WOŚP zakończyło się w atmosferze skandalu! Oburzenia nie kryje nawet Kinga Rusin. Jurek Owsiak mocno zawiódł fanów

Kinga Rusin, Jurek Owsiak

Kinga Rusin, Jurek Owsiak

Jurek Owsiak mocno zdenerwował fanów WOŚP. Internauci zalali go falą krytyki za słynne już Światełko do Nieba. Prezes fundacji postanowił odpowiedzieć na nieprzychylne komentarze. Swoje niezadowolenie wyraziła nawet Kinga Rusin.

Jurek Owsiak trzy dekady temu wymyślił akcję charytatywną pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chociaż na początku nie wszyscy wróżyli mu sukces, to okazało się, że pomysł był trafiony, a przez ostatnich 30 lat udało mu się kupić mnóstwo sprzętu medycznego, który trafił w szczególności na oddziały, gdzie znajdują się najmłodsi pacjenci. Dzięki temu udało się uratować wiele istnień. Polacy każdego roku chętnie wspierają odbywający się w styczniu Wielki Finał.

To właśnie wtedy wolontariusze z puszkami ruszają na ulice miast i zbierają datki. Każdy, kto przekaże choć najmniejszą i symboliczną kwotę, jest obdarowywany słynnym czerwonym serduszkiem, które jest symbolem tej szlachetnej akcji.

Wielki Finał 30. jubileuszowej zbiórki odbył się w niedzielę 30 stycznia. W Warszawie, gdzie był główny sztab, pojawił się oczywiście Jurek Owsiak, a także wiele wspierających go gwiazd. Jeden moment wzbudził jednak kontrowersje nawet wśród fanów zbiórki. Co się stało?

Jurek Owsiak skrytykowany za Światełko do Nieba

Jurek Owsiak od 30 lat urządza zbiórki na rzecz chorych dzieci i chociaż sprawił, że Orkiestra jak żadna inna akcja charytatywna jednoczy mieszkańców Polski, to nie da się ukryć, że musi mierzyć się też z hejtem. Po tym jak podczas jednego z finałów WOŚP na scenie zginął zabity przez nożownika prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, ustąpił ze stanowiska. Prawdziwi fani nie wyobrażali sobie jednak, by mogło go zabraknąć w sztabie fundacji i po ich namowach zdecydował się kontynuować swoją pracę i nie uginać pod osądami hejterów.

Kulminacyjnym punktem każdego finału Wielkiej Orkiestry jest Światełko do Nieba. Na samym początku działalności każdego roku punktualnie o godzinie 20.00 niebo rozświetlał wystrzał fajerwerków, który trwał kilka minut. W ostatnich latach zrezygnowano jednak z tego na rzecz pokazu laserowego. Spowodowane było to głównie dbałością o zwierzęta, dla których huk towarzyszący wystrzałom generuje ogromny stres.

W tym roku jednak nieoczekiwanie w Warszawie, czyli tam, gdzie jest główny sztab całego wydarzenia, odbył się pokaz sztucznych ogni, który trwał niemal cztery minuty. W sieci nie zabrakło wielu krytycznych głosów. Marta Habior, producentka filmowa, napisała:

Ale te wystrzały mogliby sobie darować.

Internet aż huczy od nieprzychylnych komentarzy dotyczących tematu fajerwerków. Oburzenia nie kryją nawet osoby, które całym sercem wspierają zbiórki organizowane przez Jurka Owsiaka:

 • Też zaskoczony jestem . Halo @fundacjawosp co się zmieniło , że fajerwerki wróciły na maxa?
 • Nie rozumiem, po co stresować znów ludzi i tym bardziej zwierzaki.
 • Właśnie nie wiem, czy to oficjalne. Bez sensu strasznie.
 • W nocy wiatr, a teraz to 🙁

Kinga Rusin krytykuje Światełko do Nieba

Kinga Rusin jest bardzo aktywną użytkowniczką social mediów, która od wielu lat publicznie popiera i mocno wspiera działania Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na rzecz fundacji przekazała 30 tys. złotych.

Gwiazda w social mediach podsumowała początkowe raporty zbiórek i rekordowa suma bardzo ją ucieszyła:

Jest rekord! Kwota deklarowana na koniec 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 136 282 325 zł! I za to wielkie brawa dla Fundacji WOŚP i wszystkich wolontariuszy, którzy się na ten sukces złożyli.

Przyznała jednak, że mocno zawiodła się na WOŚP. Chodzi oczywiście o użycie fajerwerków podczas Wielkiego Finału w Warszawie.

A za fajerwerki w Warszawie i innych miastach Polski niestety wielki minus. Jurek Owsiak publicznie obiecał, że to już się nigdy nie powtórzy – napisała w sieci.

Jurek Owsiak przeprasza za Światełko do Nieba

Do narastającej fali krytyki postanowił odnieść się sam zainteresowany.

Mieliśmy do czynienia ze światełkiem do nieba. Mamy sygnały, także z pałacu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego, o głosach krytyki. Było to 67 procent tego, kiedy mogliśmy w stronę dobrych aniołów zrobić światełko. To było zdecydowanie cichsze.

Jurek zapewnił, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy, ponieważ widzi, że głosów krytycznych jest bardzo dużo. Podkreślił także, że nie otrzymali żadnego zakazu w tym temacie.

Jeśli komuś to przeszkadza, nie będziemy tego robili. Nikt nie wydał zarządzenia, żebyśmy nie używali żadnej pirotechniki. Potrwało to 3 min 59 sekund. W centrum miasta.

Na sam koniec zdecydował się gorąco przeprosić wszystkich oburzonych i wziął całą winę na siebie.

Przepraszamy. Bierzemy winę na siebie. Darujcie sobie ten hejt. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina, że postanowiliśmy to zrobić. Nigdy to się już nie powtórzy. Na miłość boską, mieszkańcy Warszawy, przestańcie się tak nakręcać. Darujcie sobie. Całą winę biorę na siebie – powiedział Jurek.

Trzeba przyznać, że już dawno decyzja WOŚP nie spotkała się z tak ostrym odbiorem fanów. Co wy myślicie o fajerwerkach podczas Światełka do Nieba?

Urząd Miasta Warszawy o pozwoleniu na fajerwerki podczas Światełka do Nieba

Wykorzystanie materiałów pirotechnicznych podczas Światełka do Nieba wzbudziło ogrom kontrowersji wśród mieszkańców Warszawy, gwiazd, a także fanów WOŚP. Portal Pudelek postanowił skontaktować się w tej sprawie z urzędem miasta w Warszawie. Okazuje się, że nie musieli oni wydawać zgody na taką akcję, ponieważ Wielki finał nie miał charakteru imprezy masowej.

W związku z tym, że w tym roku nie była to impreza masowa, nie była wymagana zgoda miasta. Organizatorem jest WOŚP i to oni są całkowicie odpowiedzialni za ten pokaz – poinformowała rzecznika prasowa urzędu miasta Warszawy Monika Beuth-Lutyk portal Pudelek.

Okazało się jednak, że taką zgodę dla WOŚP musiała wydać Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.


30. Fina? WO?P 2022

Fot. Pawel Wodzynski/East News, Warszawa, 30.01.2022. 30. Final WOSP 2022. Studio finalu pod PKIN. N/z: Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak

Jurek Owsiak - 30. finał WOŚP - Warszawa | fot. AKPA

Jurek Owsiak - 30. finał WOŚP - Warszawa | fot. AKPA

Sylwia Madeńska wpiera WOŚP 2022

Sylwia Madeńska wpiera WOŚP 2022

Komentarze

 • Olo pisze:

  No zgroza! Toż to gorsze niż afery respiratorowe czy pedofilskie!!! Zlikwidować tą organizację,sprzet dotychczas zakupiony spalić i modlić się za odpuszczenie winy!!! Ogarnijcie sie ludzie! Po co nakręcać sztuczny problem?

 • Gość pisze:

  Niech w Sylwestra też zakażą, bo w tą noc są huki już od popołudnia jak tylko się ściemni . Nie rozumiem o co halo? Zdaje się ,że mamy ważniejsze problemy niż 4 minutowe fajerwerki – Tylko 4 minutowe !!!! Co za kraj ….

 • Gość pisze:

  Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Tylko czy trzeba zaraz robić z tego tanią sensację? I kto użyje bardziej jadowitego i zawistnego języka? To tak zwana „gównoburza”.
  Faktem jest że WOŚP robi świetną robotę i faktem jest że fajerwerki robią sporo hałasu, oraz faktem jest że Pan Jerzy przeprosił oraz obiecał poprawę. Więc temat zamknięty. Pozdrawiam serdecznie🙂🙃🙂

 • Gość pisze:

  Jurek tak się podjaral że tyle kasy ludzie dali! fajerwerki na te cześć! 🍈 Ręce zacierają!!? córka zięć!!

 • Warszawianka pisze:

  Żałosne tłumaczenie ” nie było zakazu” Panie Jurku takich słów się po Panu nie spodziewałam. Zupełnie jak ze szczepionkami „nie ma zakazu i nie ma nakazu” Z całym szacunkiem dla tego co Pan robi , ale trochę Pan odleciał.
  Ja jestem warszawianką z dziada, pradziada i jeszcze dalej więc tego tematu proszę nie tykać.

  • Gość pisze:

   Dajcie spokój. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził
   Pozdrawiam

  • Gość pisze:

   Ludzie,to nie dzieje się co tydzień ani co miesiąc t tylko raz w roku i co ogluchliscie z tego powodu ,powinniście się radować a nie psioczyc.

  • Gość pisze:

   Warszawianko z dziada pradziada jak w Sylwestra walą wszędzie po kilka godzin to nikomu nie przeszkadza a teraz wielkie halo za 4 minutowy pokaz. Niech wprowadzą ustawę o zakazie. Wszyscy albo nikt

  • Gośćprzyjaciel pisze:

   w sylwestra zaczynają od 19 wieczorem i biją do 2 po północy to takiego chałasu nikt nie robi a że pare minut to wielkie chalo więć ci co tak krytykują niech się za coś wezmą może coś im wyjdzie brawo Owsiak

 • Gość pisze:

  Bez przesady

 • Zofia pisze:

  Ja uważam że jak zwykle są osoby które przesadzają, dla mnie super i powinno być tak co rok,a nie sztuczne światełko do nieba-laserem. Mam pieska i nic mu nie przeszkadza a nawet te 3-4 minuty.Pozdrawiam.

  • Gość pisze:

   Jeśli by twojemu pieskowi przeszkadzało to byś inne zdanie tu miała samolubstwo !

 • Gość pisze:

  Taki live ojej ojej fajerwerki w wawce i całej polsce w anglii zapłacą podatek i będzie gitary ha ha a za rok nie będzie takiego problemu w czerwcu gwiazdy na weselu źespół bierz hajs i spierd..laj ha ha tylko dokąd majorka exlusive vision i setunia do śniadania i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×