Szukaj

Kanadyjczycy zadali Meghan i Harry’emu pierwszy cios. Jeszcze nie osiedlili się na dobre, a już mają ich dość

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Książę Harry i Meghan Markle po opuszczeniu rodziny królewskiej zamieszkali w Kanadzie. Wybór kraju jako "azylu" nie wszystkim przypadł do gustu. Kanadyjczycy już protestują przeciwko Sussexom.

Harry i Meghan w swoim oświadczeniu zapowiedzieli, że zamierzają dzielić życie pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Już teraz wiadomo, że przystankiem dla pary ma być Kanada, w której Sussexowie spędzili razem Boże Narodzenie i powitali 2020 rok.

Wybór miejsca zamieszania przez małżonków nie wszystkim przypadł do gustu. Jedna z popularniejszych, konserwatywnych gazet kanadyjskich właśnie napisała, że Harry i Meghan „nie są mile widziani” w ich ojczyźnie.

Dlaczego Harry i Meghan nie są mile widziani w Kanadzie?

W zjadliwym artykule redakcyjnym gazety The Globe and Mail potępiono „niejasny i ewoluujący plan” przeprowadzki Harry’ego i Meghan do kraju położonego w Ameryce Północnej.

Kanada nie jest domem w połowie drogi dla każdego, kto chce wydostać się z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, pozostając częścią rodziny królewskiej.

Autor artykułu, który w rodzinnym konflikcie popiera monarchię, wyjaśnił, że gdyby para Sussexów była „zwykłymi” Brytyjczykami, byliby witani z otwartymi ramionami, tak jak witani są inni. Podobno stosunek Kanadyjczyków, którzy są częścią Wspólnoty Narodów (zrzeszającej kraje, które niegdyś były częścią brytyjskiego imperium kolonialnego), do królowej Elżbiety II jest inny niż w Wielkiej Brytanii:

Nasi monarchowie nie mieszkają tutaj. Panują z daleka. Blisko naszych serc, z dala od naszego domu. Kanadyjczycy lubią swoją monarchię, a wizyty królowej i innych członków rodziny królewskiej wywołują przypływy publicznego entuzjazmu.

Gazeta dodaje:

Odpowiedzią rządu Trudeau w tej sprawie powinno być proste i zwięzłe: nie.

Meghan Markle i książę Harry opuścili rodzinę królewską

Meghan Markle i książę Harry opuścili rodzinę królewską

Justin Tudeau o przeprowadzce Meghan i Harry’ego do Kanady

Sam Premier Kanady, Justin Trudeau, jeszcze przed Bożym Narodzeniem napisał na Twitterze, że „Harry, Meghan i ośmiomiesięczny Archie są w Kanadzie wśród przyjaciół i zawsze będą tu mile widziani”. Pytany o obecność księcia i jego żony w kraju, po ogłoszeniu odejścia z rodziny królewskiej, Trudeau powiedział, że czeka ich wiele dyskusji na temat tego, jak miałoby to wyglądać od strony formalnej.

Sami Kanadyjczycy są podzieleni w kwestii zmian w rodzinie królewskiej. Niektórzy są wściekli na doniesienia, że ich rząd zaproponował objęcie Meghan i Harry’ego ochroną, co ma kosztować państwo kilka milionów funtów rocznie.

Justin Trudeau na uroczystościach w Wielkiej Brytanii, Czerwiec 2019

Justin Trudeau na uroczystościach w Wielkiej Brytanii, Czerwiec 2019


Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Meghan Markle - Książe Harry

Meghan Markle - Książe Harry

Justin Trudeau, Królowa Elżbieta, Theresa May

Justin Trudeau, Królowa Elżbieta, Theresa May

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×