Szukaj

Kandydaci na Eurowizję 2016 wystąpią w „Świat się kręci”. Kto pojawi się na scenie, a kto odmówił?

Eurowizja 2016 Monika Kuszyńska ogłosi zwycięzcę

Eurowizja 2016 Monika Kuszyńska ogłosi zwycięzcę

Kandydaci do Eurowizji zaśpiewają w „Świat się kręci”

Jeszcze nigdy Konkurs Piosenki Eurowizji nie budził tak wielkich emocji, szczególnie w Polsce. Wszystko za sprawą artystów, którzy w tym roku w dużej liczbie zgłosili się do preselekcji narodowych. Gotowość do udziału w walce o wyjazd do Sztokholmu wyrazili Edyta Górniak, Michał Szpak, Margaret, Kasia Moś, Dorota Osińska i kilku innych. Kilka dni temu, jedno z nich stwierdziło, że nasza reprezentantka z 1994 roku powinna obawiać się swojej młodszej konkurencji…

Zobacz: Kandydaci na Eurowizję 2016: „Edyta Górniak musi się denerwować, że z nami konkuruje”. Kto powiedział te odważne słowa?

Tegoroczne przygotowanie Telewizji Polskiej do Eurowizji 2016 zaskoczyło nawet największych wielbicieli festiwalu. W tym roku, władze TVP bardzo spontanicznie zadecydowały o przeprowadzeniu krajowych eliminacji, podczas których to widzowie wybiorą osobę, która będzie w maju reprezentować Polskę podczas 61. edycji konkursu.

Artystów, którzy decyzją specjalnej komisji wystąpią podczas koncertu 5 marca, przedstawiono w programie Świat się kręci. Okazuje się, że to właśnie tam odbędzie się również prezentacja niektórych piosenek zgłoszonych na Eurowizję 2016. Dlaczego nie wszystkich? Podczas zapraszania wokalistów do programu wynikły problemy związane z niedopasowaniem kalendarza muzyków z datami, które proponowali im twórcy wieczornego show.

Jak dotąd, na scenie TVP wystąpiła Natalia Szroeder. Dziś w Świat się kręci swój utwór zaśpiewa Michał Szpak, z kolei, jak informuje autor fanpage’a Dobry wieczór Europo, w piątek zaprezentuje się jedna z faworytek konkursu – Margaret z piosenką Cool Me Down.

Zobacz: Piosenka Margaret „Cool Me Down” na Eurowizję 2016: Zagraniczni fani porównują ją do przeboju Rihanny. Posłuchajcie

Jest już pewne, że udziału w programie odmówiła Edyta Górniak, której brak czasu nie pozwala na występ w Świat się kręci. Artystka zakończyła już ostatnie szlify swojego eurowizyjnego utworu Grateful, którego premiera odbędzie się dziś o godzinie 20.

Czekacie na kolejnych artystów, którzy zgłoszą swoją gotowość do występu w show Jedynki?

Kandydaci do preselekcji na Eurowizji 2016

  1. Natalia Szroeder – Lustra (posłuchaj)
  2. Edyta Górniak – Grateful (posłuchaj)
  3. Taraka – In The Rain (posłuchaj)
  4. Aleksandra Gintrowska – Missing (posłuchaj)
  5. Michał Szpak – Color Of Your Life (posłuchaj)
  6. Margaret – Cool Me Down (posłuchaj)
  7. Kasia Moś – Addiction (posłuchaj)
  8. Dorota Osińska – Universal (posłuchaj)
  9. Napoli – My Universe (posłuchaj)
Edyta Górniak w Krakowie

Edyta Górniak nie wystąpi w programie „Świat się kręci”

Michał Szpak na Eurowizji 2016 - uczestnicy polskich preselekcji Krajowe Eliminacje 2016

Michał Szpak zaśpiewa Color Of Your Life w Świat się kręci


Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×