Fani „The Voice” w żałobie. Nie żyje juror show. Przeszedł zakażenie koronawirusem

The Voice

The Voice

Zmarł juror programu The Voice. Miliony fanów nie mogą się otrząsnąć po tej informacji. Artysta przeszedł wcześniej COVID-19.

The Voice to format stworzony przez Johna de Mola. Po raz pierwszy zadebiutował w 2010 roku w niderlandzkiej stacji RTL 4. Od tamtego czasu powstały liczne wersje krajowe programu. Widzowie mogli oglądać ten format w m.in. Albanii, Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Czechach, Słowacji, Danii, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Izraelu, Japonii, Niemczech i w Turcji.

Polska wersja programu, czyli The Voice of Poland, zadebiutowała w 2011 roku na antenie TVP2. Obecnie na ekranach telewizorów możemy śledzić już 12. edycję programu! Jurorami tego wydania są: Justyna SteczkowskaSylwia GrzeszczakMarek Piekarczyk oraz Tomson i Baron z kapeli Afromental.

Prawdopodobnie druga z wymienionych jurorek rozstanie się z programem. Dlaczego? Miała się nie spodobać osobom odpowiedzialnym za jego produkcję.

Sylwia nie spełniła się w roli trenera i chyba każdy zdaje sobie sprawę, że jest to jej pierwsza i ostatnia edycja „Voice’a”. Podczas bitew uczyła się kwestii z kartki, a nie były one w żaden sposób wymagające. Produkcja ubolewa, że jest mało spontaniczna – przekazał informator serwisu „Pudelek”.

Już w ostatnią sobotę dowiedzieliśmy się, kto z uczestników wszedł do wielkiego finału. Są to: Rafał KozikWiktor Dyduła, Bartosz Madej i Marta Burdynowicz. Ich losy były dotychczas śledzone przez miliony widzów. Podobnym zainteresowaniem format cieszy się również w innych państwach świata. The Voice nie może narzekać na brak zainteresowania w Rosji.

Zmarł juror rosyjskiego The Voice. Kim był Aleksandr Gradski?

Zagraniczne media podały, że 28 listopada zmarł 72-letni Aleksandr Gradski, juror rosyjskiej edycji The Voice, który kilka dni wcześniej trafił do szpitala w Moskwie z powodu udaru. Kilka miesięcy wcześniej przeszedł COVID-19, co odcisnęło duże piętno na jego zdrowiu i znacznie pogorszyło jego kondycję.

Gradski urodził się w 1949 roku w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Pochodził z mieszanej rodziny o żydowsko-rosyjskich korzeniach. Jego ojciec Boris Fradkin był inżynierem w farbryce, matka, Tamara, była z kolei aktorką. Już w wieku 13 lat zaczął występować na scenie jako piosenkarz. Co ciekawe, początkowo występował u boku polskiego zespołu! W 1965 roku znalazł się w gronie współzałożycieli zespołu rockowego Słowianie. Dwa lata później założył kapelę Skomorokhi. Od lat 70. udzielał się przede wszystkim jako solowy wokalista.

W Federacji Rosyjskiej był wielokrotnie nagradzany przez państwo. W 1999 roku został Ludowym Artystą Rosji. Popularność Gradskiego nie ustała jeszcze w XXI wieku. W 2012 roku został jurorem The Voice. W nagraniach programu uczestniczył jeszcze w tym roku. Legendarny artysta pozostawił po sobie kilkoro dzieci.

Gradski w trakcie wielu lat jurorowania w rosyjskim show miał okazję oceniać popisy wokalne Polaków. Największe wrażenie zrobiła na nim Renata Wołkiewicz, która na castingu zaśpiewała przebój Maryli Rodowicz Kolorowe jarmarki.


Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Aleksandr Gradski nie żyje. Fot. Instagram

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×