Wraca skandal z „Jesteś Bogiem”! Twórcy przegrali głośny proces. Nie wszystko było zgodne z prawdą

Krzysztof Kozak wygrał proces z Jesteś Bogiem

Krzysztof Kozak wygrał proces z Jesteś Bogiem

Krzysztof Kozak wygrał proces z twórcami Jesteś Bogiem

2012 rok to przede wszystkim wielki sukces filmu Jesteś Bogiem. Oparta na faktach historia trudnego życia ikony hip-hopu, czyli Magika, i budowaniu potęgi Paktofoniki przyciągnęła do kin ponad 400 tysięcy widzów w ciągu trzech dni. W gronie widzów nie mogło zabraknąć pierwszego agenta zespołu, Krzysztofa Kozaka KNT. W filmie przedstawiony został jako bezwzględny menadżer oszukujący młode zespoły.

Od razu po premierze do mediów trafiło oświadczenie Krzysztofa Kozaka. Założyciel wytwórni płytowej R.R.X. zarzucił twórcom, że materiał został zmanipulowany, a sceny przedstawione w Jesteś Bogiem nie miały miejsca. Postawę Kozaka poparli raperzy, którzy w tamtym czasie z nim współpracowali – Peja, Tede i Sokół.

Moja osoba w tym filmie przedstawiona jest jako cwaniak, gangster, płacący im pieniądze w formie zaliczki – takiego zdarzenia nigdy nie było. Paktofonika nigdy nie otrzymała ode mnie żadnych pieniędzy, bo nigdy nie wydałem ich żadnego z ich utworów.

Scena, w której wręczam im wizytówkę z moim logiem – nigdy wizytówek z moim logiem nie wydrukowałem.

Scena, kiedy pod studiem nagrań odbieram od nich utwory na dyskietkach i usiłuje ich rozjechać samochodem – nigdy to zdarzenie nie miało miejsca. A historia, że straszę Magika bo nagrania są nie ukończone jest wytworem chorej jazdy Rahima. Nigdy mu nie groziłem.

Produkcja odpowiedziała na oświadczenie mężczyzny broniąc się, że film Jesteś Bogiem nie jest dokumentem, a jedynie fabułą opartą na niektórych wydarzeniach.

Krzysztof Kozak zgłosił sprawę do sądu i wytoczył proces producentom oskarżając o naruszenie dóbr osobistych.

Twórcy Jesteś Bogiem przepraszają Krzysztofa Kozaka

W 2014 roku zapadł wyrok na korzyść Krzysztofa Kozaka, miał dostać 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia i przeprosiny. Twórcy filmu odwołali się od decyzji sądu. Po czterech latach afera dobiegła końca.

W środowym wydaniu Rzeczpospolitej ukazały się oficjalne przeprosiny producentów Jesteś Bogiem dla Krzysztofa Kozaka.

Kino Świat sp. z o.o. – dystrybutor filmu „Jesteś Bogiem” przeprasza Pana Krzysztofa Kozaka za rozpowszechnianie w filmie jego postaci w sposób nieprawdziwy i naruszający jego dobra osobiste w postaci godności i dobrego imienia

Próba ośmieszenia i oczernienia Krzysztofa Kozaka spowodowała serię problemów w życiu prywatnym i zawodowym. Nieomal rozpadło się jego małżeństwo. W filmie został przedstawiony jako kobieciarz. W czasach, gdy Kozak zainteresował się Paktofoniką miał już żonę i dzieci.

Twórcy Jesteś Bogiem przepraszają Krzysztofa Kozaka KNT

Twórcy Jesteś Bogiem przepraszają Krzysztofa Kozaka KNT

Krzysztof Kozak wygrał proces z producentami Jesteś Bogiem

Krzysztof Kozak wygrał proces z producentami Jesteś Bogiem

Krzysztof Kozak wygrał proces z twórcami Jesteś Bogiem (na zdjęciu Paktofonika)

Krzysztof Kozak wygrał proces z twórcami Jesteś Bogiem (na zdjęciu Paktofonika)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×