Joanna Koroniewska pokazała córki Helenę i Janinkę! Zdjęcie piękne, ale wpis podzielił młode matki: “I znowu wsadzę kij w mrowisko”

Joanna Koroniewska córki

Joanna Koroniewska córki

Joanna Koroniewska pokazała córki – Helenę i Janinę. Gwiazda opublikowała zdjęcie dzieci z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Do fotografii dołączyła długi wpis nawiązujący do tematu trwającego do niedzieli święta.

Joanna Koroniewska, to nie tylko uwielbiana przez rzeszę widzów aktorka, ale przede wszystkim autorytet wśród wielu młodych mam. Gwiazda regularnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat problemów, z jakimi na co dzień borykają się kobiety po porodzie. Z jej trafnymi spostrzeżeniami utożsamiają się tysiące Polek, dla których była gwiazda M jak miłość stała się głosem w mediach.

Dzisiaj na profilu Koroniewskiej pojawił się wpis dotyczący karmienia dzieci piersią, a w zasadzie problemów z tym związanych. Gwiazda, która prywatnie jest matką 10-letniej Janiny i półtorarocznej Heleny, podzieliła się swoimi przemyśleniami w temacie, który wciąż budzi sporo kontrowersji wśród sporej części społeczeństwa:

I znowu wsadzę kij w mrowisko. A co mi tam. Właśnie trwa Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Jak pisałam wcześniej karmienie mlekiem matki jest moim zdaniem wyjątkowe dla malucha, jeśli tylko istnieje oczywiście taka szansa i ku temu możliwość. A wiem, że czasami to niewykonalne… – zaczęła swój wpis Koroniewska.

Koroniewska w swojej wypowiedzi posiłkowała się wpisem partnerki Macieja Zakościelnego, Pauliny Wyki, która jakiś czas temu wręcz zachęcała młode matki do karmienia piersią. Swoje stanowisko poparła konkretnymi argumentami:

Nadal, tak, jak pisałam parę postów wcześniej, dostaję pytania w stylu, a po co półtoraroczne dziecko karmisz samą wodą. (Dla niewtajemniczonych chodzi o mleko matki). Chyba za chwilę to ja zacznę tak bezpośrednio innym zadawać pytania. Ale do rzeczy. Bez szczegółowych danych i analiz, których niektóre, absolutnie niedoinformowane media uczepiły się moim zdaniem świetnej i zdecydowanie bardziej świadomej od nich „mamy” jaką jest @paulinawyka. Znam ją osobiście. Wspieram i bardzo szanuję. Napisała ona post, w którym podkreśliła, jak zdrowe jest karmienie piersią. I czytałam naprawdę niewybredne opinie w mediach na ten temat. No cóż, ja też widziałam sporo danych. Dlatego nie dajmy się zwariować. Pomyślmy czasem logicznie. Chyba wiadomym jest, że coś zastępczego nie będzie tym, co naturalne. Tyle w temacie. Natomiast to nie jest post negujący pozostałe mamy, które również są fantastyczne i jedyne w swoim rodzaju. Chciałam po prostu napisać post, który mógłby namówić mamy niezdecydowane. Zapewniam, że warto. Nie tylko z powodu niesamowitej bliskości. Nie zawsze jest łatwo. Często naprawdę ciężko, są też wyrzeczenia, ale z całego serca polecam. Warto.

Koroniewska na zakończenie wpisu zaznaczyła, że przedstawiona przez nią opinia nie ma na celu urażenia żadnej kobiety, która ma odmienne zdanie w tym temacie:

I jeszcze na koniec. To nie jest tworzenie żadnej presji wobec mam niekarmiących mlekiem matki. Generalnie MY KOBIETY ciągle czujemy presję. Z jednej czy z drugiej strony. Czy rodzimy przez cesarkę czy naturalnie. Oczywiście wybór należy TYLKO i wyłącznie do nas, ale z drugiej strony nastały czasy, w których często wolimy się nie wypowiadać bo właśnie włożą nas do kolejnego worka i będą wiedzieć i mówić o nas więcej niż MY SAMI nawet powiedzieliśmy. Dlatego drogie Mamusie. Ściskam Wszystkie z całej siły, bo w macierzyństwie ONA jest zdecydowanie bardzo potrzebna. I zdrowie.

Swoją ważną odezwę Joanna zilustrowała zdjęciami córek. Urocza fotografia Janinki przytulającej Helenkę, która została wykonana na nadbałtyckiej plaży, chwyta za serce i przykuwa uwagę. Internautki oprócz komentowania treści wpisu Koroniewskiej, nie omieszkały pogratulować jej ślicznych córek. Zobaczcie, jakie z nich cukiereczki.

View this post on Instagram

I znowu wsadzę kij w mrowisko. A co mi tam. Właśnie trwa Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Jak pisałam wcześniej karmienie mlekiem matki jest moim zdaniem wyjątkowe dla malucha jeśli tylko istnieje oczywiście taka szansa i ku temu możliwość. A wiem, że czasami to niewykonalne… Nadal, tak jak pisałam parę postów wcześniej, dostaję pytania w stylu a po co półtoraroczne dziecko karmisz samą wodą. (Dla niewtajemniczonych chodzi o mleko matki????‍♀️????‍♀️). Chyba za chwilę to ja zacznę tak bezpośrednio innym zadawać pytania. Ale do rzeczy. Bez szczegółowych danych i analiz, których niektóre absolutnie niedoinformowane media uczepiły się moim zdaniem świetnej i zdecydowanie bardziej świadomej od nich „mamy” jaką jest @paulinawyka. Znam ją osobiście. Wspieram i bardzo szanuję. Napisała ona post, w którym podkreśliła jak zdrowe jest karmienie piersią. I czytałam naprawdę niewybredne opinie w mediach na ten temat. No cóż, ja też widziałam sporo danych. Dlatego nie dajmy się zwariować. Pomyślmy czasem logicznie. Chyba wiadomym jest, że coś zastępczego nie będzie tym co naturalne. Tyle w temacie. Natomiast to nie jest post negujący pozostałe mamy, które również są fantastyczne i jedyne w swoim rodzaju. Chciałam po prostu napisać post, który mógłby namówić mamy niezdecydowane. Zapewniam, że warto. Nie tylko z powodu niesamowitej bliskości. Nie zawsze jest łatwo. Często naprawdę ciężko, są też wyrzeczenia, ale z całego serca polecam. Warto ❤️ I jeszcze na koniec. To nie jest tworzenie żadnej presji wobec mam niekarmiących mlekiem matki. Generalnie MY KOBIETY ciągle czujemy presję. Z jednej czy z drugiej strony. Czy rodzimy przez cesarkę czy naturalnie. Oczywiście wybór należy TYLKO i wyłącznie do nas, ale z drugiej strony nastały czasy, w których często wolimy się nie wypowiadać bo właśnie włożą nas do kolejnego worka i będą wiedzieć i mówić o nas więcej niż MY SAMI nawet powiedzieliśmy. Dlatego drogie Mamusie. Ściskam Wszystkie z całej siły bo w macierzyństwie ONA jest zdecydowanie bardzo potrzebna. ????✌️???? I zdrowie. ????

A post shared by Joanna Koroniewska (@joannakoroniewska) on

Zobacz: Joanna Koroniewska nadal karmi półtoraroczną córkę piersią! Wdała się w ostrą dyskusję z internautami na ten temat

Zobacz: Katarzyna Dowbor chwali się dorosłą córkę! Jest tak samo piękna jak Joanna Koroniewska!

Zobacz: Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor pokazali zdjęcie z córeczkami! Janina to już duża dziewczynka!


Joanna Koroniewska pokazała córki Helenę i Janinę

Joanna Koroniewska pokazała córki Helenę i Janinę

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zabrali córki na wypad za miasto

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zabrali córki na wypad za miasto

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zabrali córki na wypad za miasto

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zabrali córki na wypad za miasto

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×