Szukaj

Alutka z „Rodziny zastępczej” zapadła się pod ziemię. Wiemy, czym się obecnie zajmuje aktorka

Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Rodzina zastępcza to serial, który był wielkim hitem. Wykreował młode gwiazdy i ugruntował pozycje doświadczonych aktorów. Pamiętacie Alutkę? Sprawdziliśmy, co słychać u Joanny Trzepiecińskiej, która tak brawurowo wcieliła się w postać żony Jędruli.

Rodzina zastępcza, to hitowa produkcja, w latach 2004–2009 przemianowana na Rodzina zastępcza plus. Emitowana była na antenie telewizji Polsat od 23 lutego 1999 do 20 grudnia 2009. Jest to jeden z najdłużej pokazywanych polskich seriali – łącznie wyemitowano 329 odcinków w 18 seriach.

26 listopada 2009 roku Telewizja Polsat poinformowała o zakończeniu pracy nad Rodziną. Podczas wielu lat produkcja wylansowała młode gwiazdy, że wspomnimy choćby Monikę Mrozowską czy Olę Szwed, ale niezapomniane role zagrali tam też doświadczeni i popularni aktorzy. Piotr Fronczewski, czy nieodżałowana Gabriela Kownacka. Talent komediowy potwierdziła Hanna Śleszyńska, a rolą zaskoczyła Maryla Rodowicz.

Do dzisiaj wielu widzów pamięta też Alutkę, żonę Jędruli, którą brawurowo zagrała Joanna Trzepiecińska.Czym obecnie zajmuje się aktorka?

Czym obecnie zajmuje się Joanna Trzepiecińska?

Alutkę z serialu Rodzina zastępcza trudno zapomnieć. Żona milionera, która mało wiedziała o realnym życiu i wartości pieniądza, bawiła do łez. Jej popularny okrzyk fascynujące! do dziś wywołuje uśmiech na twarzy. Joanna Trzepiecińska, która brawurowo wcieliła się w postać, dziś ma 55 lat i nie przypomina ani trochę małżonki Jędruli.

Obecnie aktorka nie jest już tak często widywana na ekranach. Cały czas jednak pracuje i występuje w teatrze. Bardzo rzadko i niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. W 2018 roku w rozmowie z Onetem opowiedziała, że wiele lat temu bardzo zaskoczyła ją propozycja zagrania Alutki. Raczej nie powierzano jej ról komediowych.

Zanim zagrałam Alutkę, nie powierzano mi ról komediowych, nie byłam postrzegana jako aktorka charakterystyczna. Mnie samą wtedy ta propozycja zaskoczyła, ale z ciekawością ją przyjęłam, a potem niezwykle polubiłam. To był wdzięczny materiał do grania, z talentem pisany. Mogłam w nim w dowcipny sposób żonglować zgromadzonymi dzięki teatrowi umiejętnościami – mówiła dla Onetu.

Niezapomniana rola spowodowała, że grono fanów talentu Trzepiecińskiej znacznie się powiększyło. Zastanawiają się oni dzisiaj, co dzieje się z ich ulubienicą. Sprawdziliśmy.

Aktorka niechcący trafiła na okładki tabloidów, kiedy rozwodziła się z Januszem Andermanem, ojcem jej dwóch synów – 19-letniego Wiktora i dwa lata młodszego Karola. Małżeństwa rozpadło się 11 lat temu. Podobno pisarz nie był w stanie sprostać wyzwaniom prozy rodzinnego życia, ale padały także informacje na temat zdrady. Media długo miały żyły trudną sądową walką o majątek, jaką urządził pisarz.

Wyszłam za niego z wielkiej miłości i miałam poczucie, że byłam kochana. Przeżyłam wiele pasjonujących lat ze świadomością, że mam obok siebie niezwykle interesującego człowieka. Nigdy się z nim nie nudziłammówiła w wywiadach.

Od rozwodu samotnie opiekowała się synami, dzieląc obowiązki rodzinne i domowe z karierą. Udało jej się to świetnie, o czym świadczą posty na jej profilu w social mediach. Joanna nadal zachwyca urodą, a jeden z jej synów odziedziczył po mamie bujne loki. Zajrzyjcie do naszej galerii.


Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek jako Alutka i Jędrula

Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek jako Alutka i Jędrula

Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Joanna Trzepiecińska jako Alutka

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  W teatrze

 • Gość pisze:

  Pani Joasiu swietna i cudna aktorko. Nadal jesteś tak piękna jak za czasów kultowej Alutki. Masz niezwykle przystojnych synów a Karol z burzą przepięknych loków wygląda jak Twój trochę młodszy brat. Ewidentnie urodę chłopaki odziedziczyli po pięknej Mamie

 • Gość Henryka Lewicka. pisze:

  Moja najmilsza aktorka. Bardzo żałuję, że nie ma jej na co dzień w jakimś miłym serialu. Wiem, że w którymś gra, ale tego niestety nie oglądam. Albo w teatrze telewizyjnym, bo inaczej tylko warszawiacy…. sądzę, oglądają ją. Niestety nie napisano w jakich sztukach. Wydaje mi się, że mignęła w dwóch początkowych odcinkach Plebanii, z kasztanowymi lokami. Oglądam stare odcinki Rodziny zastępczej o strasznej porze, ale Nickelodeon zawiesił się i już przez 2 lata emituje te same odcinki, cztery, 5,w kółeczko. Wiem, bo sprawdzam co jakiś czas.. Gdzie można dowiedzieć się, co słychać u Pani Joanny. Serdecznie Ja pozdrawiam i życzę szczęścia.

 • Anonim pisze:

  Ja z małym zapytankiem gdzie gdzie jest odpowiedź na ….co robi teraz Alutka? Bo temat jakby uciety i bez odpowiedzi

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×