Julia Wieniawa przez chorobę nie mogła wstać z łóżka. Opowiedziała o problemach z jakimi wciąż się zmaga. Przypłaciła je depresją i anemią

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa opowiedziała o problemach zdrowotnych. W najgorszym momencie spała po 18 godzin i nie chciała nikogo widzieć. Miała stany depresyjne i nie akceptowała swojego wyglądu.

Julia Wieniawa od wielu lat nie schodzi ze świecznika. Każdy jej ruch jest bacznie obserwowany przez ogromną ilość internautów. Aktorka chętnie wykorzystuje zasięgi do słusznych celów.

Ostatnio zaapelowała na swoim TikToku o to, by się badać. Opowiedziała o walce z chorobą hashimoto i jej objawach. Dziś gościła na kanapie w programie Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swoich stanach depresyjnych.

Julia Wieniawa opowiedziała o swojej chorobie

Poza graniem w filmach i serialach, śpiewaniem i występowaniem w teatrze, Julia Wieniawa prężnie rozwija swoje profile w social mediach. Kilka dni temu używając jednej z platform, poruszyła temat choroby, z jaką się zmaga. Opowiedziała o objawach hashimoto, czyli niedoczynności tarczycy.

W tamtym okresie bardzo źle się ze sobą czułam i tak naprawdę nie wiedziałam, co się dzieje, a swoją niepewność siebie chowałam pod mocnym makijażem. Opuchliznę na twarzy usprawiedliwiałam tym, że jestem niewyspana, przemęczona, a może to po prostu młodość i tak wygląda mój baby face.

Zaapelowała o to, by badały się zarówno młode, jak i starsze osoby:

Być może problemy, z którymi się borykacie, to nie jest kwestia diety, albo kwestia tego, jaką macie urodę, tylko po prostu kwestia choroby, która przejmuje kontrolę nad waszym ciałem. Dlatego w momencie, kiedy ja promuję naturalność, a ktoś pisze mi, że mnie stać na zabiegi upiększające, to nieprawda. Ja sobie nigdy nic w życiu z twarzą nie zrobiłam, tylko po prostu zaczęłam się leczyć i zmieniłam swój tryb życia.

@juliawieniawa

Dostałam lizaka w nagrodę za grzeczne czekanie na swoją scenę xd

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod

Julia Wieniawa miała stany depresyjne

Dziś 22-latka była gościem programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Ze szczegółami opowiedziała o zmaganiach z hashimoto:

W tamtym okresie czułam się bardzo źle. Czułam się jak bańka mydlana, która zaraz pęknie. Wstawałam rano i nie miałam oczu, bo byłam tak opuchnięta. W szkole wszyscy myśleli, że nie śpię w nocy, imprezuję, a prawda była taka, że rzeczywiście miałam aż anemiczne stany i nawet lekko depresyjne. Wiem, że to jest duże słowo – depresja, ale naprawdę takie stany mi się objawiały – wyznała.

Przyznała, że trudniej jej było zaakceptować swój wygląd, ze względu na to, że była już znana i pracowała wizerunkiem:

W moim przypadku jest tak, że twarzą pracuję. Wygląd jest bardzo ważną kwestią w tym zawodzie. Chowałam się pod mocnym makijażem i sztucznymi rzęsami, bo nie akceptowałam siebie – dodała.

W najgorszym momencie spała po kilkadziesiąt godzin i nie chciała nikogo widzieć:

Po 18 godzinach spania nie mogłam wstać z łóżka, nie chciało mi się wychodzić do ludzi, a jestem duszą towarzystwa. Czułam więc, że coś jest nie tak i poszłam do lekarza.

Wszystko na szczęście zostało ustabilizowane dzięki diagnozie i odpowiednio dobranym lekom.


Julia Wieniawa ma hashimoto

Julia Wieniawa ma hashimoto

Julia Wieniawa ma hashimoto

Julia Wieniawa ma hashimoto

Julia Wieniawa ma hashimoto

Julia Wieniawa ma hashimoto

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×