Szukaj

Joe Biden oddał hołd zmarłemu tragiczne synowi. Zdobył się na gest ważniejszy niż słowa

Joe Biden

Joe Biden

Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Polityk zdobył się na gest, którym uhonorował pamięć o zmarłym synu, Beau Bidenie. Wyraża on więcej niż tysiąc słów. 

Joe Biden wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych. Pokonał ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Chociaż drugi z kandydatów próbował dowieść, że głosowanie zostało sfałszowane, ostatecznie to mu się nie udało. Kandydat Demokratów w środę, 20 stycznia, został zaprzysiężony 46. prezydentem USA.

Na inaugurację przybyło mnóstwo znanych osób, nie brakowało też występów gwiazd. O oprawę muzyczną zadbały m.in. Lady Gaga, która miała na sobie spektakularną suknię oraz Jennifer Lopez, która wręcz olśniła publiczność. Nowego prezydenta wspierała też rodzina. Momentów wzruszeń nie brakowało.

Zobacz: Dzieci i wnuczki wspierały Bidena na zaprzysiężeniu na 46. prezydenta USA. Nie zabrakło wzruszających scen

Joe Biden oddał hołd zmarłemu synowi, Beau Bidenowi. W jaki sposób?

Chociaż nowy prezydent mógł liczyć na wsparcie bliskich, wśród nich zabrakło dwójki jego dzieci. Mowa o córeczce Naomi, która zginęła w tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w 1972 roku tuż przed Bożym Narodzeniem. Tego samego dnia zmarła jej mama, a także pierwsza żona Bidena, Neilla.

Wśród widzów środowej inauguracji nie było też syna Joe, Beau Bidena. Mężczyzna poszedł w ślady ojca. Przez wiele lat służył społeczeństwu jako prokurator generalny Delaware. Chociaż miał szansę wiele osiągnąć, jego karierę przerwała koszmarna diagnoza lekarzy — rak mózgu. Niestety nie udało mu się z nim wygrać. W 2015 roku przegrał walkę z chorobą. Miał 46 lat. Pozostawił żonę Hallie oraz dzieci Natalie i Huntera.

Joe Biden nadal pamięta o zmarłym synu. Oddał mu hołd, który wyraża więcej niż tysiące słów. Gdy nowowybrany prezydent wybrał się do Gabinetu Owalnego, by niemal natychmiast wziąć się do pracy, zrobiono mu kilka zdjęć. Dzięki nim wiadomo, że tuż za jego biurkiem znajdują się zdjęcia bliskich mu osób. Wśród nich nie brakuje fotografii Beau.

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy hołd Bidena dla zmarłego syna. Dzień przed inauguracją wygłosił emocjonalne przemówienie w National Guard Reserve Center w Delaware, nazwane na cześć Beau. Powiedział, że powinien być na jego miejscu:

Żałuję tylko jednego, że nie ma go tutaj. To jego powinniśmy przedstawiać jako prezydenta.

Wzruszające.


Beau Biden

Beau Biden

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Dodaj komentarz

  • Tampinion pisze:

    Moderator sprawdzi poprawność postu 🤣🤣🤣 kpina. Mam nadzieję że udało mi się otworzyć Panu/i oczy

  • Trumpinion pisze:

    Autor postu moim skromnym zdaniem jest ograniczony. Post taki słaby że podejrzewam brak chwilowego kontaktu z rzeczywistością ( podświadomy atak na Trumpa) lub świadomy. Powinno być – Rudy lis-post. Kto zasponsorował ten post? kto Ci płaci za taką plątaninę słowną? Powodzenia życzę.

  • Gość pisze:

    Mimo wszystko dla Polski lepszy byłby Trump. Tylko patrzeć jak ten staruszek cofnie nam wizy

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×