Justyna Kowalczyk z dramatycznym apelem: To jest nieludzkie

Justyna Kowalczyk apeluje na Facebooku

Justyna Kowalczyk jest przeciwna dawaniu żywych zwierząt na prezent

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Czas płynie nieubłaganie. Każdy chce jak najlepiej przygotować się na ten szczególny czas w roku. Jedni już dawni mają wszystko gotowe, inni dopiero biegają w poszukiwaniu odpowiednich podarków. Chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a gwiazdy prezentują swoje przygotowania za pomocą profili w portalach społecznościowych.

Zobacz: Przerażona i zmęczona Ewa Farna. Co się stało?

Wielu z nas ma dylemat, co podarować dziecku pod choinkę. Kolejną zabawką, którą pobawi się chwilę i odłoży w kąt? Może coś kreatywnego, tylko czy mu się spodoba? Niektórzy decydują się spełnić marzenie swojej pociechy o zwierzątku i kupują je w prezencie. Często skutkuje to tym, że po kilku tygodniach piesek lub kotek lądują w schronisku dla zwierząt. Tłumaczy się to tym, że dziecko znudziło się i nie ma nikogo, kto mógłby zająć się zwierzęciem. Co roku zdarza się to coraz częściej. Justyna Kowalczyk postanowiła zaapelować o to, by dobrze zastanowić się przed podarowaniem zwierzęcia pod choinkę.

Mańka dostałam od Brata. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że mały piesek to tyle niekończących się obowiązków i tak duża odpowiedzialność. W opiekę zaangażowanych jest kilka osób. Trener wiedzie prym. Sama nie dałabym rady. Mań stał się pełnoprawnym członkiem mojego teamu. Nie potrafię sobie wyobrazić nawet, że zostawiam go w schronisku, bądź wyrzucam z auta. To nieludzkie! Nie każdy ma jednak takie możliwości i tak wspaniałych ludzi wokół. Zastanówcie się państwo czy kupowanie zwierzątka w prezencie świątecznym to dobry pomysł. Czy obdarowani się nie znudzą? Czy podołają? Pieska znacznie łatwiej skrzywdzić niż człowieka.  NA ŚWIĘTA ZAMIAST ZWIERZAKA – KUP PLUSZAKA! – napisała na Facebooku

My także przyłączamy się do tego apelu. Zastanówmy się dobrze zanim podejmiemy tak ważną decyzję.

Zobacz: Agnieszka Popielewicz od dawna ma gotowe wszystkie świąteczne potrawy. Jak ona to zrobiła? 

Justyna Kowalczyk apeluje na Facebooku

Justyna Kowalczyk apeluje na Facebooku

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×