Poznajecie? Tak to Julia Wieniawa. Gwiazda kończy dziś 23 lata. Zobaczcie jak się zmieniała

Julia Wieniawa kończy 23 lata

Julia Wieniawa kończy 23 lata

Julia Wieniawa skończyła dziś 23 lata. Gwiazda osiągnęła sukces w młodym wieku. Jej droga na szczyt nie była jednak usłana różami. Poznajcie jej historię.

23 grudnia 1998 roku na świat przyszła Julia Wieniawa. Gwiazda skończyła dziś 23 lata. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Jej droga na szczyt nie była jednak usłana różami. Jest przykładem na to, że ciężka praca i determinacja popłacają. Już jako dziecko miała sporo zainteresowań. Uczęszczała na zajęcia gimnastyki artystycznej, później zaczęła chodzić na taniec towarzyski oraz hip-hop.

Namnożyło się tak dużo tych zajęć dodatkowych, że oprócz tego, że pracowałam, to miałam wrażenie, że jestem taksówkarzem swojego dziecka i wożę ją z zajęć na zajęcia. Nie było dnia, żeby Julia nie była czymś zajęta – wyznała jej mama Marta, w reportażu Dzień Dobry TVN.

Julia Wieniawa – droga na szczyt

Aktorka jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Edukację łączyła z chodzeniem na castingi do produkcji serialowych oraz filmowych. Wiele razy była odrzucana, jednak to nie zniechęcało jej do dalszego działania:

Rodzice bardzo wspierali mnie w moich marzeniach. Zawozili mnie na te castingi. Czasami potrafiłam po 6-7 godzin siedzieć w kolejce na castingu i nawet go nie wygrać, ale nigdy się nie spalałam i zawsze szłam drugi, trzeci, piąty, aż do skutku – zdradziła w Dzień Dobry TVN.

W końcu nastąpił przełom. Produkcja serialu Rodzinka.pl dostrzegła drzemiący potencjał, w wówczas 15-letniej Julce. Gwiazda dorastała na oczach widzów. Przez siedem lat wcielała się w rolę Pauli. Serial przyniósł jej upragnioną popularność. Wkrótce później propozycje posypały się jej jak z rękawa. Coraz większa ilość reżyserów, była zainteresowana współpracą z młodą aktorką.

Po raz pierwszy na dużym ekranie wystąpiła w filmie Patryka Vegi pt. Kobiety mafii. Następnie zagrała m.in. w: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, W lesie dziś nie zaśnie nikt czy Small world. Gwiazda nie zwalnia tempa. Na kolejny rok już zaplanowano premierę trzech produkcji z jej udziałem: Jak pokochałam gangstera, Chłopi oraz Nie cudzołóż i nie kradnij.

Julia Wieniawa nagrywa płytę

Julia poza aktorstwem ma jeszcze inną pasję – uwielbia śpiewać. Jej debiutancki singiel Co mi jest, ukazał się w 2015 roku. W ciągu kolejnych lat wypuściła jeszcze kilka utworów: Na zawsze, Nie muszę, SMRC czy najnowszy Na darmo. Kilka miesięcy temu potwierdziła, że domyka pracę nad debiutanckim albumem, który ukaże się w pierwszej połowie 2022 roku.

23-latka to prawdziwy człowiek orkiestra. Gra, śpiewa, a nawet tańczy. Wystąpiła w 11. edycji Tańca z Gwiazdami. Już po pierwszym odcinku stała się jedną z faworytek programu. Prognozy widzów się sprawdziły, gdyż dotarła do ścisłego finału. Ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Julia Wieniawa jest również właścicielką marki z odzieżą. Wcześniej stworzyła własne kosmetyki. Niedawno poinformowała, że nie jest już częścią firmy.

Julia Wieniawa – życie prywatne

O Julii głośno było także za sprawą jej medialnych związków. W 2017 roku potwierdziła, że spotyka się z Antonim Królikowskim. Dla niektórych było to szokiem, ponieważ aktor jest od gwiazdy starszy o 9 lat. Byli ze sobą przez prawie dwa lata, jednak ostatecznie ich uczucie wygasło. Jakiś czas później pojawiły się plotki o jej związku z Alkiem Baronem. Ich relacja trwała zaledwie kilka miesięcy. Wieniawa w rozmowie z Żurnalistą zdradziła, jak doszło do ich połączenia. W mocnych słowach skwitowała tę relację:

Dosłownie pół godziny po tym, jak wyszłam z tej randki całej, już było napisane: „Wieniawa spotyka się z tym i z tym”. I ja miałam takie: „O f*ck. Na początku miałam: „Hahaha, wiesz tu, zobacz, o matko hahaha”. I ten typ na początku myślał, że to w ogóle ja zamówiłam sobie paparazzi, ale oczywiście to nieprawda. Wyjaśniona sytuacja i nieważne, ale przez to jakoś podświadomie wydaje mi się, byłam trochę, nie wiem, czy zmuszona, ale trochę przez to oboje pomyśleliśmy, że „a może w sumie…” i byliśmy razem, ale to była pomyłka niestety. Bardzo lubię tę osobę, ale to była krótka pomyłka.

Obecnie jej serce należy do Nikodema Rozbickiego. Gwiazda w listopadzie 2020 roku potwierdziła, że tworzy związek z aktorem. Para zamieszkała razem oraz powiększyła swoją rodzinę o psiaka, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Julia Wieniawa skończyła 23 lata

Wieniawa za swoje osiągnięcia otrzymała wiele nagród. W 2018 roku zdobyła statuetkę Plejady w kategorii Debiut roku. Została również dwukrotnie nagrodzona przez magazyn Joy w kategoriach Lifestyle influencer oraz Gold influencer. Glamour przyznał wyróżnienie za jej styl. W 2020 została umieszczona w rankingu Najbardziej wpływowych influencerów w Polsce wg Forbesa.

Gwiazda regularnie dzieli się namiastką swojej codzienności w social mediach. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 2 miliony osób. Jest to niewątpliwie ogromny sukces.

Dziś aktorka skończyła 23 lata. Huczne przyjęcie urodzinowe odbyło się już kilka dni temu, o czym pisaliśmy tutaj. Aż trudno uwierzyć, że w tak młodym wieku udało jej się osiągnąć tak wiele. Trzymamy kciuki za jej dalszy rozwój.

Zobaczcie, jak zmieniała się w ciągu tych lat.


Julia Wieniawa zdjęcia z dzieciństwa

Julia Wieniawa zdjęcia z dzieciństwa Julia Wieniawa zdjęcia z dzieciństwa

Julia Wieniawa - 5 lat | fot. Instagram.com/juliawieniawa

Julia Wieniawa - 5 lat | fot. Instagram.com/juliawieniawa

Julia Wieniawa - 5 lat | fot. Instagram.com/juliawieniawa

Julia Wieniawa - 5 lat | fot. Instagram.com/juliawieniawa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×