„Rozpoczynam drugie życie”. Gwiazda Polsatu POKONAŁA raka! Opublikowała wzruszający do łez wpis

Joanna Górska pokonała raka

Joanna Górska pokonała raka

Joanna Górska z Polsatu pokonała raka

Wieść o chorobie Joanny Górskiej wstrząsnęła fanami dziennikarki i społeczeństwem show-biznesowym. Gwiazda długo ukrywała, że jest chora, ale w końcu postanowiła podzielić się ze światem informacją o trudnym okresie, który przeżywa w prywatnym życiu. Reakcja była miażdżąca – komentarze wypełnione życzeniami powrotu do zdrowia, drobnymi gestami wsparcia i wyrazami zrozumienia dodały jej otuchy, a fani jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Nic dziwnego, że Górska postanowiła przekazać im również dobrą nowinę: pokonała raka!

Na swoim Facebooku gwiazda Polsat News umieściła emocjonalny, szczery wpis:

„Pani Joanno, jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych” – na takie słowa lekarza czekaliśmy z Robert Szulc od miesięcy.

Przeciwnik, chyba już teraz można napisać, BYŁ bardzo silny – trójujemny, hormononiezależny, agresywny 95%.

Zaczęło się 20 lipca. Było ciężko, momentami bardzo… Wierzyłam jednak, że mam duże szanse. Dlaczego? Bo kiedy dziada wyczułam, nie czekałam, zrobiłam badania. Na pierwszym USG guz miał 7 milimetrów, na mammografii, kilkanaście dni później 11, a na pierwszej chemii (31 sierpnia, po czterech tygodniach od diagnozy) zdążył urosnąć do 26 milimetrów… ale nie doszedł do węzłów chłonnych.

Czas jest kluczem – bardzo bym chciała aby wszyscy o tym pamiętali. Badania powinny być dla nas czymś normalnym, zwykłym, a nie nadzwyczajnym.

Powoli zaczynam drugie życie. Czekam na dzień, w którym nic, ale to absolutnie nic nie będzie mnie boleć. Jeszcze rehabilitacja, wygojenie rany, radioterapia „na wszelki wypadek” … i … koniec leczenia. Liczę, że powtórki nie będzie.

Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie wyrazić jak bardzo jestem wdzięczna za wsparcie i pomoc. Rodzina, przyjaciele, onkosiostry, znajomi, nieznajomi – zrobiła się duża grupa wsparcia. Nie byłam w tym wszystkim sama, nigdy, nawet przez chwilę.

Jestem przekonana, że w Waszym otoczeniu, bliższym lub dalszym, jest ktoś kto choruje…. pomóżcie jak umiecie, czasem wystarczy po prostu być.

Pozdrawiam serdecznie.
Miłego wieczoru.

Mamy nadzieję, że nie będzie musiała więcej zmagać się z chorobą i szybko powróci do pełni sił.

Zobacz: Chora na raka Joanna Górska tydzień temu przeszła operację i zamilkła. Dopiero teraz zabrała głos

Zobacz: Joanna Górska z Polsatu POKONAŁA RAKA! “Za nami pół roku piekła!”

Zobacz: Chora na raka gwiazda Polsatu złożyła fanom noworoczne życzenia. Pierwszy raz pokazała się bez peruki! Reakcja fanów? “Najpiękniejsza!”


Joanna Górska walczy z rakiem

Joanna Górska walczy z rakiem

Joanna Górska z Polsat News ma raka piersi

Joanna Górska z Polsat News ma raka piersi

Joanna Górska motywuje kobiety

Joanna Górska motywuje kobiety

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×