Wirtualna Polska

Dramat Jana Pospieszalskiego. Najpierw wyrzucili go z TVP, teraz mierzy się z kolejnymi problemami

Dramat Jana Pospieszalskiego. Najpierw wyrzucili go z TVP, teraz mierzy się z kolejnymi problemami

Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski niedawno stracił pracę w TVP. Teraz okazało się, że nie wyszedł mu również prywatny projekt. Nie najlepszy czas w życiu dziennikarza.

Wirtualna Polska

Jan Pospieszalski przez lata robił karierę w programie Warto rozmawiać na antenie Telewizji Polskiej. Gwiazdor zajmował się też m.in. występami w kultowych zespołach muzycznych – Czerwone gitary, Woo Boo Doo i Voo Voo. Jeszcze jako młodszy człowiek dał się poznać z konserwatywnych poglądów, czym drażnił swoich kolegów po fachu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mam (…) mały żal do Janka Pospieszalskiego, bo to jest mój przyjaciel, który już raz próbował mnie agitować. Mówił: „Montujemy paczkę przeciw czerwonym, czekamy na ciebie”. I ja go pytałem: „Dobra, rozjebiemy bolszewików. A co potem?” A Jaś mi na to: „Nieważne. Najpierw musimy ich rozjebać”. (…) Zapytałem, czy rzeczywiście popiera ten program. On, który ma zaszyty esperal, który ma wiele problemów z kobietami, jak każdy z nas, z domem, z rodziną. Nawet z Bogiem. (…). On, który miał swego czasu prywatną firmę konfekcyjną i z tym wszystkim popiera radykalny ruch związkowy o chrześcijańskim rodowodzie? – mówił o nim Zbigniew Hołdys.

Prawicowe poglądy sprawiły, że Pospieszalski w ostatnich latach brylował w mediach publicznych. Wszystko zmieniło się po jednym z odcinków Warto rozmawiać z kwietnia br. W programie zaprezentowano bowiem wyłącznie głosy krytyczne wobec działań rządu PiS w walce z pandemią koronawirusa. Program potępiła Komisja Etyki TVP. Zdaniem jej członków Pospieszalski nie dochował zasad rzetelności dziennikarskiej.

Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki – uznano.

Doprowadziło to do zdjęcia programu z anteny i chłodnego rozstania się stacji z dziennikarzem. Pospieszalski w późniejszym czasie ostro krytykował władze TVP.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W różny sposób to miało miejsce. Nawet komuniści, którzy rezygnowali z naszej obecności na antenie, zapraszali nas do gabinetu i po prostu komunikowali nam to wprost. To, że dowiadujemy się za pośrednictwem mediów, pokazuje skalę zapaści etycznej, w jakiej dzisiaj tkwi prezes TVP Jacek Kurski – mówiła była gwiazda telewizji.

Niezrażony porażką Pospieszalski jeszcze w lipcu uruchomił kanał Janek Pospieszalski #WARTO na YouTube.

Kanał Jana Pospieszalskiego na YouTube klapą

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pospieszalski uruchomił nawet zbiórkę na platformie online Patornite, gdzie zbierał pieniądze na dalsze funkcjonowanie swojego portalu. Nie zebrał jednak ani złotówki. Ponadto zbiórka została zamknięta przez administratorów serwisu. Dlaczego? Rada Naukowa Patronite negatywnie oceniła jego twórczość na temat pandemii koronawirusa.

Dziennikarz nie składa broni i dalej stara się utrzymać działalność na YouTube i zbierać pieniądze od fanów.

Wirtualna Polska

Ktoś do mnie rzeczywiście dzwonił z rady naukowej kilka dni temu, ale nie mogłem odebrać, byłem na nagraniu. Nie sądziłem, ze sprawa może być poważna. (…) To standardowa procedura, jak mnie zapewniono: trwa weryfikacja, ale wszystko skończy się dobrze. Dostarczyłem radzie naukowej Patronite.pl wymagane dokumenty i teraz je sprawdzają. Start zbiórki istotnie trochę się opóźnia przez to, ale jestem przekonany, że ruszymy z nią w końcówce bieżącego tygodnia.

Co sądzicie o twórczości byłego pracownika TVP? Trzymacie kciuki za jego nowe przedsięwzięcie?


Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski

Powrót programu Jana Pospieszalskiego

Powrót programu Jana Pospieszalskiego

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • maja pisze:

  Hipokryta! Zawsze powtarzam, chcesz naprawiac swiat, zacznij od swojego podworka! Alkoholik z „problemami z kobietami”-ladnie ujete, bedzie mi i innym mowil jak mamy zyc? Znalazl sie katolik od siedmiu bolesci. Nie znosze zaklamania i hipokryzji.

 • Gość pisze:

  Okropny był ten program, zwłaszcza pod koniec, dobrze zrobili że go zdjęli. Poglądy i tezy prezentowane w tym programie na poziomie absolwentek liceum gastronomicznego. Zero profesjonalizmu i rzetelności, tylko żeby wzbudzić zamęt i sensację.

 • Edyta pisze:

  Bardzo mu kibicuję, powiedział prawdę na antenie TVP i za to go wyrzucili. Teraz też głosi prawdę i warto go słuchać.
  Wspierajmy go.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Radosław Pientka pisze:

  Poczatki redaktora były nie w TVP,a koledzy z TVP brylują też tv republice.Maja stacje 24 radiowa.Tsk czy owak wujek Rosomak pewnie rumienił sie

 • Marychna pisze:

  Zawsze głosowałam na PIS ale sposób wyrzucenia Pospieszalskiego z TVP spowodował że na stałe ja i moja rodzina skreślamy PIS.

 • Gość pisze:

  Taki live nie żebrał ani grosza bo nie ma fanów ha ha nawet własna matka i własny ojciec własni co dzisiaj rźadkie nie wiedzą co to jest za wynalazek ale liczą na dobry hajs lepiej kraśc niź zebrać i to tyle

 • Gość pisze:

  RE: M I nienawiści.

 • M. pisze:

  Wielka szkoda. Dobry redaktor i bardzo lubiłam oglądać jego program \'Warto rozmawiać\'. Pełen charyzmy i energii.

  • Gość pisze:

   Jaka charyzma jaka energia !!! poziom szkoły podstawowej ale takie społeczeństwo mamy niedouczone to widać jak głosujemy !!!

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×