Nie żyje gwiazda „Czterdziestolatka”. Zmarł Jerzy Moes

Jerzy Moes (czterdziestolatek) nie żyje

Jerzy Moes (czterdziestolatek) nie żyje

Jerzy Moes nie żyje. W wieku 83 lat zmarł aktor znany z ról w Czterdziestolatku, Alternatywach 4 czy Awantura o Basię. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

27 kwietnia zmarł Jerzy Moes. Aktor przez lata związany był ze Związkiem Artystów Scen Polskich. Miał na swoim koncie ponad 100 ról. Zagrał w produkcjach takich jak: Czterdziestolatek, 07 zgłoś się, Awantura o Basię czy Zmiennicy. O jego śmierci poinformował ZASP:

Z żalem żegnamy Jerzego Moesa naszego Kolegę związanego z ZASP-em od niemal pół wieku, aktora filmowego, radiowego, telewizyjnego oraz Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych, im. Stefana Żeromskiego Kielce-Radom, Dramatycznych i Rozmaitości we Wrocławiu, Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach, Płockiego oraz warszawskich: Dramatycznego, Ateneum im. Stefana Jaracza oraz Ziemi Mazowieckiej – brzmi treść oświadczenia Związku Artystów Scen Polskich.

Prywatnie Jerzy Moes był żonaty z Katarzyną Sieczkowską, z którą miał dwóch synów – Rafała i Konrada. Pogrążona w smutku rodzina opublikowała w internecie nekrolog o następującej treści:

Dnia 27 kwietnia 2019 roku zmarł Jerzy Aleksander Moes O czym zawiadamiają Rodzina i Przyjaciele Zmarł niedoczekawszy mądrości władzy.

Aktor miał 83 lata.

Kim był Jerzy Moes?

Moes zadebiutował na scenie w 1961 roku wcielając się w postać Lindego w spektaklu Staś i Nel w Teatrze Dolnośląskich w Jeleniej Górze. Na dużym ekranie pojawił się trzy lata później, zagrał w Pierwszym dniu wolności Aleksandra Forda. W swoim dorobku aktorskim ma także role w największych polskich serialach. Po raz ostatni mogliśmy go zobaczyć w Barwach szczęścia w 2017 roku.

Zobacz: Zdzisława Janda nie żyje. Matka Krystyny Jandy zmarła w wieku 90 lat

Zobacz: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie żyje. Legendarna polska wokalistka przegrała walkę z rakiem

Zobacz: Tragiczna śmierć dj-a Adama. Został znaleziony martwy w kałuży krwi


Zmarł aktor Jerzy Moes

Zmarł aktor Jerzy Moes

Jerzy Moes w 2004 roku

Jerzy Moes w 2004 roku

Aktor Jerzy Moes zagrał w ponad 100 produkcjach

Aktor Jerzy Moes zagrał w ponad 100 produkcjach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×