Kamil Stoch od dawna stosuje restrykcyjną dietę. Waży bardzo niewiele – tyle, co nastolatka. Czego nie je?

Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch jest w imponującej formie. Skoczek nie tylko trenuje w pocie czoła, ale także stosuje odpowiednią dietę. Ile waży i czego nie może jeść?

Kamil Stoch jest utytułowanym sportowcem. Na swoim koncie zapisał mnóstwo sukcesów. Kilka razy zdobył tytuł mistrza świata, trzykrotnie został mistrzem olimpijskim. Na początku stycznia do swojej kolekcji dorzucił kolejne trofeum. Zwyciężył 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni.

Tuż po zakończeniu skoków, szczęśliwy sportowiec spotkał się z dziennikarzami na oficjalnej konferencji prasowej. W pewnym momencie niespodziewanie zadzwoniła do niego żona. Kamil, zamiast odrzucić połączenie, niemal natychmiast sięgnął po telefon. Obiecał ukochanej, że jak tylko skończy wywiad, to do niej oddzwoni. Wideo stało się viralem.

Zobacz: Stoch odebrał telefon od żony w trakcie wywiadu. To, co jej powiedział, jest dziś hitem internetu. Jak słodko!

Ile waży Kamil Stoch? Zaskakujące informacje

Stoch, by być w jak najlepszej formie, trenuje w pocie czoła. Przeważnie osiąga wysokie wyniki, nie zawsze jednak mu się to udaje. Tak jak podczas niedzielnego konkursu w Willingen, który przez złe warunki zakończył się już po pierwszej serii. Kamil zajął ostatecznie 27. miejsce. W rozmowie z Eurosportem zapewnił, że zdaje sobie sprawę z tego, że musi wkładać dużo pracy w to, by osiągać coraz lepsze wyniki:

Zawsze chętnie idę skakać. Taki sport sobie wybrałem i godzę się na wszystkie kaprysy mu towarzyszące. Było bezpiecznie i można było dobrze skakać. Wiem, że dalej muszę wkładać dużo pracy i wysiłku, żeby wszystko się poukładało i żeby to było na dłużej, a nie tylko na jeden dzień.

Mistrz Olimpijski troszczy się też o to, by być w dobrej formie. Właśnie dlatego stosuje odpowiednią dietę, o którą dba sztab szkoleniowców. Ile waży Kamil Stoch? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Super Express. Tabloid podaje, że skoczek ma 173 cm wzrostu. Według najnowszych danych ma 55 kilogramów i mieści się w dolnej granicy normy BMI.

Co więc je, że udaje mu się utrzymać formę? Sportowiec na temat swojej diety wypowiedział się w rozmowie z Onetem. Podkreślił, że chociaż nie może się obżerać, nie głoduje. Dobiera produkty tak, by dostarczały mu energii, a przy okazji nie sprawiały, że tyje:

Nie mogę jeść dużo glutenu, ale to tylko przed samym konkursem. Dla mnie to jest bardzo ważne. Muszę patrzeć, jaki produkt da mi więcej energii i który będzie się dłużej rozkładał w organizmie. Nie muszę się drastycznie pilnować z wagą. Mogę jeść dużo różnych rzeczy w odpowiednich ilościach. Nie lubię na przykład tłustych rzeczy.

Jesteście zaskoczeni tymi informacjami?


Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch, Ewa Bilan-Stoch

Kamil Stoch, Ewa Bilan-Stoch

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×