Jest już data pogrzebu Małgorzaty Braunek. Zapadła decyzja o charakterze ceremonii

 

W ubiegłym tygodniu rodzina Małgorzaty Braunek poinformowała o jej śmierci. Aktorka przegrała walkę z nowotworem, pomimo to cieszyła się z każdego dnia życia aż do samego końca. Wiele spekulacji pojawiło się praktycznie od razu wokół pogrzebu gwiazdy, która zrezygnowała z kariery dla praktykowania filozofii buddyzmu. Niektórzy sugerowali nawet, że zgodnie z obrządkami buddyjskimi, ciało Braunek może zostać rozrzucone na pustyni w oczekiwaniu na głodne sępy. Na szczęście to nie jest jedyna opcja pochówku.Teraz rodzina oficjalnie oznajmiła jak i kiedy zostanie pochowana gwiazda.
Pożegnanie Małgorzaty Braunek odbędzie się w niedzielę o godz. 19 w ewangelicko-augsburskim Kościele Świętej Trójcy w Warszawie. Nabożeństwo w tradycji chrześcijańskiej zostało poprzedzone tygodniowymi uroczystościami buddyjskimi. Przez cały ubiegły tydziń trwały uroczystości pogrzebowe w tradycji buddyjskiej. Spotkania pożegnalne odbywały się codziennie w ośrodkach i świątyniach buddyjskich na całym świecie.

 

Dla pragnących pożegnać się z Małgosią w tradycji chrześcijańskiej podczas nabożeństwa w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy odbędzie się wspomnienie o Małgosi i modlitwa w jej intencji. Pogrzeb będzie miał charakter rodzinny, ograniczony do grona najbliższych

 

Na stronie Związku Buddyjskiego „Kanzeon”, w którym udzielała się Małgorzata Braunek, opublikowano specjalne oświadczenie:

 

23 czerwca odeszła nasza kochana Małgosia Jiho Roshi. Jest na zawsze w naszych sercach. Dziękujemy jej za to bezgranicznie. Niech nasze działania, nasza praktyka będą wyrazem wdzięczności za miłość, którą nam ofiarowała.

 

małgorzata_braunek


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×