Rzucił jajkami w księcia Karola. Teraz poniósł konsekwencje, z których śmieje się cały świat. To naprawdę nie jest żart

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Król Karol III i jego żona Camilla zostali obrzuceni w środę jajkami podczas wizyty w mieście York. Sprawca został złapany i poniósł konsekwencje. Z kary śmieje się cały świat.

Król Karol III wraz z małżonką są w trakcie objazdu Wielkiej Brytanii. Wiąże się to oczywiście z przejęciem korony po śmierci Elżbiety II. Nie wszędzie jednak jest tylko miło i wiwatują tłumy. Niedawno małżonkowie zostali obrzuceni jajkami. Sprawca został zatrzymany i ukarany i tu zaczyna się historia, która brzmi jak żart.

Król Karol III obrzucony jajkami. Jest kara dla sprawcy

Król Karol III i jego małżonka Camilla odwiedzili York w ramach objazdu po kraju, w związku z objęciem przez niego brytyjskiego tronu. Zgodnie z wielowiekową tradycją byli oficjalnie witani przy średniowiecznej bramie miejskiej, Micklegate Bar. Wtem w ich stronę poleciały jajka. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kilka kamer, a nagrania ze zdarzenia szybko trafiły do sieci.

Na wideo widać, jak mężczyzna z tłumu rzuca w kierunku Karola III i jego żony kilka jajek. Żadne z nich nie trafiło w parę królewską. W czasie ataku monarcha witał się z lokalnymi władzami i poza lekkim zdziwieniem, nie zareagował na to, co się wydarzyło.

Policja znalazła sprawcę i ujęła go. Podczas aresztowania, mężczyzna miał wykrzykiwać: ten kraj został zbudowany na krwi niewolników!. Karol III kontynuował zaplanowane spotkania, zupełnie nie przejmując się incydentem.

Daily Mail podaje, że za zdarzeniem stoi Patrick Thelwell, aktywista proekologicznej organizacji Extinction Rebellion i kandydat do władz lokalnych z ramienia Partii Zielonych. Mężczyzna już jest znany policji, bo w 2021 roku został ukarany za blokowanie autostrady w ramach protestu przeciwko zużywaniu papieru w drukarniach. Ówczesny premier Boris Johnson skrytykował wówczas publicznie tę formę protestu.

Tym razem mężczyzna także poniósł konsekwencje swojego zachowania. Otóż ma zakaz publicznego pokazywania się z jajkami… Wyjątkiem jest powrót z zakupów. To nie jest żart…

 


Rzucał jajkami w Karola III - został ukarany

Rzucał jajkami w Karola III - został ukarany

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Karol III obrzucony jajkami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×