Niemcy tłumaczą się z fatalnej wpadki po wygranej Kamila Stocha. Wydali oświadczenie z przeprosinami

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch w fantastycznym stylu wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustad. Podczas ceremonii wręczenia nagród doszło do wpadki, która nie umknęła polskim kibicom. Organizatorzy wydali oficjalne oświadczenie. 

Kamil Stoch jest utytułowanym skoczkiem narciarskim. Na swoim koncie może zapisać mnóstwo sukcesów. Jest kilkukrotnym mistrzem świata, a także trzykrotnym mistrzem olimpijskim. 6 stycznia jego kolekcja nagród powiększyła się o kolejne trofeum. Zwyciężył 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni.

Tuż po zakończeniu konkursu odbyła się oficjalna konferencja prasowa. Gdy skoczek rozmawiał z dziennikarzami, niespodziewanie zadzwoniła do niego żona. Kamil nie odrzucił połączenia, wręcz przeciwnie – niemal natychmiast sięgnął po telefon i obiecał, że oddzwoni, jak tylko skończy wywiad. Wideo błyskawicznie stało się viralem.

Zobacz: Stoch odebrał telefon od żony w trakcie wywiadu. To, co jej powiedział, jest dziś hitem internetu. Jak słodko!

Kamil Stoch wygrał konkurs, organizatorzy zapomnieli o hymnie

O tym, że Stoch jest w imponującej formie, świadczy jego start w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustad. Kamil znów okazał się bezkonkurencyjny i zwyciężył. Spore sukcesy odnieśli też inni polscy sportowcy. Piotr Żyła znalazł się na trzecim miejscu, piątą lokatę zajął Andrzej Stękała, siódmą Dawid Kubacki, a jedenastą Jakub Wolny.

Chociaż nasi sportowcy i kibice mieli spore powody do radości, po dekoracji zawodników spotkało ich rozczarowanie, które można uznać za skandal. Pomimo iż przyjęło się, że tuż po wręczeniu nagród odgrywany jest hymn narodowy kraju, z którego pochodzi zwycięzca, tym razem to pominięto.

Takie zachowanie wzburzyło skoczków. Na tę sytuację wymownie odpowiedział Stoch, który na Instastory przypomniał słowa polskiego hymnu.

Kamil Stoch przypomniał słowa polskiego hymnu

Gdy sytuacja nabrała rozgłosu, organizatorzy sobotniego konkursu wydali oficjalne oświadczenie. Przerosili wszystkich tych, którzy poczuli się dotknięci tym, co wydarzyło się podczas zawodów:

Nigdy nie było naszym zamiarem wyśmiewanie ani krzywdzenie polskiej drużyny czy narodu polskiego. Zawsze cieszymy się z udziału skoczków i kibiców z tego kraju, którzy swoim dobrym nastrojem nadali naszej skoczni niepowtarzalną atmosferę. Jesteśmy również wdzięczni Kamilowi Stochowi i jego współpracownikom, że kilka lat temu wspierali nas w organizacji zawodów. Tym bardziej żałujemy, że w sobotę nasza technologia zawiodła podczas ceremonii wręczenia nagród i nie mogliśmy uhonorować zwycięstwa Kamila Stocha hymnem narodowym.

Siegerehrung ohne polnische Nationalhymne Es war nie unsere Absicht, das polnische Team oder die polnische Nation zu…

Posted by Skispringen Titisee-Neustadt on Sunday, January 10, 2021

W niedzielę o godzinie 16:30 odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.


Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch przypomniał słowa polskiego hymnu

Kamil Stoch przypomniał słowa polskiego hymnu

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Kamil Stoch wygrał w w Titisee-Neustad

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×