Szukaj

Bordowa z zimna Joanna Moro morsuje w zaawansowanej ciąży. Fani: Czy pani jest normalna?”

Joanna Moro morsowanie

Joanna Moro morsowanie

Joanna Moro jest już w bardzo zaawansowanej ciąży. Zaniepokoiła swoich fanów ostatnimi zdjęciami na Instagramie, na których morsuje. Czy jest to bezpieczne dla kobiet spodziewających się dziecka?

Joanna Moro jest w trzeciej ciąży. W styczniu zostanie mamą i pewne jest, że urodzi córeczkę. Na kilka tygodni przed rozwiązaniem gwiazda urządziła baby shower, czyli przyjęcie organizowane na cześć maluszka. Cały czas tez chwali się w sieci powiększającym się brzuszkiem. Niedawno jednak pokazała w sieci, jak bordowa z zimna morsuje, z zadowoleniem zanurzając się w lodowatej wodzie. Film i fotka podzieliły jej fanów.

Joanna Moro pokazała jak morsuje w ciąży. Czy to bezpieczne?

Termin rozwiązania zbliża się wielkimi, a Joanna nadal jest bardzo aktywna nie tylko w sieci. Wiadomo, że aktorka kocha wodę i pływanie. Okazało się, że tez jest morsem. Jednak czy lodowata woda jest bezpieczna dla kobiet w ciąży? Film i zdjęcie, które pokazała w sieci, podzieliły jej fanów.

Jedni podziwiają za formę, inni niepokoją się, pisząc bez ogródek:

 A te wyczyny nie mogą zaczekać? Głupota!

Czy ona jest w pełni normalna?

Czy rzeczywiście morsowanie w ciąży jest niebezpieczne?

Dla magazynu Hello Zdrowie wypowiedział się w tej sprawie mgr Mateusz Dula, fizjoterapeuta:

Morsowanie to przede wszystkim zastrzyk endorfin i dawka pozytywnych emocji, które poprawiają humor przez resztę dnia. Plusów jest zdecydowanie więcej. Chodzi o adaptację ciała do zimna, która powoduje zwiększenie tolerancji na chłód i wahania temperatury otoczenia. Do benefitów należy też redukcja masy ciała, która związana jest ze zwiększonym zużyciem energii na ogrzanie organizmu.

Drżenie mięśni pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, co zaobserwujemy np. jako zmniejszający się cellulit. Poprawia się też wygląd i napięcie skóry. Dodatkowo, morsowanie wpływa pozytywnie na układ immunologiczny, czyli podnosi naszą odporność na infekcje, a także na układ krążenia.

Czy więc kobiety w ciąży mogą bezpiecznie morsować? Lek. med. Krzysztof Kucharski, nie ma co do tego wątpliwości.

Morsowanie to kilkuminutowe zanurzenie się w zimnej wodzie. Jeśli organizm był zahartowany i kobieta morsowała również przed ciążą, to nie powinna być to procedura groźna dla dziecka. Przebywa ono bowiem w jamie macicy, w stałej temperaturze 36,6 stopni Celsjusza, czyli temperaturze ciała matki, i przez ten krótki czas organizm nie zdąży się wychłodzić.

Podczas morsowania chłodzi się tylko skóra i tkanka podskórna, trwa to tylko kilka minut. Później następuje reakcja po obkurczeniu się naczyń w tkance podskórnej, które się rozszerzają, co obserwujemy na skórze jako jej przekrwienie. Morsowanie dotyczy więc powłok ciała, a nie jamy brzusznej, dlatego ciąża nie jest przeszkodą – o ile kobieta morsowała także wcześniej i nie występują u niej przeciwwskazania do kąpieli w lodowatej wodzie – wyjaśnia w Hello Zdrowie.

Tak więc uspokajamy wszystkich fanów Joanny Moro, aktorka bardzo dobrze wie, co robi. W jej przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań co do morsowania, wręcz wychodzi jej to na zdrowie, a ani jej, ani maleństwu nic nie grozi.

Zobacz: Joanna Moro nie była w stanie powstrzymać łez. Pierwszy raz zdobyła się na tak intymne wyznanie o ciąży i córce: „Myślałam, że będzie miała trudno” [WIDEO]


Joanna Moro - morsowanie w zaawansowanej ciąży

Joanna Moro - morsowanie w zaawansowanej ciąży

Joanna Moro z dużym ciążowym brzuszkiem

Joanna Moro z dużym ciążowym brzuszkiem

Joanna Moro z prezentami - baby shower 2019

Joanna Moro z prezentami - baby shower 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×