Ale niespodzianka! Nina Terentiew ujawniła nazwisko kolejnej gwiazdy „Tańca z gwiazdami”! Zrobiła to osobiście na Gali Mistrzów Sportu! [WIDEO]

Joanna Mazur taniec z gwiazdami

Joanna Mazur taniec z gwiazdami

Joanna Mazur w programie „Taniec z Gwiazdami”

Nina Terentiew ogłosiła kolejną gwiazdę „Tańca z Gwiazdami” na Gali Mistrzów Sportu 2019. Kim jest Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka, która weźmie udział w nowym sezonie programu? 

Gala Mistrzów Sportu 2019 była pełna niespodzianek, ale największa z nich był bez wątpienia fakt, że podczas wręczania statuetek dla najlepszych sportowców poznaliśmy kolejnego uczestnika Tańca z Gwiazdami! Nina Terentiew zdradziła, że w wiosennej edycji programu zobaczymy lekkoatletkę Joannę Mazur. Kim jest nowa uczestniczka show?

Kim jest Joanna Mazur – niewidoma mistrzyni z Tańca z gwiazdami?

Joanna Mazur przyszła na świat w 1990 roku. W wieku 7 lat w wyniku rzadkiej wady genetycznej zaczęła tracić wzrok. Schorzenie postępowało w ciągu lat, a gdy Joanna skończyła 13 lat nie była już w stanie uczęszczać do normalnej szkoły. Musiała przenieść się do placówki w Krakowie, która specjalizuje się w pracy z dziećmi niewidomymi. To nie powstrzymało jej jednak od samodoskonalenia i dalszego rozwoju. Zaszczepiona w nowej szkole miłość do sportu popchnęła ją do poważnego zainteresowania się tą drogą kariery.

Joanna skończyła również studia na kierunku pedagogika terapeutyczna ze specjalizacją w kierunku rehabilitacji ruchowej oraz szkołę masażu. Porzuciła pracę w zawodzie stawiając na treningi i rozpoczęła pracę pod okiem Lecha Salomonowicza. Gdy okazało się, że bieganie z jej schorzeniem może sprawiać problemy – jak wyjawiła, zdarzało jej się wpaść na innych zawodników – zaczęła biegać z przewodnikiem. Jej „partnerem” w biegach jest Michał Stawicki.

Mazur zdobyła złoto za dystans 200 m w 2016 roku na mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych. Za 100 m na tych samych zawodach zdobyła srebro, a w lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie w 2017 roku wygrała złoty medal za bieg na dystansie 1500 m. Z Londynu przywiozła też srebro za 800 m oraz brąz za 400 m.

Jak poradzi sobie w Tańcu z Gwiazdami? To będzie ekscytująca przygoda!

Agnieszka Kaczorowska poprowadzi własny program! To dlatego rzuciła „Taniec z Gwiazdami”?

Wygrał „Taniec z gwiazdami”, zniknął, a teraz wraca kompletnie odmieniony! Przystojny gwiazdor jest do schrupania! Wygląda jak chodzący ideał!

Agnieszka Kaczorowska ZMIAŻDŻYŁA „Taniec z Gwiazdami” w oficjalnym oświadczeniu. Jej szokujący wpis narobi zamieszania!


Anna Lewandowska - Gala Mistrzów Sportu 2019

Anna Lewandowska - Gala Mistrzów Sportu 2019

Ewa Stoch - Gala Mistrzów Sportu 2019

Ewa Stoch - Gala Mistrzów Sportu 2019

Anita Włodarczyk - Gala Mistrzów Sportu 2019

Anita Włodarczyk - Gala Mistrzów Sportu 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×