Jolanta Kwaśniewska pochwaliła się, jak rozpieszcza ją mąż. Każdego dnia dostaje wyjątkowe prezenty. Tylko pozazdrościć

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zbudowali relację, którą można postawić za wzór. Od wielu lat są zgodnym, szczęśliwym małżeństwem. Była pierwsza dama zdradziła sekret ich relacji. Tylko pozazdrościć.

Aleksander Kwaśniewski niewątpliwie należy do najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków. Dwie kadencje jego prezydentury zalicza się do wyjątkowo udanych. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku rola pierwszej damy. Jolanta Kwaśniewska w czasie, gdy jej mąż był głową państwa, była przez Polaków postrzegana jako ikona stylu i elegancji. Zawsze błyszczała podczas oficjalnych uroczystości, a także aktywnie angażowała się w promowanie działalności charytatywnej, przez co skutecznie ocieplała wizerunek męża.

Kwaśniewscy również w życiu prywatnym stanowią zgrany duet. W 2019 roku para obchodziła 40. rocznicę ślubu.

Jolanta i Aleksander pobrali się w 1979 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na ślub kościelny zdecydowali się dopiero w 2005 roku, już podczas prezydentury Kwaśniewskiego. W 1981 roku na świat przyszła ich córka Ola.

Jaki jest sekret ich udanego życia małżeńskiego i tak trwałej, szczęśliwej relacji?

Jak Aleksander Kwaśniewski rozpieszcza Jolantę?

Małżonkowie są uważani za wzór relacji. Jednak nie zawsze było łatwo. Kiedy Aleksander wszedł w politykę, Jolanta w zasadzie została sama z malutką córeczką.

Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko – mówiłą w wywiadzie dla Newsweeka.

Mimo przeciwności małżeństwu udało się dotrwać do rubinowych godów, a wygląda na to, że jeszcze wiele szczęśliwych lat przed nimi. Jaki jest ich sekret? Chodzi gównie o okazanie drugiej stronie uwagi.

Lubimy obdarowywać się prezentami, nie za jakąś wielką kasę, raczej gestami. Na przykład mąż wstaje rano i robi mi śniadanie – mówiła Jolanta w Vivie!.

Aleksander potwierdza słowa małżonki:

Małżeństwo to ziemia, którą można zostawić odłogiem albo uprawiać przez małe gesty. Lubię obdarowywać żonę kwiatami. Studentom zawsze tłumaczę, że kwiaty trzeba przynosić dziewczynom bez okazji, bo jak przynosi się tylko z okazji, to zawsze się o jakiejś zapomni, a gdy zdarzy się przynieść bez okazji, to będzie podejrzane.

Jak widać to w codziennych, ale jakże wyjątkowych gestach tkwi klucz do szczęśliwej relacji.


Ola Kwąsniewska, Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski z psem na Mazurach

Ola Kwąsniewska, Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski z psem na Mazurach

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Jolanta Kwaśniewska na ślubie swojej córki Aleksandry (2012)

Jolanta Kwaśniewska na ślubie swojej córki Aleksandry (2012)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×