Szukaj

Kamil Stoch najlepiej zarabiającym polskim skoczkiem. Te sumy robią wrażenie!

Ile zarabia Kamil Stoch?

Kamil Stoch to obecnie jeden z popularniejszych skoczków narciarskich na świecie. Nic więc dziwnego, że za ten na jego konto wpłynęły gigantyczne kwoty. Ile udało mu się zarobić przez ostatnie 12 miesięcy? 

Po spektakularnym zwycięstwie drużyny Polaków w skokach narciarskich w Planicy, sezon dobiegł końca. W tym roku reprezentanci naszego kraju zanotowali doskonałe wyniki nie tylko punktowe, ale także finansowe. Wśród nich liderem był Kamil Stoch, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Tuż za nim znaleźli się Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

W całej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się Ryoyu Kobayashi, który wygrał 13 z 28 konkursów Pucharu Świata. Przełożyło się to nie tylko na punktacje, ale także na finanse. Skoczek zarobił ponad 950 tysięcy złotych.

Nieco mniej, bo około 592 tysięcy złotych zarobił Kamil Stoch, co było nieco wyższym wynikiem finansowym niż w poprzednim sezonie.

Na brak gotówki narzekać nie mogą także pozostali polscy skoczkowie. Jak podają dziennikarze TVN 24 Piotr Żyła zarobił ok. 543 tysiące złotych, a Dawid Kubacki 499 tysiące. Na konto Jakuba Wolnego wpłynęło około 210 tysięcy złotych, Macieja Kota 26,5 tysiąca zł, Stefana Huli 26 tysięcy oraz Pawła Wąska 1500 zł.

Kwoty te nie są jedynymi dochodami skoczków narciarskich. Często zawodnicy mają podpisane kontrakty reklamowe, których wartość objęta jest tajemnicą.

Polacy tryumfowali w Oberstdorfie. Ich sukces przyćmiła wpadka z hymnem! [WIDEO]

Wielka wpadka Polsatu z Kamilem Stochem podczas uroczystej gali. Stacja oficjalnie przeprosiła sportowca

Gala Mistrzów Sportu 2019: Wiemy kto został Sportowcem Roku 2018! Duże zaskoczenie!


Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch

Polsat przeprasza Kamila Stocha

Polsat przeprasza Kamila Stocha

Ksiądz Paweł Krężołek i Kamil Stoch

Ksiądz Paweł Krężołek i Kamil Stoch

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×