Justyna Steczkowska w zmysłowym wideoklipie do „Szamanki”

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska

Już dzisiaj możemy zobaczyć najnowszy i zarazem 7 teledysk promujący najnowsza płytę Justyny Steczkowskiej. Artystka zabiera nas w baśniową podróż, pełna sensualnych obrazów. Poznając Szamankę, mamy okazje zanurzyć się w świecie Dziewczyny Szamana.

Nie ma chyba nikogo, kto nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, iż Justyna Steczkowska jest prawdziwym tytanem pracy. Jej pracowitość jest już niemal legendarna — mówią o niej bliscy artystki, jej współpracownicy oraz fani. Szamanka polskiej sceny muzycznej praktycznie od początku swojej kariery i pierwszego albumu, wydanego w 1996 roku, regularnie wydaje nowe. Co więcej — za każdym razem zaskakuje, sięgając po coraz to nowe muzyczne światy.

Tak jest i tym razem -„Szamanka”, która ukazała się 25 lutego 2022 roku, będąca również albumem jubileuszowym, wydanym z okazji 25-lecia pracy artystycznej Justyny Steczkowskiej — jest albumem KOMPLETNYM. Można tak śmiało go zdefiniować, ponieważ krążek ten (notabene wydany w cudownej, artystycznej i finezyjnej oprawie!) stanowi swoistą kompilację dźwięków, które przez te wszystkie lata kształtowały Steczkowską. Znajdziemy tam zarówno bardzo popowe kompozycje, jak i refleksyjne ballady. Są tam zaskakujące duety (z Beatą Kozidrak, Leszkiem Możdżerem, Arkiem Kłusowskim, LUNĄ czy Marcinem Maciejczakiem), jak i medytacyjne mantry.

Pośród tych wszystkich dźwięków znajdziemy dwa niezwykle wyjątkowe: Dziewczynę Szamana w nowej, jazzowej aranżacji Leszka Możdżera, a zaraz po niej „Szamankę” – tytułowy utwór promujący album. To symboliczne zestawienie doskonale prezentuje muzyczną drogę, którą przez te wszystkie lata przebyła Steczkowska. Dzisiaj już nie jest „czyjaś”. Nie jest już „Dziewczyną Szamana”. To wspomnienie bez wątpienia pozostanie ważne w życiu artystki — Ale Steczkowska daje nam mocno do zrozumienia, że czas uwolnić i siebie i ją od oczekiwań bycia Dziewczyną Szamana. Dziś jest już inna. Jest sobą — SZAMANKĄ…

Nie dziwi zatem fakt, że utwór ten wzbogacił przepiękny i pobudzający zmysły teledysk, wyreżyserowany przez Justynę Steczkowską i Kati Nowicki. Warto zatem dać sobie chwilę, aby zobaczyć ten klip i zajrzeć na chwilę do świata Szamanki polskiej sceny muzycznej…


Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Justyna Steczkowska (fot. materiał promocyjny)

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×