Szukaj

Jessica Mercedes zdradziła na kogo zagłosuje w nadchodzących wyborach. „Nie wybieram opcji moich marzeń”

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes na Instagramie zabrała głos w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich. Chociaż żaden z kandydatów nie przypadł jej do gustu już wie, kogo wybierze. Co na to internauci?

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o fotel prezydenta. Gdy ogłoszono sondażowe wyniki wyborów i poinformowano, że odbędzie się druga tura, panowie ruszyli w Polskę. Prezentowali swoje programy, przekonywali niezdecydowanych. Chociaż wiele osób liczyło, że kandydaci spotkają się we wspólnej debacie, ostatecznie do niej nie doszło.

Cisza wyborcza będzie obowiązywać od północy. Zanim się rozpocznie, znane osoby wykorzystują okazję, by zachęcić fanów do wzięcia udziału w wyborach i zagłosowanie na danego kandydata.

Jessica Mercedes wypowiada się na temat wyborów. Na kogo zagłosuje?

Wśród znanych osób, które swoimi preferencjami wyborczymi podzielili się w social mediach, jest Jessica Mercedes. Na Instagramie dodała post, w którym podkreśla, że chociaż polityka to trochę nie jej bajka i nie ma kandydata, z którego programem w pełni się utożsamia, zagłosuje w wyborach i odda ważny głos. Postawi krzyżyk przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego.

Blogerka w długim wpisie zdradza powody, którymi się kieruje. Podkreśla, że nie pokochała Platformy Obywatelskiej, ale wizja kraju, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość, ją przeraża:

No więc nie: nie wybieram opcji moich marzeń. Ale pójdę głosować na Trzaskowskiego, bo w niedzielę zderzają się dwie wizje kraju. A wizja Andrzeja Dudy przeraża mnie tak bardzo, jak nie sądziłam, że będę się kiedyś bać we własnym kraju. Jestem Polką. Kocham ten kraj. Nie zgadzam się na to, żeby moi przyjaciele LGBT czy o innym kolorze skóry bali się w Polsce chodzić po ulicy! Nie zgadzam się na zastraszanie ich i mazanie im po domach. Nie zgadzam się na to, żeby w kraju, który przeżył wojnę, prezydent i premier dzielili ludzi na lepszych i gorszych. Nie zgadzam się, żeby władza wycinała nam puszczę i decydowała, czy wolno mi mieć dzieci z in vitro albo robić badania prenatalne. Nie zgadzam się, żeby politycy łamali prawo, wsadzali do więzień niezawisłych sędziów, a za moment ludzi z organizacji pozarządowych, dziennikarzy i każdego, kto nie zgodzi się z rządem.

Mercedes dodała, że każdy głos się liczy, a różnice w wynikach często nie są duże:

O wyniku poprzednich wyborów zdecydowało 260 tys. głosów. To jest prawie 1/4 tego, ilu jest Was na tym profilu. A moje stories codziennie ogląda 200 tys. osób! Każdy głos na maksa się liczy. Idźcie, zagłosujcie, nie olejmy tych wyborów. Zróbmy to dla naszych przyjaciół, żeby nie bali się tu żyć. Dla nas, dziewczyny, żebyśmy mogły bezpiecznie być mamami.

Na zakończenie blogerka podkreśla, że:

Nawet jeśli Trzaskowski to nie jest nasz kandydat na 100%, teraz to jest on albo PiS. A ten gość da nam przynajmniej wolność wyboru jak żyjemy!

Zgadzacie się z jej argumentami?

 


Jessica Mercedes popiera Rafała Trzaskowskiego

Jessica Mercedes popiera Rafała Trzaskowskiego

Jessica Mercedes wybrała sandałki na obcasie białej marki

Jessica Mercedes wybrała sandałki na obcasie białej marki

Jessica Mercedes – Kobieta Roku Glamour 2019

Jessica Mercedes – Kobieta Roku Glamour 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×