Szukaj

Zaczęło się. Kancelaria odpowiedziała Dawidowi Podsiadło na zaczepkę Kingi Dudy. Będzie afera?

Dawid Posiadło i Kinga Duda

Dawid Posiadło i Kinga Duda

Dawid Podsiadło zwrócił się z apelem do Kingi Dudy podczas Męskiego Grania, nawiązując do jej słynnego przemówienie podczas wieczoru wyborczego. Jest odpowiedź z kancelarii prezydenta.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa festiwal Męskie Granie został odwołany. Po zniesieniu obostrzeń zorganizowano jednak koncert finałowy w Żywcu. Na scenie pojawił się między innymi Dawid Podsiadło. Muzyk podczas wykonywania swojej piosenki Trofea zaapelował do Kingi Dudy. Wokalista umieścił swoją wypowiedź pomiędzy kolejnymi frazami piosenki.

Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny…

Na scenie podczas występu pojawiły się również flagi w kolorach tęczy, która jest symbolem środowiska LGBT+. To, co się działo, ma związek z przemową córki prezydenta podczas wieczoru wyborczego jej ojca oraz aresztowaniem Margot. Policja w dosyć ostry sposób potraktowała także innych protestujących, którzy wspierali aktywistkę LGBT, a przecież cytowane przez wszystkich słowa Kingi Dudy brzmiały wtedy:

Wiem, że tata będzie dobrze wykonywał swoje zadania. Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści.

Jak kancelaria prezydenta odpowiedziała na apel Dawida Podsiadły?

Do słów Dawida Podsiadły odniósł się sekretarz w kancelarii prezydenta, Andrzej Dera. W rozmowie z portalem wp.pl zapytany w programie Tłit o słynne już słowa córki głowy państwa, do których w trakcie koncertu nawiązał muzyk, powiedział:

To, o czym mówiła Kinga Duda, to jest apel, pod którym każdy z nas może się podpisać i tak to powinno funkcjonować. Ale to nie jest tak, że w pewnym momencie jedna grupa, która siebie w jakiś tam sposób określa, mówi: „Ale nam się należy coś więcej, my musimy mieć inną sytuację, musimy mieć inne prawa. Do nas powinno się inaczej odnosić” – bo to jest stawianie się ponad zasady równości – stwierdził, podkreślając, że na „stawianie się ponad zasady równości nie ma przyzwolenia”.

Czy takie wyjaśnienie jest satysfakcjonujące?


Dawid Podsiadło Męskie Granie 2020 Trofea

Dawid Podsiadło Męskie Granie 2020 Trofea

Dawid Podsiadło Męskie Granie 2020 Trofea

Dawid Podsiadło Męskie Granie 2020 Trofea

Dawid Podsiadło wziął udział w hot16challenge2

Dawid Podsiadło wziął udział w hot16challenge2

Dodaj komentarz

 • job pisze:

  No Dawid to jest persona i wielki artysta wszystko w cudzysłowie nie ma fal…..

 • Gość Jan pisze:

  Ten pryszczaty śpiewak może co najwyżej pani mecenas Kindze torebkę ponosić.

 • Barbara pisze:

  Odpowiedź w sedno

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem celebrytów którzy tylko widzą jedną stronę inaczej by każdy z nich gadal jakby ktoś z pseudo tolerancja na ustach i kolorową flagą zniewazal kogoś mu bliskiego i szarpal uzurpurowal siebie prawo że jemu wolno więcej i jest ponad prawem . Co nie Tak powiedziała Pani Kinga otóż nic apelowala do Wszystkich ale ta grupa nie słyszy potrafi tylko niszczyć siać zniszczenie i nienawiść i demoralizacje. Czy nie widać że oni nie chcą równości oni chcą być nawazniesza grupa w społeczeństwie A na to naszej zgody nie ma i nie będzie nawet kiedy apeluje córka prezydenta. A czepianie się to chyba wielką obłuda. Czy czasem dzięki temu rządowi i prezydentowi tacy jak Podsiadło nie są okradani z ich 40 % zysku artystycznego rzygać mi się chce jak słyszę że Ci co są u władzy to zło A co ten cudowny poprzedni rząd wam dał powiem wam zero klepanie biedy i poklepywanie po placach. Jak możecie spojrzeć w lustro jestescie zaklamani wobec nawet samych siebie . Jestem zwolenniczką pokazania bandzie lgbt celi Plus za zachowanie .

 • Gość Bubu pisze:

  Dostała zakaz wypowiadania się jak jej matka.

 • sokrates pisze:

  Przecież każdy ma prawo do swojej wypowiedzi! W końcu tak czy nie?!

 • Gość pisze:

  Tatuś wygrał, po wyborach córeczka nie musi już nic mówić

 • Megan pisze:

  Kancelaria napisała masło maślane, bo nie wiedziała co.

 • Gość pisze:

  Podsiadło i po co to Ci było?

 • Gość pisze:

  A to Kinga nagle straciła mowę? Nie potrafi sama nic powiedzieć, jak jej nie napiszą?

 • Zoja pisze:

  A co tu komentować?

 • Gość pisze:

  Szkoda czasu na komentarz

 • Gość pisze:

  Dokładnie nic dodać nic ująć!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×