Pierwsza Dama milczy, a Jolanta Kwaśniewska komentuje wyrok TK ws. aborcji. Dosadne słowa. Nikt nie ujął tego lepiej

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Uważa, że sytuacja, w jakiej znalazły się kobiety, jest dramatyczna. Co jeszcze powiedziała?

Jolanta Kwaśniewska przez dziesięć lat pełniła funkcję Pierwszej Damy RP. Pojawiała się u boku męża podczas spotkań, zabierała głos na ważne tematy. Gdy wypełniała swoje obowiązki cieszyła się sporą sympatią wśród Polaków. Pomimo upływu lat Kwaśniewska nadal budzi pozytywne uczucia.

Jolanta Kwaśniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Dowodem na to, że Kwaśniewska cieszy się dużą popularnością może być fakt, że to właśnie ona wygrała ranking na ulubioną Pierwszą Damę, pozostawiając daleko w tyle konkurencje. Chociaż Jolanta stroni od mediów społecznościowych, co jakiś czas udziela wywiadów, w których zabiera głos w ważnych sprawach.

Gdy w czwartkowy wieczór Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją, Jolanta Kwaśniewska nie zamierzała milczeć. W rozmowie z Wirtualną Polską nie ukrywa oburzenia i jest rozczarowana decyzją, jaka zapadła w czwartek. Sądziła, że taki scenariusz nie jest prawdopodobny:

Niejednokrotnie rozmawiałam w różnych sytuacjach o takim scenariuszu. Ciągle nam się wydawało, że jest to nieprawdopodobne. Z tyłu głowy wiedzieliśmy, jak wygląda obecnie Trybunał Konstytucyjny. […] Każdy z nas miał irracjonalną nadzieję, że do tego nie dojdzie. Do samego końca miałam nadzieję — komentowała w programie Newsroom.

W momencie, w którym zapadł wyrok, Kwaśniewska poczuła wściekłość i bezsilność. W pierwszej chwili nie chciała uwierzyć, że to, co się stało, jest możliwe:

Czułam wściekłość, bezsilność. Wszystko razem. To dla mnie dramatyczna informacja. Nie chce mi się wierzyć, że ten fundamentalizm doszedł do głosu. Że doszło do tak dramatycznej sytuacji dla kobiet. Przez setki lat walczyłyśmy o swoje prawa i w sytuacji, kiedy wydawało nam się, że te prawa są coraz bardziej szanowane […], wydawało się, że nie będzie od tego odwrotu. […] Nie sądziłam, że za mojego życia to się może zdarzyć.

Z wyrokiem Trybunału Kwaśniewskiego nie tylko Joanna Kwaśniewska nie może się pogodzić. Swój sprzeciw wyraża setki tysięcy osób, wśród których nie brakuje gwiazd. Jak do tej pory najmocniejszy wpis dodała Małgorzata Rozenek, która krytycznie ocenia działalność rządu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Jolanta Kwaśniewska zmieniła kolor włosów

Jolanta Kwaśniewska zmieniła kolor włosów

Jolanta Kwaśniewska – Konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Jolanta Kwaśniewska – Konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Stylowa Jolanta Kwaśniewska w pięknej kreacji

Stylowa Jolanta Kwaśniewska w pięknej kreacji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×