Alarm i panika w Pałacu. Tabloid donosi: „Koronacja Karola odwołana”. Syn Elżbiety zwołał nadzwyczajne spotkanie

Król Karol

Król Karol

Karol III zwołał nadzwyczajne zebranie, które trwało aż 5 godzin! W Pałacu niezła panika. Koronacja zostanie odwołana?

Już 6 maja syn zmarłej we wrześniu ubiegłego roku Elżbiety II ma zostać koronowany na jej następcę. Karol III intensywnie przygotowuje się do uroczystości, a tymczasem zagraniczna prasa bije na alarm! Czy ceremonia się odbędzie?

Koronacja odwołana? Karol III zwołał nadzwyczajne zebranie

Koronacja odwołana? Mimo całej dobroci i mądrości zaszczepionej w królu Karolu przez jego zmarłą matkę, królową Elżbietę II, nigdy nie był w stanie otrząsnąć się ze swojego niesławnego wybuchowego temperamentu. Przypomnijmy chociażby najnowsze zdarzenie – we wrześniu wściekły rzucił cieknącym długopisem, kiedy podpisywał dokumenty w Irlandii Północnej wkrótce po śmierci mamy.

Źródła Woman’s Day podają, że dobrze znane napady złości Karola trwają za kulisami, podczas przygotowań do zbliżającej się koronacji, która ma się odbyć 6 maja – do tego stopnia, że sam zainteresowany zaczyna wątpić, czy to historyczne wydarzenie w ogóle powinno się odbyć.

Karol odczuwa presję – mówi  informator. – Chce, aby koronacja była idealna, ale jak dotąd, przy tym wszystkim, co dzieje się w rodzinie, daleko mu do tego. Znając Karola, wolałby w ogóle nie przeprowadzać koronacji, jeśli nie spełniałaby ona jego rygorystycznych standardów.

Karol III odwoła koronację?

„Koronacja odwołana” – grzmi tabloid „Woman’s Day”

Woman’s Day podaje dalej, że król wezwał w zeszłym tygodniu swoich najwyższych rangą pracowników na nadzwyczajne spotkanie w Pałacu Buckingham, aby wyrzucić z siebie wszystkie obawy.

Trwało to przez pięć godzin lub dłużej — mówi źródło – Chodzi o to, że król nie jest szczęśliwy.

Dwór jest nadal całkowicie podzielony co do tego, czy książę i księżna Sussex powinni zostać zaproszeni, a królewski ekspert Robert Jobson powiedział w zeszłym tygodniu Newsweekowi, że doniesienia o tym są nie na miejscu.

Sednem problemu, jak mówi źródło, jest głęboka gorycz ze strony żony Karola, królowej małżonki Camilli i jego najstarszego syna, księcia Williama, do Harry’ego, który obecnie mieszka w USA. Najbardziej rozczarowany jest następca tronu:

Nie chcą dawać Harry’emu więcej szans na rzucanie tych bezpodstawnych oskarżeń –  mówi informator.

Dodatkowo Karolowi przysparza zmartwień także jego młodszy brat, Andrzej. Netflix ogłosił nowy dramat oparty na niesławnym wywiadzie dla BBC Newsnight księcia, który był katastrofalną próbą oczyszczenia jego imienia z zarzutów o wykorzystywanie seksualne. Pojawiają się również doniesienia, że zhańbiony 62-latek rozważa napisanie pamiętnika, który zdaniem wtajemniczonych tylko doprowadzi monarchię do dalszej kompromitacji.

Do tego rodzinę królewską, urządzającą tak wystawną koronację w środku kryzysu związanego ze wzrastającymi kosztami życia, nęka opinia publiczna.

I jeszcze kwestia monety w Australii. Karol nie przyjmuje zbyt dobrze propozycji zastąpienia Elżbiety II na australijskim banknocie ani faktu, że jego głowa na nowej monecie 50-pensowej jest pozbawiona korony, w przeciwieństwie do wersji jego mamy — mówi źródło – Zaczyna panikować, że źle podchodzą do tej koronacji i że może skończyć się mniej popularny niż kiedykolwiek.

Jak widać, Karol ma sporo powodów do paniki. Rzucił hasło odwołania koronacji, ale mu to wyperswadowano.

Król Karol III publicznie żartuje z Harry’ego

Karol III jest gotów zapomnieć o dramacie ze swoim najmłodszym synem – dosłownie! Gdy w zeszłym tygodniu przeprowadzał wizytę we wschodnim Londynie, wyglądał na bardzo zadowolonego. 74-letni król śmiał się i żartował z tłumem, dopóki jeden spośród zebranych nie zapytał o księcia Sussex.

Czy możesz sprowadzić Harry’ego z powrotem? – zapytał.

Na co Karol bez mrugnięcia oka odparował:

Jakiego Harry’ego? – zapytał i wybuchnął śmiechem.

Reakcją wzbudził konsternację, ale dało to wielu ludziom do myślenia. Zdaje się, że Karol ma już naprawdę dość dram i chce zapomnieć o sprawie z Harrym.


Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Król Karol III zerwał z tradycją Pałacu Buckingham

Król Karol III zerwał z tradycją Pałacu Buckingham

Komentarze

 • Gość pisze:

  „Karol III jest gotów zapomnieć o dramacie ze swoim najmłodszym synem”- to jednak ma kilku synów a skoro jest ten „najmłodszy” to zapewne jest starszy i najstarszy a moze i więcej ? Nieprawdaż? Może już liczą i tego, co ma żonę Aborygenkę i prawie dziesięcioro dzieciaków ?

  • Gość pisze:

   Tacy właśnie są… pismaki… niewykształceni redaktorzy, którzy mówią np. „te zagranie” „najmłodszy” z synów, a ma ich dwóch itd.

 • Iba pisze:

  To są sprawy Wielkiej Brytanii. Chcą się kompromitować, ich problem.

  • imo pisze:

   Fajna opinia. Przyznam, że moim zdaniem dla Europy i Polski wcale nie jest dobrze, żeby Wielka Brytania się kompromitowała. To bardzo ważny kraj w Europie. Im lepiej sobie oni by radzili, tym lepiej i dla nas, po sąsiedzku. Współpracujemy z nimi, handlujemy z nimi, bronimy się z nimi, tworzymy z nimi kulturę i naukę. A oni sobie ostatnio radzą gorzej pod tak wieloma względam… to aż niewiarygodne!! Masz natomiast w pełni rację, że monarchia to ich sprawy – my się temu na szczęście przyglądamy z boku. Ogromnie się cieszę, że w Polsce nie ma tematu arystokracji – jeszcze tego by nam brakowało do sporów ;))) Pozdrawiam!

 • Gość pisze:

  Karol , abdykuje ze względu na zdrowie szybciej niż ktokolwiek by sobie tego życzył . A królem zostanie … Hary . Życie jest przewrotne i nieprzewidywalne . Wtedy wszyscy którzy mieszają księcia z błotem sami Sai w tym błocie wytwarzają . Proponowany następca idzie w ślady ojca jeśli chodzi o związki . A historia lubi się powtarzać . Więc wniosek … Hary ma realne szanse na zastanie królem i odnowienie spuścizny po swojej babci .

  • Gość pisze:

   Tak byłoby najlepiej

  • Gość pisze:

   Nigdy w życiu to wredne ciele

  • Lukrecja pisze:

   To najpierw musiał by pozbyć się brata, bratanków i bratanicy. William nie jest promowanym następca ale następcą konstytucyjnym. To tak jakbyś ty próbował wcisnąć prezydenta który nie został wybrany w wyborach. U nich to zupełnie inaczej wygląda konstytucyjnie, więc Harry jako król to raczej mrzonka.

  • Gość pisze:

   nigdy to ta pomylona Meganka byłaby królową, poza tym watpliwości co do ojcostwa Harrego

  • Gość pisze:

   Nie wierze, ze krol Charles III abdykuje, za dlugo wyczekiwal i szkolil sie na przejecie krolestwa. Zawsze moze nagle umrzec i wtedy tron przejmie Prince William. Ale wybiegajac w przyszlosc, czyjas \'przepowiednia\' niby mowi,ze krolem zostanie Pince \'Harry\' (prawidlowo Henry) i czytalam wyjasnienie, ze gdyby rowniez Prince William zmarl to Prince \'Harry\' pelnilby role Krola w imieniu Prince Georga (syna Williama) do jego pelnoletnosci. Lub inny wariant, Prince William leci np samolotem i cala rodzina ginie w wypadku (William nie przestrzega protokolu, aby nie latac wspolnie z dziecmi) – wtedy krolem zostanie Prince \'Harry\'.

 • Gość pisze:

  Jaki z niego król,zdradzał Dianę choć miał dzieci,a camila nie lepsza do tego brzydka jak noc,oboje ośmieszyli dwór,londyncczykow,wstyd,hańba została,ledwo łazi nie powinno być koronacji a sam Karol powinien odejść w cień a królem mianować syna

  • Gość pisze:

   Chyba nadszedł czas aby zrezygnować z monarchi. Ciezkie czasy nastały, niech każdy weźmie się za uczciwa pracę. Nie można koronować kogoś, kto zdradzał żonę, to jakiś absurd. Nie rozumiem jak kościół katolicki może do tego dopuścić. Jak to się stanie moje wiara nie ma sensu…

  • Gośćdana pisze:

   Prawda

  • Gość pisze:

   Idź spać dziecko

  • Gość pisze:

   Odpowiedź do gość:
   Przecież tam nie kościół anglikański, a nie katolicki (tego jest mało). Anglikański się bardzo różni.. kobiety są księżmi itp itd.. tam duuuzo wolno.

  • Gość pisze:

   zdradzał bo jej nie kochał narzucili mu ten zwiazek z niedojrzała dziewczynka i unieszczęśliwili oboje

 • Gośćemerytka70 pisze:

  To Harry powinien z żoną być na koronacji
  William i Kate marionetki monarchi
  Dobrze jest żyć na koszt podatników
  Harry zawsze był wyśmiewany przez ojca brata
  Kate niezła manipulantką jak Camila wredna brzydota
  Jaki król taka monarchia.

 • imo pisze:

  Ma rację, że zwołał to zebranie. Jego pracownicy lecą w kulki i fatalnie to organizują. Wszystko da się obrócić na korzyść rodziny królewskiej, gdyby tylko zarządzał tym ktoś kumaty. Po pierwsze: nie zapraszać Harrego. Koniec i kropka. Niech się media brukowe zaplują, niech się Harry i Meghan zaplują – olać to. Zapraszanie ich skradnie całe show i uwagę publiki plus konflikty rozgorzeją na nowo. Pojednanie można zaczynać za kilka lat, na spokojnie. Po 2: skoro Australia postanowiła wydać banknot z Aborygenami – trzeba to tolerancyjnie pochwalić i tyle. A zakulisowo czynić starania, żeby w przyszłości był inny banknot z Karolem w koronie – i tyle. To jest owszem, bardzo ważny sygnał, że Australia odchodzi od korony brytyjskiej, ale tak już jest, żyjemy w czasach zmierzchu monarchii i trzeba to było zaakceptować od dziesiątków lat. Gest w stronę Aborygenów – bardzo ładny, i bardzo ładna furtka dla brytyjskiej rodziny królewskiej, żeby wyjść z tego z twarzą. Po 3: Całość obchodów urządzić z maksimum powagi i szacunku dla tradycji i kultury brytyjskiej. Zjednoczyć przy tym wydarzeniu Brytyjczyków, ludzi konserwatywnych, tradycjonalistów itd. Wypuszczać masę filmów historycznych, (takich neutralnych: o pięknych starych księgach, o zabytkach, o zwyczajach, o języku angielskim itd. itd. itp.) i jednoczyć ludzi z całego świata wokół „marki” jaką wciąż jest brytyjska rodzina królewska. Po 4: honorować pamięć Elżbiety ile się tylko da. To była wyjątkowa królowa, bo rządziła z klasą od bycia młodą kobietą do bardzo późnej starości. Karol jako jej syn tylko się może ogrzać przy jej blasku, nie zblednąć. Ludzie na całym świecie ją uwielbiają. Ktoś, kto potrafi zarządzać, powinien znaleźć taką osobę, która to skutecznie wytłumaczy potywczemu durnemu Karolkowi w dziurawych skarpetkach, która odpowiednim coachingiem będzie umiała dotrzeć do niego. Najwyraźniej ludzie pracujący dla rodziny królewskiej nie potrafią ogarnąć tego tematu i Karol BARDZO SŁUSZNIE ZROBIŁ, że zwołał to zebranie.

  • imo pisze:

   errata: Właśnie w innym artykule JPost przeczytałam, że H&M już zostali zaproszeni. Ok, to bardzo dobrze świadczy o Karolu jako ojcu i człowieku.

  • Gość pisze:

   👍🌟✨

 • GośćAgu pisze:

  Nie jego ciężko zarobione to można wydawać na bale daleko mu do króla prawego po co ten cyrk

 • Gość pisze:

  Karol nie zasłużył bycia królem ,powinien zrzec się na starszego syna Wiliama

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×