożyli w tym narzeczeństwie chwilkę i się sobą nacieszyli.

Obecnie tworzą szczęśliwą rodzinę, wychowując troje dzieci – córkę i syna Karoliny z poprzednich związków i 4-letniego Gniewka, który jest owocem ich związku.


Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Karolina Sołowow i Rafał Sonik

Dodaj komentarz

 • Gośćcool pisze:

  Bo ładna jest, to fakt. BÓL ZADANY pierwszej ŻONIE i ICH DZIECKU, nie liczy się. Tylko EGOIZM, NARCYZM i MEGALOMANIA ! NIESTETY faceci nie chcą mieć starej „przytulanki” w postaci byłej żony… . SKOK w BOK i nowa młoda LASKA zaliczona. Żeby mu się „nie puszczała” z młodszymi, zrobił jej „wspólnego” syneczka i uważa że jest OK.

 • Ben pisze:

  Szkoda kobiety ,że tak wybrała ojca za męża. Jej życie . Powodzenia.

 • Hal pisze:

  Przecież miał syna i żonę i odstawił ich. Syna wychowywał całe życie a zonie zawdzięcza sukces i kase !

 • Gość Halina pisze:

  Powyższe komentarze obrzydliwe zioną jadem (typowe dla prostackiego POLAKA) a tylko dlatego,że Karolina jest bogata.O zasługach ani jeden komentarz , że Karolina córka najbogatrzego POLAKA wspiera młodych ludzi, pomaga ludziom żyjącym na skraju nędzy.

 • Gość pisze:

  Zazdrość,zazdrość, zazdrość!!!

 • Gość pisze:

  Dajcie spokój jakie to jest Polskie nazwisko!????? 😡

 • Zizi pisze:

  Cóż to za obleśny typ co się dzieje z młodymi kobietami !?

 • Gośćkaja pisze:

  …. Nie objawiać.

 • Gość pisze:

  Taka dziana a brwi okropne. Bez gustu

 • Gość pisze:

  pogonila ojca swoich dzieci, zwiazała sie z żonatym gosciem nadal nie rozwiedzionym który ma majatek głownie zony, No kolejna córunia tatunia na utrzymaniu ojca i żony swojego kochasia

 • Gość pisze:

  Jakos powaznie, zeby nie powiedziec stark, wyglada jak na 35 lat…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×