Szukaj

Ile zarabiają najbardziej wpływowi influencerzy? Friz zdradził kwoty, jakie zarabia jego imperium na YouTubie

Ile zarabia Friz?

Ile zarabia Friz?

Jedną z form zarobkowania stało się tworzenie treści do social mediów. Osoby, które prężnie działają w tej materii, mają pomysł na siebie, a także znalazły i zainteresowały odpowiednie grono odbiorców, nieźle na tym zarabiają. Kwoty, o których mowa przyprawiają o zawrót głowy. Ile można zarobić w sieci? O jakich pieniądzach mówi najpopularniejszy polski youtuber, Karol Friz Wiśniewski?

Wraz ze wzrostem popularności internetu oraz social mediów, coraz więcej reklamodawców zaczyna spoglądać w tym kierunku, chcąc zareklamować swój produkt lub usługę. Rośnie coraz liczniejsze grono influencerów, którzy nie są znani poza siecią, a cieszą się ogromną popularnością w internecie. I znajdują coraz więcej sposobów na to, aby na tym zarabiać i to niemałe kwoty. O jakich pieniądzach mowa i ile zarabia najpopularniejszy youtu

Ile zarabia Karol Friz Wiśniewski?

Nie ma chyba w Polsce użytkownika YouTuba czy mediów społecznościowych, który nie wiedziałby, kim jest Friz. To 24-latek z Krakowa, który według prestiżowego magazynu Forbes jest najbardziej wpływowym influencerem na polskim YouTubie. Działalność zaczynał dziesięć lat temu, jako 14-latek, prezentując na wideo swoje talenty parkourowca. Kiedy z powodu skoliozy musiał ograniczyć popisy, zaczął nagrywać filmy o grze w Minecraft, a gdy to przestało interesować sieć, przerzucił się na Pokémon GO.

Wygadany, otwarty i szybko łapiący kontakt z widzami, szybko zwiększał zasięgi. Jednak w marcu ubiegłego roku, Friz rozpoczął coś niebywałego, całkiem nowy, niewykorzystany na naszym rynku projekt – daily. To wtedy wraz z przyjaciółmi, jak on youtuberami o ciekawych ksywkach: Wujek Łuki, Tromba, Mini Majk, Poczciwy Krzychu oraz Wersow, która jest prywatnie dziewczyną Wiśniewskiego, wprowadził się do willi z basenem pod Krakowem i zapowiedział rozpoczęcie codziennych wideoblogów. Dzisiaj już wie o tym, że dobrze zrealizowany pomysł, daje bardzo dobrze zarobić.

Jego kanał śledzi ponad 4 miliony subskrybentów. Filmy, które pojawiają się na kanale Friza potrafią osiągnąć zawrotną liczbę wyświetleń – bywa, że nawet ponad 50 milionów! Do tego tylko na Instagramie obserwuje go ponad 2,5 miliona internautów! To musi robić wrażenie. Jego Ekipa, która zrzesza innych wpływowych influencerów, z którymi Karol nagrywa filmy to liczący się już na rynku gracz, który wchodzi na giełdę, o czym niedawno poinformował Wiśniewski. 

To, co jest najbardziej imponujące w całym projekcie Ekipy to gigantyczne pieniądze, które Karol Friz Wiśniewski zaczął zarabiać. Niedawno youtuber gościł u Kuby Wojewódzkiego, mimo nacisków dziennikarza, nie dał się namówić na operowanie konkretnymi kwotami, ale uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, że jego spółki obracają milionami — roczny obrót tylko jednej z nich, czyli marki odzieżowej o nazwie EKIPATONOSI, to 10 mln złotych!

Nie wspominamy nawet już o pieniądzach za wyświetlenia filmów na YouTubie oraz współpracach z różnymi markami i kampaniami reklamowymi. Na taką skalę finansową nie udało się rozwinąć skrzydeł żadnemu influencerowi w Polsce!

Dajemy przykład – za 1000000 wyświetleń na YouTube można zarobić od około 1000 do 2000zł, ale jest to kwota zależna od tematyki kanału, okresu w roku, klikalności reklam i sponsorów, którzy pojawiają się wraz z rozwojem zasięgami, więc według prostych obliczeń Friz zarabia od 111 do 238 tys. złotych miesięcznie, ale warto pamiętać, że twórca wciąż się rozwija, co przekłada się bezpośrednio na jego większe przychody z reklam oraz współprac. Imponujace?

To jeszcze nie wszystko. Magazyn Forbes zrobił ranking inlfuencerów. Sprawdzono, kto na polskim rynku ma największą siłę dotarcia do konsumentów jak i pozycję rynkową. Po tym, co pisaliśmy wyżej, nie zaskoczy nikogo wysokie miejsce Friza w tym zestawieniu. Jest drugi, zaraz po Robercie Lewandowskim, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, i został ogłoszony fenomenem w zestawieniu.

Chłopak, który jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie indeks online’owej popularności, czyli ważoną sumę liczby polubień, komentarzy i udostępnień tworzonych przez niego treści, bije „Lewego” na głowę – pisze Forbes.

Czy jeszcze trzeba coś dodawać? Friz osiągnął imponujący sukces, a wszystko wskazuje na to, że młody influencer dopiero się rozkręca.


Karol Friz Wiśniewski - sesja dla Forbesa

Karol Friz Wiśniewski - sesja dla Forbesa

Lista najbardziej wpływowych influencerów w Polsce wg Forbesa - screen

Lista najbardziej wpływowych influencerów w Polsce wg Forbesa - screen

Karol Friz Wiśniewski

Karol Friz Wiśniewski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×