Karel Gott nie żyje. Legenda muzyki przegrała walkę z chorobą

Karel Gott nie zyje

Karel Gott nie zyje

Karel Gott, legendarny czeski piosenkarz nie żyje. Muzyk, który na swoim koncie miał ponad 180 płyt, 1 października zmarł na skutek ciężkiej choroby. Informację o jego śmierci potwierdziła żona muzyka.

Karel Gott, słynny czeski piosenkarz nie żyje. Muzyk od 2015 zmagał się z białaczką. Z chorobą walczył w samotności, informując o niej fanów dopiero w połowie września. Wówczas wydał oficjalne oświadczenie, w którym przyznał, że przerwał milczenie, by uciąć falę wszelkich domysłów i spekulacji:

Nie chciałem zawracać innym ludziom głowy moimi problemami. Nie jestem osobą, która publicznie wypowiada się o życiu prywatnym, a zwłaszcza o swoim zdrowiu i domaga się słów współczucia.

Zobacz: Gott, słynny czeski muzyk jest śmiertelnie chory. Wydał poruszające oświadczenie. „Nie jestem osobą, która domaga się współczucia”

Karel Gott nie żyje. Jakie przyczyny doprowadziły go do śmierci?

Choroba w ostatnich miesiącach przerodziła się w ostrą białaczkę. Chcąc z nią wygrać, regularnie poddawał się leczeniu. Niestety nie przyniosło ono skutków. Pomimo walki lekarzy i samego muzyka, Karel Gott zmarł 1 października. Informację tę potwierdziła żona zmarłego, a także agencja, z którą był związany.

Zobacz: Nie żyje polska aktorka. Miała tylko 49 lat

Karel Gott to jeden ze słynniejszych czeskich muzyków

Karel Gott to jeden ze słynniejszych czeskich muzyków

Kim był Karel Gott?

Wiadomość ta pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale także fanów artysty. To oni przez wiele lat śledzili jego karierę. Zwłaszcza, że ta była bardzo intensywna. Muzyk, który urodził się 14 lipca 1939 roku w Pilźnie, wydał ponad 180 płyt, które sprzedały się w nakładzie od 30 do nawet 100 milionów egzemplarzy.

Gott był niezwykle kreatywnym artystą. Na scenie prezentował materiał, który cechowała różnorodność. Grywał m.in. jazz, ludowe pieśni, rock, pop, a także muzykę klasyczną. Ta polifoniczność przyniosła mu niesamowitą rozpoznawalność nie tylko w rodzinnych Czachach, ale także na świecie. Poza Albanią i Skandynawią występował we wszystkich krajach Europy, a także w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii.

 

Zobacz: Ojciec Mateusza Morawieckiego nie żyje. Przegrał walkę z rakiem

 

 


Karel Gott zmarł

Karel Gott zmarł

Karel Gott zmarł

Karel Gott zmarł

Karel Gott nie żyje

Karel Gott nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×