Joanna Przetakiewicz zaciąga się dymkiem, rozprawiając o pieniądzach i orgazmach. Polacy są gotowi na taką szczerość?

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz podzieliła się na Instagramie swoimi przemyśleniami o... pieniądzach i orgazmach. Co ją do tego skłoniło!?

Joanna Przetakiewicz, projektantka mody, w ostatnim czasie odnosi same sukcesy. Ostatnio świętowała rocznicę udanego małżeństwaRinkem Rooyensem. Na przyjęciu z tej okazji pojawiła się cała śmietanka towarzyska kraju: Agnieszka Woźniak-StarakMagda GesslerMałgorzata KożuchowskaMałgorzata Socha i wiele innych gwiazd.

Przetakiewicz podzieliła się też sukcesem syna, Filipa, który został dostrzeżony przez amerykańskiego Forbesa jako założyciel szybko rozwijającego się start-upa.

Mój syn Filip (30 lat) został właśnie uznany przez amerykański Forbes jako założyciel start-upa nazywanego UNICORN, czyli jednorożca w biznesie. Jego firma MATI – za wschodzącą gwiazdę rynku. Jestem taka szczęśliwa, kochanie! Osiągnąłeś to nauką i niesamowitą pracą 7 dni w tygodniu, 16 godzin na dobę. Od 15 roku życia. Ogromną ambicją i wiarą w siebie. Wizją, którą miałeś od lat. On też byłby z Ciebie bardzo dumny. Wiesz, kto. BRAWOOOOO – napisała na Instagramie dumna matka.

Joanna nie tylko święci sukcesy, ale również zachęca do działania innych. W jaki sposób?

Joanna Przetakiewicz o seksie i pieniądzach. Zaskakujący wpis gwiazdy

Joanna Przetakiewicz dodała na Instagram zaskakujący wpis. Podzieliła się w nim dość oryginalnym przemyśleniem jednej ze swoich fanek. Zacytowała:

Z pieniędzmi jest jak z seksem. Wszystko się kręci wokół tych dwóch spraw, a jednocześnie kobietom jakoby nie wypada rozmawiać otwarcie ani o seksie, ani o kasie. Moje ulubione hasło, którym się chętnie dzielę z kobietami to: licz swoje pieniądze i orgazm.

Projektantka dodała, że zgadza się z tym hasłem.

Czy się z tym zgadzam? TAK! Bardzo. Czy nadszedł czas na zmiany? W trybie pilnym – wyjaśniła.

Chwilę później napisała o akcji Era Nowych Kobiet. O co w niej chodzi?

TO JEST NOWA ERA MYŚLENIA I ŻYCIA. Niezależności. Własnych decyzji. BEZPIECZEŃSTWA. Takie komentarze to również WOMEN’s EMPOWERMENT. Likwidują bariery i ciasne gorsety. Usuwają wstyd i skrępowanie. Łamią stare głupie stereotypy. Otwierają skrzydła. Dodają odwagi. (…) O braku niezależności finansowej od 3 lat, czyli odkąd istnieje Era Nowych Kobiet, mówią mi kobiety z dużych miast i z małych miejscowości, dojrzałe i zaczynające swoje życie, świetnie wykształcone i bez tytułów naukowych przy nazwisku, z domów zamożnych i tych, w których złotówkę oglądało się z każdej strony – napisała projektantka.

Po czym dodała:

Przestańmy powtarzać, że pieniądze szczęścia nie dają. Bzdura. Chodzimy na nauki przedmałżeńskie, a zapominamy o elementarzu życia. Nie ustalamy podziału rachunków, nie spisujemy poprawnie umów kredytowych czy na wynajem mieszkania. Nie rozmawiamy o wspólnych wydatkach, oszczędnościach ani o tym, jaki ma się budżet na codzienne życie, wakacje czy edukację dzieci. „Jakoś to będzie”. Wszyscy wiemy, że te „jakoś” za często zwiastuje rodzinne dramaty. Dbajmy o pieniądze. Planujmy. To nie jest wyrachowanie ani pazerność. To jest dojrzałość, świadomość, odpowiedzialność.

Na zakończenie swoje wpisu wezwała kobiety do zmiany sposobu myślenia o kwestiach finansowych.

Konflikty o pieniądze to najczęstszy powód rozstań, frustracji, poczucia niesprawiedliwości. Nie mówi się o nich w domu, w pracy ani w przestrzeni publicznej. Czas to zmienić. Chcemy mieć pieniądze. Chcemy o nie dbać, zamiast się martwić. Podpisujesz się pod tym? – zwieńczyła wypowiedź.

Era Nowych Kobiet to ruch społeczny, który działa od 2018 roku, mając za zadanie „inspirowanie kobiet do przemiany osobistej i zawodowej, która ma pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i akceptacji, trwałych relacji, niezależności finansowej i poczucia szczęścia” – czytamy na oficjalnej stronie projektu. Inicjatywa została oczywiście założona przez Joannę Przetakiewicz.


Joanna Przetakiewicz. Screen z Instagrama

Joanna Przetakiewicz. Screen z Instagrama

Joanna Przetakiewicz - Hubertus w Gałkowie

scena z: Joanna Przetakiewicz, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Joanna Przetakiewicz zmienia kolor włosów

Joanna Przetakiewicz zmienia kolor włosów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×