Ostatnie nagranie z Kamilem Durczokiem – zagrał w teledysku. Dopiero teraz widzimy, jak wyglądał przed śmiercią

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Kamil Durczok zagrał w teledysku. Klip został nakręcony tuż przed jego śmiercią. Są to ostatnie ujęcia z jego udziałem. Zobaczcie, jak wyglądał.

16 listopada 2021 roku media obiegła przykra wiadomość. Tego dnia niespodziewanie zmarł Kamil Durczok, który był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w kraju. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał już w latach 90. Na początku był związany z głównym wydaniem Wiadomości TVP. Kilka lat później przeszedł do stacji TVN, gdzie przez 9 lat był szefem serwisu informacyjnego Fakty. Po odejściu w atmosferze skandalu (m.in. oskarżenia o mobbing i napaść seksualną), znalazł zatrudnienie w Polsat News.

Kamil Durczok nie żyje

15 listopada wieczorem Kamil Durczok trafił na oddział Chorób Wewnętrznych, jednak później został przeniesiony na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez biuro prasowe placówki poinformowano o przyczynie zgonu:

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

53-latek bardzo długo walczył z chorobą nowotworową. Nie poddawał się. Zawsze budował wokół siebie aurę człowieka, który nikogo i niczego się nie boi. W jednym z wywiadów wyznał, że nawet śmierć nie jest mu straszna:

Wiedziałem, że mi się coś kompletnie zawaliło, ale jeszcze zupełnie do mnie nie docierało, co się stało. I najciekawsze jest to, że ja się naprawdę nie boję do dzisiaj, nie mam takiego, wydawałoby się, normalnego strachu przed śmiercią. Uświadomiłem sobie dość szybko, może to było w Wigilię, że śmierć jest czymś tak abstrakcyjnym, czego naprawdę sobie nie potrafimy wyobrazić, że trudno się jej bać!

Dziennikarz zmarł w szpitalu w Katowicach. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, jednak nie udało im się go uratować. Jak podał Super Express, osoba z bliskiego otoczenia Durczoka zdradziła, że przed śmiercią zdarzało się, że mężczyzna pluł krwią:

Wątroba i trzustka mu wysiadły. On już pluł krwią. Wiedział, że jest z nim źle. Poddał się. Nie kontynuował leczenia. Wybrał alkohol.

Kamil Durczok wystąpił w teledysku

Jak się okazuje, krótko przed śmiercią Kamil Durczok wystąpił w teledysku. Klip Róży&Burzy do utworu nIE zMIENIMY nIC, miał premierę 25 grudnia. Otwiera go słynne wystąpienie dziennikarza, który używając niecenzuralnych słów, skomentował nieład na stole, zza którego relacjonował Fakty. W dalszej części teledysku wykorzystano specjalnie nagrane ujęcia, w których widzimy, jak Durczok wyglądał przed śmiercią. Uwagę przykuwa jego łysa głowa.

Zobaczcie teledysk.


Kamil Durczok | fot. YouTube

Kamil Durczok | fot. YouTube

Kamil Durczok | fot. YouTube

Kamil Durczok | fot. YouTube

Kamil Durczok | fot. YouTube

Kamil Durczok | fot. YouTube

Komentarze

 • ppp pisze:

  ja nie mogę pojąć jak była żona mogła go tak udupić z tym wekslem mimo, tego, ze weksel z czasów małżeństwa i dom przypadł synowi.
  Żył, ze świadomością, ze czeka go więzienie – więc jak miał wygrać z depresją i alkoholem ???

 • GośćJolly pisze:

  Dla mnie spoko gościu. BYŁ niestety BYŁ, człowiekiem SUPER zdolnym, inteligentnym to Wiadomix. Proszę wskazać mi chociaż jedną osobę o inteligencji ponadprzeciętnej o tak wyrazistej z charyzmą, profesjonalną w pełnym słowa znaczeniu, która będzie bierna, mierna beznadziejna, poklepujaca po ramieniu miernoty i lenie. No, nie tego nie da się połączyć. Wiem coś o tym. Sama wymagam od siebie dużo, i wymagam dużo od innych. Niestety tak to działa. Stres, zawiść, okrutne bezlitosne relacje między „kolegami z pracy” wszechobecny w środowisku mediow robi swoje. Nie on pierwszy i nie ostatni zmaga się z nalogami. Szkoda faceta i tyle. Zniszczyli go i jeszcze na tym zarobili- ironia, chichot losu. Panie Kamilu dla mnie był Pan i będzie OSOBOWOŚCIĄ i nikt i nic tego nie zmieni.

 • GośćGrazyna pisze:

  Byl i na zawsze bedzie dla mnie najlepszym i najprzystojnieszym dziennikarzem ktorego najbardziej cenilam i lubilam i nikt nigdy go nie jest w stanie zastapic. Zniszczyli go ludzie z zawisci . Zostal przez nich zaszczuty.

 • Gość pisze:

  Był moim ulubionym redaktorem,niech spoczywa w pokoju,wiele chłopina przeszedł w życiu, trochę na własne życzenie,ale też i nie do końca…

 • Gość pisze:

  Taki live waźne źe na kartach historii i goógle się zapisał a co przeźył przepił prźeruch..ł to jego na koniec i tak źony wzieły wszystko i przejeb..ły bawcie się jak lothary i cindie i to tyle

 • Gość pisze:

  świetny dziennikarz..jeden z najlepszych,jakich miał kiedykolwiek TVN.

 • EMILA pisze:

  Mi też go bardzo szkoda,super dziennikarz niesprawiedliwe to życie jest😪

 • EMI pisze:

  Mi też go bardzo szkoda,super dziennikarz niesprawiedliwe to życie jest😪

 • oluniaa pisze:

  Bezkompromisowy…

 • Gość pisze:

  Bardzo szkoda mi tego faceta. Rewelacyjny dziennikarz. Miał problemy, jak wszyscy popełniał błędy. Spoczywaj w pokoju.

 • Gość pisze:

  Szkoda faceta. Nie był święty, ale takich ludzi w tv jest na peczki, ale to jego zniszczyli całkowicie, zniszczyli go „przyjaciele”, którzy tak ochoczo po jego śmierci o tej „przyjaźni” truli.
  Caly czas mam takie odczucie, że wykorzystano Durczoka i jego aferki, do przykrycia jakiejś AFERY, po ktorej ujawnieniu, poleciałoby sporo znanych głów.
  Bo dziwne było to potraktowanie Durczoka, jakby kogoś co najmniej zabil. I, mimo zwolnienia, cały czas byl dla środowiska persona non grata.
  A co takiego strasxne go zrobił? – pił, klął, macał, cpal, czyli telewizyjny standard.
  A taki Kammel z Krasko zamieszani w udział w przewalać finansowych na słynnych „szkoleniach” bankowych, jakoś się uchowali. Co prawda Kammel na jakiś czas został schowany, żeby wrócić w chwale, a Krasko wyparł się znajomości z nim i w ogóle go nie tykano, to teraz po raz kolejny poszedł na pełna kompromitację, bo przez 6 lat jeździł bez prawka, jednocześnie w tym samym czasie w programach moralizując i oceniając wpadki innych. I co? I nic!
  Panów etaty mają się dobrze.
  Moze kiedyś wypłynie to szambo, w którym utopiono Durczoka. Oby?

 • Go😢😢😢😢 widz pisze:

  Po prostu brakuje mi go superrrr człowiek 😥

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×