Balkon na jubileuszu królowej będzie prawie pusty! Nie tylko Meghan, Harry i Andrzej dostali zakaz wstępu

Rodzina królewska

Rodzina królewska

Królowa Elżbieta II obchodzi platynowy jubileusz panowania w Wielkiej Brytanii. Jednym z punktów świętowania jest słynna parada oglądana z balkonu Pałacu Buckingham. W tym roku jednak niewiele osób będzie jej towarzyszyło. Dlaczego?

Zbliża się Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II. Na huczne obchody 70-lecia panowania brytyjskiej monarchini szykowanych jest wiele atrakcji, m.in. występy gości muzycznych. Jednak jednym z najważniejszych punktów będzie Trooping The Colour.

To parada, podczas której ponad 1400 paradujących żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków spotyka się każdego czerwca w wielkim pokazie wojskowej precyzji, jeździectwa i orkiestr wojskowych, aby uczcić oficjalne urodziny królowej.

Ulice są otoczone tłumami machającymi flagami, gdy parada przemieszcza się z Pałacu Buckingham i w dół The Mall do Parady Gwardii Konnej, wraz z członkami rodziny królewskiej na koniach i w powozach. Wszystko zamyka przelot RAF-u, obserwowany przez członków rodziny królewskiej z balkonu Pałacu Buckingham. Tym razem jednak balkon będzie świecił pustkami. Dlaczego?

Balkon na jubileuszu królowej będzie prawie pusty. Dlaczego?

Tradycja oglądania przelatujących samolotów RAF-u z balkonu w Windsorze podczas obchodów urodzin królowej, jest jedną z ulubionych w rodzinie królewskiej. Wielu członków familii czekało co roku na szansę na zdjęcie z monarchinią i jej spadkobiercami. Ostatnie dwa lata Trooping The Colour odwoływano przez pandemię. Tym razem miało być inaczej, ale po oświadczeniu pałacu, że zaproszenie na balkon otrzymają tylko wybrani członkowie rodziny, kilka nosów zostało utartych.

Należało się spodziewać, że książę Andrzej nie wyjdzie, biorąc pod uwagę, że został usunięty po skandalu. Ale zlekceważenie księżniczek Beatrice i Eugenii, a także Meghan i Harry’ego, było raczej szokiem – mówi osoba z  pałacu w rozmowie z „Woman’s Day”. – Bez wątpienia było wiele telefonów i SMS-ów między Yorkami i Sussexami.

Zdaje się, że w tym roku balkon będzie świecił pustakami…


Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Komentarze

 • Kate pisze:

  Królowa jest już w takim wieku, że może robić sobie co chce. Nic dziwnego, że chce się otaczać osobami, które lubi i szanuje. Ma do tego prawo……..do małych złośliwości też.

 • Gość pisze:

  Tytuły ważniejsze niż rodzina

 • Gość pisze:

  Po co wpuszczać do swojego życia kogoś, kto cie opluwa? Niech się w końcu harklesy odczepią! Obrzydliwi ludzie.

 • GośćJJ pisze:

  Jak nie chcieli , gdyby nie chcieli to kuzyneczek
  ,córeczek Andrzejka by nie zbanowano.

 • Gość pisze:

  Precz z monarchią! Pasożyty kolonizują i bogacą się na niewolnictwie!! Wyjebać tę starań tę.. Słyszałem jak w ONZ William Powiedzał że Ziemia jest przeludniona i 15 miliardów ludzi na całym świecie jest za dużo!! Za fasadą uśmiechów kryją się kurwy nienawidzący ludzi..

  • Gość pisze:

   Zazdrość przez ciebie, kmiotku, przemawia i żal d..
   e ściska.

  • Gość pisze:

   Przecież to prawda, ziemia jest przeludniona. Do tego dochodzą zmiany klimatyczne, które sprawią, że wiele miejsc nie będzie się nadawało do życia.
   W Afryce i niektórych krajach Azji od lat powinna obowiązywać polityka jednego dziecka.

  • Gość pisze:

   A ja myślę ,że to Ty nienawidzisz ludzi.Swoje zdanie zawsze można przedstawić w kulturalny sposób,nikogo nie obrażając.Więcej radości i pogody ducha życzę

  • Gość pisze:

   Masz racje. Jestem za…

 • Gość pisze:

  Tak to jest kiedy zaoreasza sie plebs na salony.

 • Gość pisze:

  Oczywisty jest zakaz dla sussexów po tym co zrobili, ale szkoda dzieci Andrzeja i Anny.
  Szkoda też, że królowa usiłuje jakoś tam ratować godność Harrego kosztem innych.

  • Gość pisze:

   Królowa spełniła życzenie Harrego kosztem innych.

  • Gość pisze:

   Akurat, Harry nie ma tam nic do powiedzenia, a życzeniem jego żony atencjuszki na pewno nie jest pozostawanie na uboczu.

 • Gość pisze:

  Harry i Meghan nie dostali żadnego zakazu, tylko. to był ich warunek, że nie będą na balkonie, dlatego oficjalnie ogłosili przyjazd zaraz po ogłoszeniu, że na balkonie będą tylko „pracujacy”.

  • Gość pisze:

   dostali zakaz

  • Gość pisze:

   Spadaj gosciu.

  • Gość pisze:

   Oni oharrali całą tę rodzinę, a nawet cały naród. A teraz, dla pieniędzy i wykorzystując własne dzieci, pchają się tam z buciorami. Byli pewni, że królowa ich wpuści na balkon, ale dowiedzieli się już po przyjęciu zaproszenia. Oby to był ostatni raz, kiedy ktokolwiek ich tam zaprasza, bo absolutnie na to nie zasługują. Zasługują na szpica w d*pę.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×