Joanna Przetakiewicz przez lata przyjaźniła z Karlem Lagerfeldem. Kiedy i jak rozpoczęła się ich znajomość?

Historia przyjaźni Joanny Przetakiewicz i Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld nie żyje. Projektant i kreator mody przez wiele lat przyjaźnił się z Joanną Przetakiewicz. Jak rozpoczęła się ich znajomość? Przypominamy historię wyjątkowej relacji polskiej bizneswoman z niemieckim kreatorem trendów.

Joanna Przetakiewicz w jednym z wywiadów przyznała, że słynnego projektanta poznała w 2006 roku. Karla i Joasię przedstawili sobie znajomi. Niemal od razu złapali wspólny temat:

Zostaliśmy zaproszeni na wspólną kolację. Polubiliśmy się z Karlem bardzo od pierwszej chwili, pochłonęły nas rozmowy o sztuce i architekturze.

Znajomość przerodziła się w przyjaźń, która trwała nieprzerwanie przez kolejne lata. Projektantka zawsze mogła liczyć na wsparcie Lagerfelda, który po pewnym czasie stał się jej mentorem:

To właśnie on był jedną z dwóch osób, które zapytałam o zdanie, kiedy zaczęłam myśleć o założeniu La Manii. Powiedział mi: „Nie zastanawiaj się. Znam cię, wiem, jak się ubierasz, jak kochasz modę. Go for it!” – podkreślała Joanna.

Joanna zaryzykowała, i słusznie. Po kilku latach jej marka stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych na świecie.

Joanna Przetakiewicz pożegnała Karla Lagerfelda

We wtorek media obiegła informacja o śmierci projektanta. Z przyjacielem postanowiła pożegnać się także polska projektantka. Joanna, we wpisie który umieściła na Instagramie, podkreślała że to dzięki Karlowi zdecydowała się spełniać marzenia.

Powtarzałeś zawsze, ze trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam. Dzięki Tobie stworzyłam @lamaniafashion, która jest ze mną do dziś. Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili – sercem. Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściagały ludzi jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina. Czułam się jej częścią. Dziękuję Ci za to. Byłeś wspaniałym mentorem i przyjacielem. Chciałeś się nieustannie uczyć. A ja chcę się uczyć od Ciebie. CIEBIE NIKT NIE ZASTĄPI. DZIĘKUJĘ.

Karl Lagerfeld zmarł we wtorek 19 lutego. Miał 85 lat.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Karl Lagerfeld nie żyje

Anna Jagodzińska wspomina Karla Lagerfelda. Jaki był prywatnie? [WIDEO]

Polskie gwiazdy pogrążone w żałobie. Zmarła jedna z najważniejszych postaci telewizyjnych


Joanna Przetakiewicz pożegnała Karla Lagerfelda

Joanna Przetakiewicz pożegnała Karla Lagerfelda

Joanna Przetakiewicz i Karl Lagerfeld przyjaźnią się od 2006 roku

Joanna Przetakiewicz i Karl Lagerfeld przyjaźnią się od 2006 roku

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×