Szukaj

Czarnoskóra piękność zagra królową Anglii. W sieci ostra dyskusja

Jodi Turner-Smith

Jodi Turner-Smith

Jodie Turner-Smith, czarnoskóra aktorka, została obsadzona w roli Anny Boleyn w serialu o królowej Anglii. W internecie burza.

Brytyjska stacja Channel 5 przygotowuje trzyczęściową produkcję o królowej Anglii i Irlandii Annie Boleyn. W roli drugiej żony Henryka VIII Tudora osadzono Jodie Turner-Smith. To właśnie czarnoskóra aktorka jest obecnie obiektem kontrowersji w sieci. Internauci ostro dyskutują nad pomysłem produkcji.

Jodie Turner-Smith zagra Annę Boleyn. Kontrowersje w sieci

Ten serial z pewnością wywoła spore kontrowersje. W biograficznej produkcji Anna Boleyn Jodie Turner-Smith wcieliła się w postać żony króla Henryka VIII. Pojawiło się pierwsze zdjęcie przedstawiające czarnoskórą aktorkę w historycznej roli.

Produkcja zapowiadana jest jako taka, która złamie konwencje. Widać to już wyraźnie po obsadzie serialu.

Producenci zapewniają, że trzyodcinkowy serial nie będzie dramatem kostiumowym z epoki, ale pokaże upadek Boleyn z perspektywy thrillera psychologicznego. Wybrzmiewać w nim będą feministyczne nuty, o co zadbała scenarzystka serialu, Eve Hedderwick Turner. Produkcja pokaże walkę królowej z patriarchalnym społeczeństwem Anglii Tudorów, a także jej starania o zapewnienie przyszłości swojej córce Elżbiecie, a także zakończone niepowodzeniem starania o to, by urodzić królowi Henrykowi VIII syna.

Wybór czarnoskórej aktorki do roli Anny Boleyn spotkał się z wieloma kontrowersjami. Internauci zarzucają producentom nadmierną poprawność polityczną, która przekłamuje historię. Pojawiły się także bardzo ironiczne komentarze. Użytkownicy proponują między innymi, żeby w takim razie Martina Luthera Kinga zagrał biały aktor. Co sądzicie? Kolor skóry aktora jest ważny, czy to, jak kreuje postać, którą gra?

Kiedy premiera serialu Anna Boleyn?

Póki co nie wiadomo, kiedy obędzie się premiera serialu. Wiadomo jednak, że produkcja zadebiutuje pod koniec 2021 roku. Całość ma być 3-odcinkowym thrillerem, ukazującym ostatnie miesiące z życiakrólowej. Obok Jodie Turner- Smith, w obsadzie znaleźli się: Paapa Essiedu jako brat Anny – George Boleyn, Mark Stanley jako Henryk VIII, Lola Petticrew jako rywalka królowej – Jane Seymour oraz Barry Ward w roli królewskiego doradcy, Thomasa Cromwella.


Jodi Turner-Smith jako Anna Boleyn

Jodi Turner-Smith jako Anna Boleyn

Jodi Turner-Smith zagra Annę Boleyn

Jodi Turner-Smith zagra Annę Boleyn

Jodi Turner-Smith zagra Annę Boleyn

Jodi Turner-Smith zagra Annę Boleyn

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×